7 aylık kızım gece 2 saatte bir uyanıyor

gns gulu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2022
379
123
29
Merhabalar
7 aylık kızım var. 4. Aya kadar kızım çok iyi yatardı geceleri neredeyse 6-7 saat kesintisiz yatıyordu. 4. Aydan sonra artık 2 saatte bir uyanmaya başladı. Bazen 1 saatte bir bile oluyor . 10-15 dk emip tekrar uyuyor. Ama bende çok uykusuzum. Aşırı yoruluyırum gün içinde. Peki sizce neden olabilir. Bana yardım eder misiniz

Hiçbir şeyden değil altında sebep aramayın akışa bırakın. 6-7 ay civarı böyle değişimler oluyor bu da geçer farklı bir düzene girer. Uyandıkça emzirin daha çok küçük ve tamamen normal yaşadıklarınız. 🥲

Merhabalar
7 aylık kızım var. 4. Aya kadar kızım çok iyi yatardı geceleri neredeyse 6-7 saat kesintisiz yatıyordu. 4. Aydan sonra artık 2 saatte bir uyanmaya başladı. Bazen 1 saatte bir bile oluyor . 10-15 dk emip tekrar uyuyor. Ama bende çok uykusuzum. Aşırı yoruluyırum gün içinde. Peki sizce neden olabilir. Bana yardım eder misiniz
Biz de böyleydik. Hele 1 yaş civarı, sabah 5'ten 7'ye kadar kesintisiz emerdi. Memeyi çok seven bebekler böyle oluyor. Uykusuz bir 2 senenin ardından memeyi bıraktık ve aşırı rahatladım çok şükür

11.aydan bildiriyorum 2 saatte bir uyansa ohaaa 2 saat uyuduuuu diyecek haldeyim 😂 bizim dişler çıkıyor ondan da olabilir,ayrılık kaygısı da olabilir,meme aşkı da olabilir. Olabilir Allah olabilir. Nedenini kimse bilemez🤷

11.aydan bildiriyorum 2 saatte bir uyansa ohaaa 2 saat uyuduuuu diyecek haldeyim 😂 bizim dişler çıkıyor ondan da olabilir,ayrılık kaygısı da olabilir,meme aşkı da olabilir. Olabilir Allah olabilir. Nedenini kimse bilemez🤷
O derece mi ya. Allah kolaylık versin bize 😅

Merhabalar
Ya bu neden oluyor benimki de 4.aya girdi
3.aya kadar 2 saatte uyanıp emiyordu altını değiştirip yatıyordum.
3.ay başladı bir arkadaşım 4 saate kadar uyuyabilir artık demişti bazen uyuyor gerçekten ama ilk uykuya çok geç dalıp max 4 saat uyuduğu geceler oluyor sonraki saatler max 2 saat uyuyor yarım saatte kalktığı da çok oluyor.

Düzelecek demişlerdi 7.ay halen öyle diyorsunuz korktum biraz 🥲

Ya bu neden oluyor benimki de 4.aya girdi
3.aya kadar 2 saatte uyanıp emiyordu altını değiştirip yatıyordum.
3.ay başladı bir arkadaşım 4 saate kadar uyuyabilir artık demişti bazen uyuyor gerçekten ama ilk uykuya çok geç dalıp max 4 saat uyuduğu geceler oluyor sonraki saatler max 2 saat uyuyor yarım saatte kalktığı da çok oluyor.

Düzelecek demişlerdi 7.ay halen öyle diyorsunuz korktum biraz 🥲
Evet gerçekten yorucu bi süreç ama çoğu kişi bu durumu yaşıyormuş. Yapacak bişey yok artık 😅

2 saat çok iyi süre değil mi ya, ben geceleri 13 15 kez kalkan daha doğrusu uyumayan çocuklar büyüttüm😂
2 saate can kurban.

Yorumları okuyayım dedim içim daraldı, 6 aylık süreçteyiz şükür mü etsem, uyuyamadigim gecelere saatlere mi üzülsem...
Analık zor iş...

İmza, kaşe 😃

X