7 haftalık hamileyim boşanıyorum

Canım ne yapacağını en iyi sen bilirsin eğer tavsiye almak istiyorsan karnında bir can taşıyorsun ve bu kolay olan birşey değil sorumluluğu çok büyük. Eşinle konuştunmu ne yaşadığını bilemem ama nasıl boşanmaya karar verdiyseniz eşinle görüşüp bu durumuda halletmeye birlikde karar vermelisiniz.... Aslında madem sorunlarınız vardı dikkat edip korunmak da fayda vardı.. Umarım tatlıya bağlanır herşey...

ah canım ınternette kurtajdan sonra kalanları gordum eger sende gorsen bu ucunda ölüm bıle olsa yapamassın demır 1 tl kadar tum vucudu ama hersyı var elleı bacakları agzı burnu bıle kulak yerlerı bellı ama ne halde bılıyomusunuz ortadan ıkıye hatta uce parcalanmıs ınanamadım bakamadım mıdem tuttu kcıkardım o kadar kucuk ve masum kı ama parca parca bunları dusun aldırma hakkını sana kımse vermıyo o canı sen vermedın sen alamassın hersyın bır sahıbı var unutma

canım ya onu bende hıçkırıklarla ve göz yaşlarıyla izlemiştim demi aalh isteyene vermez ama onun canına kolay kıayana belki verir allah öle büyükki keşke benimde olsa aç kalırım ondan yinede ayrılmam

kardeşim sana diyeceğim tek söz var.
içine giren o kan pıhtısını Rabbim verdi ve dilerse sen almadan önce Rabbim alır. senin buna ne hakkın var ki!!!

hiçmi vicdan sahibi değilsiniz aldırmasını isteyenler. etrafta istediğiniz kadar kötü aile yaşantıları olsun.
dünyaya gelen her canlının tek sahibi Allahtır ki ondan başka kimse o varlığa dokunmaya hakkı yoktur. yaşayan her varlığın lokmasını Rabbim veriyor. kimse düşünmesin ki çok fakirim nasıl bakarım o bebeğe diye. ismine kurban olduğun Rabbim kimseyi darda bırakmaz dardayım diyende şükürsüzdür.

öncelikle elini kalbine koy ve vicdanını dinle emin ol oradaki ses seni o bebekten ayrı koyamaz. yaşanacak çilemiz varsa ister kocasıyla ister kocası olmadan yaşar.

yarın o bebek ahiret günü sana hesap sormayacak mı sanırsın neden anneciğim neden neden kıydın!!!!!

Allah yardımcın olsun ve tüm bebeğinin canına katleden annelere Allahım akıl fikir versin....

cocuk sahibi olabilmek icin 6 senedir ugrasiyorum cok yiprandim cok aci cektim cok agladim..Rabbim verdi sonunda cok sukur ama sana dolaysiz yoldan vermis bu hediyenin degerini bil ve ne olursa olsun sakin aldirma bence....cocuk sahibi olabilmek icin insanlar neler veriyorlar bir bilsen....

kürtaj olma sakına arkadaşın.boşanma aşamasında sana o canı veren rabbim.vardır elbet bir bildigi.yaşın genç ise çalışıp hayatını kazanır bebegıne bakarsın..babasıan kızıyor olabilirsin ama bebegin suçu ney?? sende o bebege kıyarsan eşinden farkın kalırmı ???sana sırdaş olur..bak ben 4 yıldır anne olmayı istiyorum..olmuyor olmuyor..evliligim çok güzel mutluyum...

bencede bebeğini aldırma bende anne olmak için uğraşıyorum bak senin bebeğin ansızın sessizce gelmiş ne güzel bence değerini bil ilerde pişman olucağın şeyler yapma
keşkelerin olmasın hayatında

Bebeğini eşinin yazılı imzalı onayı olmadan aldıramazsın. sadece bekar bayanlar kendi kararlarıyla bebeklerini aldırma hakkına sahiptir.
Sanırım eşin henüz durumu bilmiyor ve öğrendiğinde belki çok şey değişecek, belki herşey yoluna girecek kim bilir? hepsini geçtim, rahme düştükten sonra kalbi atsın ya da atmasın burda bir insandan bahsediyoruz; bir böcekten, sürüngenden ya da bir yaratıktan değil (!) kendi çocuğunun katili olamazsın.
Bu arada bebekten de babasından da kurtul diyen şahsı esefle kınıyorum! hayatta hiçbirşey mükemmel değil hoş buraya imtihan edilmeye geldiysek herşeyin bir nedeni vardır. sen bu adamdan ayrılıp babasız çocuk büyüteceksen de bunun bir nedeni var kusura bakma ama bu da senin imtihanın arkadaşım. benim kaderim de buymuş deyip katlanacaksın. bu olmasa başka bişey çıkacaktır emin ol. ayrıca kimse dört dörtlük yuvalara sahip değil, ayrıca hiç kimsenin çocuğu sevgi kelebeği olarak büyümüyo. ben öğretmenim ne öğrencilerimiz var, hergün neler görüp, duyuyorum. O zaman mutsuz çocukların hepsini öldürelim, niye yaşıyolar ki?? Mutsuz insanları da katledelim temizlensin çevre. Herkes mutlu-mesut sevgi yumağı olsun, dünyada cenneti yaratalım Olmaz mı?
ALLAH ISLAH ETSİN, ŞAŞIRTMASIN!

tıff canım ne güzel söylmişsin biz neler yapıyoruz anne olalım diye arkadaşta aldırmayı düşünüyorr
konu sahibini çok merak ettim hiçbirşey yazmamış

tıff canım ne güzel söylmişsin biz neler yapıyoruz anne olalım diye arkadaşta aldırmayı düşünüyorr
konu sahibini çok merak ettim hiçbirşey yazmamış

allah vermiş canım bi kere dimi? öle ya da böle başa gelen çekilir kardeşim. Bu öle geri dönüşü olan bişey diil maalesef. Sonuçlarına katlanacak. Babasız da çocuk büyütülür en kötü ihtimal. Ya da öteki tarafta sonuçlarına katlanacak. Tercih arkadaşın artık.
....

o karari senden baska kimse veremez ama benim tavsiyem aldirma, Allahin verdigi cani baskasi alamaz!
Ben 15 aydir cocuk sahibi olabilmek icin ugrasiyorum ama kismet olmadi daha, bir bebek icin neler veririm ben tahmin bile edemezsin.

eger bebegı aldırdıktan sonra esınle bır araya gelırsen vıcdan azabı cekersın
aynı seyı esımın kuzenı yaptı bebegı aldırdı 2 ay sonra barıstılar sonra yıne hamıle kaldı oğlu oldu:kızgın:

ya çok zor bi durum ama hayatta ölümden başka imkansız olan pek bişi yok bence aldırma çünkü bi cana kıyılmaz eşinle konuşmanız mümkünse herşeyi geride bırakıp hayatınızda 2. bahar için bi tertemiz sayfa açmayı deneyin bu vesile ilede inş barışırsınız bi bakarsınız herşey eskisinden çok daha güzel rabbim yardımcnz olsun

7 haftada ne değiştiki bu kadar asla bir araya gelemeyiz diyorsunuz
7 hafta önce gayet güzel ilişkşye girebiliyorsunuz çocuk yapıyorsunuz ama sonra 7 hafta içinde asla barışamayız diyerek boşanmayı düşünüyorsunuz
ne olursa olsun aldırmamalısınız o bebeği,sonunda boşanmada olsa!
ha şimdi öldürdünüz ha dünyaya geldikten sonra ne farkederki
insanlar bebekleri olsun diye neler feda ediyorlar,aklınızdan bile geçirmeyin aldırmayı.
evlat katili olmayın

ya burda benı yargılayan arkdaşlara sölüyorum bunuuu yaşadıklarımı anlatmanın luzumu yok neyse saten ben bebışımı allahın ıznıyle dogurcam...bebekte şuan gayet saglıklı cok şükürrr.. ama bır olaya yaklaşırken bukadar katı olmayın!!!

Yaşadıklarını anlatmanın gereği yoksa niye fikir soruyorsun ki bize. herkes fikrini söylüyo sonuçta ama sana uyar uymaz o ayrı. sitemini anlayamadım. bebeğim sağlıklı demişsin. allah sana bağışlasın. çok şükür bi çocuğum var. olmasa bu tavrına epey alınırdım. hem fikir soruyorsun hem nispet yapar gibi cevap yazıyorsun.

ya arkadaşlar hiç psikoloji okumadınız mı? bu nasıl yaklaşım? belliki zor durumda ve bir çıkış arıyor. hepinizin hayatı çok mu mükemmel? hiç hatanız yok mu? yaşamadan yargıda bulunamazsınız. kadın zaten zor durumda, siz oturmuş ahkam kesiyorsunuz!
sılaaa arkadaşım allah yardımcın olsun. cidden zor bir durum. umarım aranız düzelir. eğer maddi ve manevi anlamda kendini güçlü hissediyorsan tek başına da bu çocuğu doğurup büyütebilirsin. cesur ve zor bir karar. herşey gönlünce olsun.....

allah sana yardim etsin bi arkadas bebeginden hemen kurtul demiste cok yánlis sakin yapma derim ben ha katil olmusun ha bebek aldírmisin vicdanen ayni bence....bebek bi dert degil arkadasim kurtulasin

dünyaya gelmeyi o seçmedi canım iyi düşün bakabilsende iyi bir anne olsanda babanın yeri ayrıdır her zaman ...doğar doğmaz bunu ona yaşatmaya hakkınız yok bence madem bir araya gelemeyiz diyosun ozaman aldırcan canım üzgünüm tama günah ,annelik duygusu ağır baar ama matıklı olmak lazım ....çocuk için bir araya geldiniz diyelim hadi oldu yine bozulur bigün sölim karar senin tabi canım allah kolaylık versin zor bi durum sonuçta..

X