7 aylık bebegimiz anne babayı ayirtedemiyor

kelebek0312

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2024
169
36
31
Merhabalar bebeğim 7 aylık ancak beni annesi olarak henüz ayiramiyor diğer aile bireylerin deyken beni aramıyor ve birinin kucagindayken gel gel yaptigimzda gelmiyor atılmıyor henüz bunlar normal mi normlde anne babadan başka kimseye gitmez diyirlardu bu zamanlarda ancak bebe bizi daha tanımıyor bile sanki

Sizin kucaktayken başka biri gel gel dediğinde ona gidiyor mu

Taniyordur sizi ya. Yarım saat bir saat ayrı kalın sonra tekrar gelin öyle deneyin. Güvenli bağlanmayı saglayamamissinizdir belki.

Çok kalabalık ortamda buyuyorsa,sürekli sizden başka insanlarda görüyorsa olabilir bence. Bizimde hemen hemen öyle çünkü sağolsun kaynana ve görümce nerdeyse hep bizde ve hep oğlumla oynuyorlar o da beni çok aramıyor sadece emmek istediğinde geliyor

Goz muayenesine goturdunuz mu? Sosyal medyada okumustum bir bebe daha boyle ayirt edemiyordu ileri derecede görme bozuklugu varmis. Gozluk takinca ayirt etmeye baslamisti.

meraklıdır gidebilir, sosyal oluyor bazı bebek, göz teması vs nasıl
Sosyal bebek anne babasına da gelir bence, ama tepkisiz bir bebekse kimseye gitmiyorsa anne babayı ayırt etmeme durumu yoktur diye sordum.

Çok görüşüyor uz ailelrmzle bilmiyorum ondan mı ki yabancı birinin kucagndada gikini cikarmiyo bn seslenince bana bakıyor guluyo

Hayır kimseye gitmiyor heyecanla niyo seviniyr ama uzatmiyo bedenini elini
Yani gel gel dediğinizde atılıp gelmiyorsa bile kucağınıza aldığınızda gelmek istemiyor gibi ağlama hareketleri falan da yapmıyordur heralde, çok endişe edilecek bir durum görmedim ben. Kalabalık bir aileyseniz gün içinde başka kişilerle de uzun vakit geçiriyorsa size ekstra heyecan göstermiyor olabilir. Öte yandan anneye bağımlıdır hani ayırt eder bana göre, bunu bir doktor kontrolünde danışabilirsiniz çok galeyana getirmeyin ama kendinizi, bol bol güzel vakit geçirin bebişinizle

Goz muayenesine goturdunuz mu? Sosyal medyada okumustum bir bebe daha boyle ayirt edemiyordu ileri derecede görme bozuklugu varmis. Gozluk takinca ayirt etmeye baslamisti.
Yo o yönde problem yok çok şükür muaynesni oluyor ancak tepki vermesi gerekir diye düşünüyorum bide bir kaç kişi söyleyince kafama takıldı

Bebeğimle dogdugndan beri 2 saatten fazla ayrı kalmadım açıkçası beni hep goruyo.bna bagmli değil öyle bir özel davranisi yok. Ama baskasndaykn benim sesime daha çok tepki veriyor tabi

Bebeğinizi özgür bırakın böyle telaslanmak için çok erken oğlum 13 aylık gel diyene gidiyor hatta milletin arkasından ağlıyor yavaş yavaş sizi tanımaya başlayacaktır bebeleri rahat bırakmak lazım en iyisi

Aramızda bir problem mi var yoksa Allah korusun basska bir sorun mu var diye endişelendim açıkçası . Evhamlı bir anneyim galiba biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…