64 günde 1008 terörist öldürüldü

Tamam iyi güzel sayı doğru olsun ölsünler sevindik ee sonra. Bir ara baya temizlenmişti dağlar teröristten hatta kökü kazındı denmişti durmuştu bir müddet her şey. Sonra ne oldu yeniden hortladı. Bu beyni yıkananlar değil beyniyıkayanlar ölmeli baştakiler bunları dağa yollayıp kendi canını tehtehlikeye atmayanlar bunlara silahı verenler emri verenler. Bu olaylardan yararlanmaya çalışanlar. Yoksa bunlar ölür başkalarını ya kendi istekleri ile ya beyin yıkayarak koyarlar dağa bayıra. Hem diyorsunuz ya gözyaşı aynı değil diye çok var aynı olan. Ben yana yakıla 15 yaşındaki çocuğunu arayan aile gördüm. Dağa kaçtı diyorlardı. Geçen sene 18 yaşındaki bir kız toplantılara katıla katıla ışide gidiyorum diye mektupyazıp gitmişti hhaberlerde görmüşsünüzdür. Sonra noldu bilinmez.

Şehitlerimizin acısını bastırabiliyor mu gerçekten ya? Nasıl sevinebiliyosunuz anlamıyorum. İsterse 100000bün terörist öldürsünler. Benim için bunun tek bir karşılığı var siyasilerin oyuncağı olan gençler ölmeye devam ediyor. Onlar öldükçe susucaklar mı sanıyosunuz? Dağlarda mağaralara gizlenmiş teröristler biter mi? Öldürdükçe çoğalırlar güçlenirler merak etmeyin. Bu böyle devam ettikçe yeni bir pusu planı yolda diye tir tir titriyorum. Gece uykularım kaçıyor. Pkkyı kim türetti. Kürt gençlerinin beynini kim yıkıyor onlar neden kendini özgürlük savaşçısı olarak görüyor. Bunu sorgulayın biraz. Gencecik hayatlar sönüyor. Kürdü de türkü de anadolunun evladı.

Zaten dağa çıkmayı tercih eden dedim yorumumda.

İnsan beyni sandığımız kadar özgür değil. Dağa çıkmayı tercih etmek de çok zor bir süreç olmasa gerek. Bazı değerlere inandırılıyosun ikna ediliyosun. Değerlerin uğruna savaşmak istiyorsun. Ölüme gidiyor onlar da toprak parçası için. O kafadalar yani.

Son kez yazıyorum Alıntılayıp polemik yaratmayın. Bu benim düşüncem. Farkındaysanız hiç birinizle arkadaş değili ve muhabbetim yok. Aynı düşünceleri paylaşmamız mümkün değil.
Birgun senin anani babani kardesini ya da en sevdigini biri gelip oldurse sonra da oldurulse ayni hislerin olacak mi?

Aahhh onlarin evine de ates dustu gozyaslarimizin tadi ayni diyecek misin?

Hic sanmıyorum

Yani? Ne yaptıklarının bilincinde değiller mi diyorsun? Tam anlayamadım sanırım demek istediğini.

Yaşadıkları masum insanları öldürme tercihlerini haklı kılmıyor.

Öyle bir şey demedim. Tercihler doğru değil. Ama pkknın tüm yükünü dağa çıkmış zavallı piyonlara yüklemek bana saçma geliyor. Hayalleri çalınmış insanlar bana göre. Hepsi zavallı acınacak durumda değil mi? Rezil hayatlar yaşıyorlar. Kim böyle bir hayatı tercih eder. Ne psikolojiyle eder.

peki bir şey soracağım sana şu saydıklarına katılıyorum ve 2 yada 3 senedir asker şehitleri gelmiyordu.. çözüm süreci olsun gelin anlaşalım denilip akil insanlar topluluğu kuruldu.. bir çoğu sanatçılardan seçildi.. ve onlara bu sanal alem vatan haini bunlar teröristlerle anlaşmamı olur dendi... topa dikildiler .. çözüm sürecinde kürt kökenli sanatçılarla resimler çekildi.konserler verildi gelin kardeşiz bizler denildi... kii halen bizler kürt lerle kardeşiz Pkk başka KÜRT halkı başka.. ve hdp ye oylar verildi mecliste kürt halkını temsil etsin güneydoğumuzu güçlendirelim. diye ama demirtaş kendisinden bekleneni KÜRT halkına veremedi çünkü oo varsa yoksa Pkk ve o kürt halkının davasıymış gibi lanse ettii. eline gelmiş fırsatı kaçırdıı.. Çözüm süreci burada topa dikildi,, Akil insanlara o sanatçılara vatan haini denildi,, bu yetmedi o vatan haini diyenler tutdu sırf inat olsun diye hdp ye oy verdiler.. şimdi sorarım sana sizler ne istiyorsunuz.. şimdide yazmışsın olan askerlerimize oluyor siyasilerin oyuncağı olan gençler diyorsunn.. ne diyorsunuz siz ALLAH aşkına çözüm süreci deniliyor isyann,, akil insanlar kuruluyor isyan.. ee bu sefer yola gelmiyor bu pkk lılar öldürülüyorlar ki durup duruken değil buu.. gene isyann yok kandırılıyorlar yok bitermi.. bi dee bana ne istiyorsunuzz..

İnan hiç umurumda değil. Empati yapmayı hakedecek kişi var, haketmeyecek kişi var.
Benim kardeşim askerden yeni geldi sayılır diyarbakırda yaptı askerliğini. Ben kendimi 'Bir kontrol edin, belki nefes alıyordur.' diye ağlayan şehit ablasının yerine koydugumda dağdakilere hiç de 'Ay yazıkk hayalleri çalınmış bu insanların' diyemiyorum. İnsan bir kazada yakınını kaybetse, ölümüne kazayla da olsa sebep olan insanı boğmak öldürmek istiyor. Siz bile isteye içinde nefretle öldürmeye gelen insana zavallı diyorsunuz.
Beyni yıkanmış da olsa birini öldürebilmeyi göze almak bir tercihtir. O dağa çıkanlar(zorla kaçırılanlar hariç) ölmeyi, öldürmeyi bilerek isteyerek cıkıyor. Kendini gerilla, kahraman goruyor. Ama öldürmeyi istemeyenler de örgütten kaçıp geliyor. Demekki böyle bir secenekleri de var. Bu bana göre vicdan meselesi. Evet onlar piyon bu siyasi bir savaş. Ama piyon olmayı kendileri seçiyor. Haberlerde cıkmıştı bir annenin bir oğlu askerken diğeri dağda terörist. O dağa cıkan diğer kardeşiyle farklı seyler mi yaşadı ki kendini dağa attı.
Işid liler içinde aynı seyi düşünüyor musunuz?

Başlarım onların olmayan beyinlerine ya ne toprağı ne parçası

Yazık demiyorum. Acınacak halde ve kafa yapısında olduklarını söylüyorum. Sadece cizrede doğmadığım için ne yaşadılar bilmiyorum..

Belki bana kızacak olanlar var ama ister kandırılmış olsun ister kendi isteğiyle dağa çıkmış olsun hepsi birer katildir benim gözümde ve taşa toprağa acırım onlara gram acımam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…