7 aylık kızım gece 2 saatte bir uyanıyor

gns gulu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2022
379
123
29
Merhabalar
7 aylık kızım var. 4. Aya kadar kızım çok iyi yatardı geceleri neredeyse 6-7 saat kesintisiz yatıyordu. 4. Aydan sonra artık 2 saatte bir uyanmaya başladı. Bazen 1 saatte bir bile oluyor . 10-15 dk emip tekrar uyuyor. Ama bende çok uykusuzum. Aşırı yoruluyırum gün içinde. Peki sizce neden olabilir. Bana yardım eder misiniz

Hiçbir şeyden değil altında sebep aramayın akışa bırakın. 6-7 ay civarı böyle değişimler oluyor bu da geçer farklı bir düzene girer. Uyandıkça emzirin daha çok küçük ve tamamen normal yaşadıklarınız.

Biz de böyleydik. Hele 1 yaş civarı, sabah 5'ten 7'ye kadar kesintisiz emerdi. Memeyi çok seven bebekler böyle oluyor. Uykusuz bir 2 senenin ardından memeyi bıraktık ve aşırı rahatladım çok şükür

11.aydan bildiriyorum 2 saatte bir uyansa ohaaa 2 saat uyuduuuu diyecek haldeyim bizim dişler çıkıyor ondan da olabilir,ayrılık kaygısı da olabilir,meme aşkı da olabilir. Olabilir Allah olabilir. Nedenini kimse bilemez

11.aydan bildiriyorum 2 saatte bir uyansa ohaaa 2 saat uyuduuuu diyecek haldeyim bizim dişler çıkıyor ondan da olabilir,ayrılık kaygısı da olabilir,meme aşkı da olabilir. Olabilir Allah olabilir. Nedenini kimse bilemez
O derece mi ya. Allah kolaylık versin bize

Ya bu neden oluyor benimki de 4.aya girdi
3.aya kadar 2 saatte uyanıp emiyordu altını değiştirip yatıyordum.
3.ay başladı bir arkadaşım 4 saate kadar uyuyabilir artık demişti bazen uyuyor gerçekten ama ilk uykuya çok geç dalıp max 4 saat uyuduğu geceler oluyor sonraki saatler max 2 saat uyuyor yarım saatte kalktığı da çok oluyor.

Düzelecek demişlerdi 7.ay halen öyle diyorsunuz korktum biraz

Evet gerçekten yorucu bi süreç ama çoğu kişi bu durumu yaşıyormuş. Yapacak bişey yok artık

2 saat çok iyi süre değil mi ya, ben geceleri 13 15 kez kalkan daha doğrusu uyumayan çocuklar büyüttüm
2 saate can kurban.

Yorumları okuyayım dedim içim daraldı, 6 aylık süreçteyiz şükür mü etsem, uyuyamadigim gecelere saatlere mi üzülsem...
Analık zor iş...

İmza, kaşe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…