7 haftalık hamileyim boşanıyorum

ya benim de aklıma aynı şey geldi, sen benden önce yazmışsın. sonuçta daha birkaç hafta önce ilişkiye girilmiş ama şimdi barışma ihtimali bile yok diyor arkadaş. çok ilginç. bir ayda demekki çok önemli şeyler oldu. olabilir. insan hayatında 1 günde bile çok değişiklikler olabilir aslında ama bu çok önemli bir karar. buradaki bayanların aldır ya da aldırma demesiyle olacak iş değil. bir kere boşanma aşamasında da olsan eşine bu durumdan bahsetmek zorundasın. kesinlikle tek başına böyle bir karar veremezsin. işin çok zor. Allah yardımcın olsun. ama eğer yüzde 1 bile barışma ihtimaliniz varsa o cana kıyma ne olur. sonra çok pişman olursun.

arkadaşım bebeği aldırmayı düşünüyorsan bu bir cinayet farkındamısın ya ve bu cinayete bu günaha bizleride alet etmek için topik açıyorsun

mrb silaaa belki biraz acımasız ama bence bebekten ve babasından hemen kurtul.çünkü dünyaya gelirse olan bebege olacak.Çok üzgünüm çoook
ne kadar acımasız bir söylem sizinki yakafamçokkarıştı
vallahi kanımı dondurdunuz

okuduktan sonra ben de aynı şeyi düşündüm. bebek yaptığınıza göre eşinle aran o kadar da kötü değilmiş demek ki. sonuçta doğal yoldan hamile kaldın. yani sevişerek... bence o bebek yaşamalı.sonra iyi ki doğurmuşum diyeceksin.

ya arkadaşlar nekadar yargızız infaz yapıosunuz böle.belliki arkadaş çok zor bir durumdas ve doğru kararlar veremiyor.ve insanlardan bi umut bi yardım bekliyor.lütfen işin iç yüzünü bilmeden böle konuşmayın.eğer merak edip yazmak istedisenizde bazı arkadaşlar gibi sorun nedir? bir araya gelme şansınız yokmu? gibi cümleler kurun önce.cevabınızı alamazsanızda orum apmayın.herkesin başına gelebi,lecek durumlar bunlar.ve o durumda olsanız sizin şuanki düşüncelerinizde değişebilir.tabiki aldırmak kadar kötü bi durum yok.rabbim yardım etsin inşallah.ayrıca insanların özel ilişkisinide böle yargılayamazsınız.belki bir ay öncesi eşiyle çok iiyidi araları.sonradan bozuldu belki.çok üzülüyorum böle durumlarda.
arkadaşım en doğru kararı eşinle sen verirsin.rabbim yardımcınız olsun.ama inşallah kararın ona yaşama şansı vermenden yana olur.herkese iyi akşamlar...

çocuk yapmaya karar verenler öle hemen pat die ortada bırakmaz bu evcilik oynu deil kadının hamilelği çokmu mutlu geçek bi çoğumuz eminim baba adayına kızıyo öle adam hamile karısını idare etmeli çocuk anne ve babasıyla huzur bulur

evetdoğru sölüyosunuz.ama ortada bıraktığını nerden biliyosunuzki.öyle bişe dememişki.sadece boşanma aşamasındayız ve hamile olduğumu öğrendim demiş.belki bir ay öncesi balım gülüm yaşayan insanlardı.arlarında geçen sorunu bilemezsiniz.ben sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum.katılıorumda ama sölemek istediğim şe farklı.iyi akşamlar...

arkadaşım eşinle ne problemin var onu bilemiyoruz tabi ama bence imkansız die düşünme herşeyin oluruna bak sonuçta sen bi can taşıyosun. hemde 7 haftalık yani bu zaman zarfı içinde ne olabilir de bi araya gelmeniz imkansız hale gelir. eğer öncenin birikimiyse neden önlem almadınız ben bebek aldırmaya karşıyım o günahsızı katletmeye hakkınız yok ]klava: boşanma aşamasındaki insanlar bebek yapmazlar herkesin evliliği ii gitcek die bişi yok tabi ama gebelik önlemini almak için önümüzde çok seçenek var[/COLOR

Son düzenleme:
yaşadığın çok zor bi olay,ama bebeğinin kalbi atmaya başlamıştır artık,yani eğer onu aldırırsan kalbi atmakta olan bi canlıyı aldıracaksın,öncelikle eşine söylemelisin,bu sadece senin bebeğin değil,onunda bu bebeğin varlığını bilmeye hakkı var,ve bu konuyu ikiniz konuşarak halletmelisiniz,aranızdaki sorun nedir bilmiyoruz ama eğer çok çok hayati bi mesele değilse,bu bebek herşeyi düzeltebilir,sonuçta senden ve eşinden oluşan bi canlı taşıyosun içinde,bazı şeyleri sonlandırmak çok kolaydır,bu gerek evliliğin,gerekse karnında ki bebeğin hayatı olsun,ama ya pişman olursan,o zaman geri dönüşü yok işte

konu sahibi nerde hem acil cevap istiyor hemde ortada yok :uhm:
bunun kararını en iyi sen verebilirsin,biz aldır ya da aldırma dersek bizim düşüncemize göre mi hareket edeceksin,hiç sanmıyorum,eşinle ne yaşadığını neden boşanacağını,7 hafta öncesinde birlikte olacak kadar neden iyi olduğunu sen bilirsin biz bilemiyiz o yüzden ya daha fazla açıklama yapıp yaz ya da ne yapacaksan onu yaz

ne olursa olsun bu durumu eşinize söylemeniz gerekir kanlı bıçaklı olsanız bile

çünkü sadece sizin bebeğiniz değil o ikinizin bebeği

eşinle boşanabilirsin ama o senin çocuğun genede illa eşinin yanında olmasına gerek yok tabi ona bakacak durumun varsa yalnız başına bence aldırma sakın sonra çok pişman olursun ve geri dönüşü olmaz ama bence doğurduktan sonra hiç pişman olmıcaksın hayırlısı ne ise senin için o olsun canım

konu acil demiş konu sahibi ama gelipde bi cevap yazmmamış o kadar kişiye enteresan yaaa
ama fikir olarak bebeğin şuçu yok ve aldırma babasına da söyle derim ben

konu sahıbı sılaaa nerdesın
herkes bısı yazmıs bende yazayım
bence bu bbebek barısmanız ıçın sebep rabbım gondermıs
bu arada bosanmaya neden karar verdınız kı donusu yok
bu arada madem sorunlu bır ewlılıkltı neden korunmadınız ?

ne olursa olsun bebegı aldırma derım allahın hedıyesı
parayla alsan alınmaz bulunan bırsey degıl rabbım ısterse oluyor sızınde olmus anne olmak guzel umudu bıle guzel derımkı aldırma pişman olursun

Nerede bu sıla yaaaaaaaaa. Son kararın nedır kardeeŞım mrk ettık yanıı

bencede o masum yavruyu öldürmeye hakkınız yok inşallah barışırsınız allahım isyan etmek istemiyorum ama niye bize vermiyorsun böyle insanlara veriyorsun o bebekleri anlamıyorum senin verdiğin şeylerden hesap sorulmaz allahım

malesef hayat bu kadar acımazsız. ben 29 yasında 2 çocuk annesiyim. 2. kızım 23 günlük. ve çevremde o kadar çok annesiz ve babasız çocuk varki onların neler yaşadıklarını az çok görebiliyorum. neden mutsuz olacagı bir hayata gelsinki???

ya bu topiğin sahibi öldü mü acaba sorununu yazmış çekilmiş bi kenara neyse çok zor ve de karışık bi durum ani bir kararsa hamileliğini anlıyorum hani çok kötü bişey olur bir anda bir ay önce çok iyisinizdir ama eğer bir süredir anlaşmazlık oluyor da korunmuyosanız ve boşanacaksanız o bebeğin suçu ne yoksa tabii ki hayatta hiçbirşeyin garantisi yok insan bu değişebilir aldatabilir vs. Allah yardımcın olsun bugün rüyama bile girdi bu durum aynı okulda çalıştığım bir öğretmen arkadaş oluyomuş konunun sahibi hayyrolsun yani

yaaa onca millet bi bebek uğruna neler verebilecek durumda farkında mısınız... !!!!
kendi ayaklarınızın üzerinde durma şansınız varmı yokmu bilemiyorum ama en azından ailenizin yanında kalabilirsiniz.. herşeyi iiyi düşünün ama rabbimize sığının... herşeyde vardır bi hayır.. onun günahı ne..hem boşanma aşamasında olduğunuz bi eşinizle nasıl birlikte olup hamile kalabiliyorsunuz merak ettim.. biraraya gelme şansınızın olmadığını söylüyorsunuz ama daha 7 haftalık hamilesiniz.. şaşırdım yani... incilttiysem sizi kusura bakmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…