6 Yıldır Geçmeyen Vajinal Mantar

Bu nasıl Bi dermiş ya 2 aydır evliyim ewliliğim in 15.gününde enfeksiyona tanıstım ilaçlar VS gecti sonra ansızın yine belirdi yine ilaç içtim tam gecti derken bu seferde mantar illetiyle tanıstım 2 aydır bunlarla ugrasıyorum pkoluyum dogum kontrol ilacı kullanıyorum bagısıklık sistemim cok zayıf ilaçların yan etkilerinim Bi cogunu yasıyorum napcam ben allahım fitil denedim dün itibariyle Buda olmazsa yine doktor yolu gözüküyor ama burda okuduklarımdan sonra doktorlarında bsy yapamadıgını anladım 😔

Arkadaşlar bu mantar sizde de ağrı yapıyor mu genital bölgemde bir ağrı hissediyorum akıntım da var ultrason temiz çıktı kan idrar tahlili temiz çıktı. Mantar olabilir dedi doktor

Arkadaşlar bu mantar sizde de ağrı yapıyor mu genital bölgemde bir ağrı hissediyorum akıntım da var ultrason temiz çıktı kan idrar tahlili temiz çıktı. Mantar olabilir dedi doktor
içeride bi yanma oluyo ama onu agrı gibi hissediyoruz sanırım bende enfeksiyonda vardı enfeksişyonda daha cok oluyor o agrı hissi

Bende kronik mantar vajinit sonucu yara cıktı dondurdum diğeridr yakıldı.4 gundur borik asit püskürtüyorum doktor verdi ve sabah aksam vagi flora.10 yıldır bununla ugrasıyorum bakalım nolucak

Merhabalar herkese geçmiş olsun.bnde 5 aydır bunu çekiyorum.iki kez doktora göründüm ikiside aynı ilacı verdi ama etki etmedi tam geçti diyorum.tekrar başlıyor bu arada bekarım bna da onerebilceginiz biseyler var mı.

Canımmmm oldu ama sil baştan bir süreçle ve kurtuldum.sorununuz nedir
Canımmmm oldu ama sil baştan bir süreçle ve kurtuldum.sorununuz nedir
Yaptırdığınız bu test ücreti nedir? Teşekkür ederim yardımınız için İstanbulda yaşıyorum devlet hastahaneleri berbat özele gidicem muayene test falan ne kadar mal oldu size? Bunlar sorulmaz ama bu hastalık beni maddi açıdan mahvetti o yüzden soruyorum.

Yaptırdığınız bu test ücreti nedir? Teşekkür ederim yardımınız için İstanbulda yaşıyorum devlet hastahaneleri berbat özele gidicem muayene test falan ne kadar mal oldu size? Bunlar sorulmaz ama bu hastalık beni maddi açıdan mahvetti o yüzden soruyorum.
Şimdi e coli çıkan testime baktım. Bana kadın doğum uzmanım microbiyoloji uzmanına göndermiş ve antibyogran yapılmış.İlk tedavimde antibiyotik kullandım ama geçirmedi. Pahalı bir testti zaten. Sizce neden geçirmemiş olabilir.

Geçmeyen kronik mantarda ordaki bakteriyi öldüren ve vajinanın florasını bozmayan içeriğiyle coresatinin yeşil renkli olanını kullanmıştım ben,çokta iyi gelmişti.Birde bu sıkıntıyı sürekli yaşıyorsanız probiyotik kullanın.(Marketlerde satılan kefirden bahsetmiyorum)

Arkadaşlar aradan yıllar geçmiş ama ben kendi hikayemi bir güncelleyeyim. Ben bu meretten bir doktorun ilaçsız müdehalesi ile kurtuldum. Bu müdehale benim duygu durumuma, yeme içme alışkanlıklarıma yani hayat kalitemeydi. Öğrencilik yıllarının verdiği sinir stres ve bozuk beslenme tetikliyormuş bendekini. İlaçla iyi olucam sağlıklı olucam sanıyordum hep ama ilaç aslında sadece bedendeki oluşumu resetliyor ve sizdeki tüm iyi bakterileri de yanında götürüyor. İlk bir yıl bu işin giriş kısmı diyebilirim. Öyle bir ayda düzelmiyor yılların birikimi malesef. Sağlıklı temiz beslenmeyi öğrendim. Üzülmemeyi, ani sinirlenmemeyi öğrendim. Bu süreçte probiyotik ve prebiyotik beslendim. Hayatımdan unu ve şekeri azalttım. Tamamen çıkaramadım çünkü tatlı yemeyi gerçekten aşırı seviyorum. Ama tatlı bu meretleri besliyor. Alkol de aynı şekilde. Arada bir kırmızı şarap içiyorum fakat bunu sarhoş olmak için değil tamamen damak zevki için yapıyorum. Alkolün aşırısı da etkiliyor çünkü alkol eşittir maya ve şeker demek. Sebzeyi meyveyi mevsiminde yemeğe ve meysiminde konserve yapmaya özen gösteriyorum. Hazır gıda, paketli gıda, hazır konserve neredeyse hiç tüketmiyorum. Neredeyse diyorum çünkü bazen vaktim olmuyor veya canım çok çekiyor o zaman ben de insanım diyorum:KK66: Kan değerlerime baktırdım ve bunu rutin olarak yaptım. Ne eksiğim varsa eksikliklerimi giderdim. İlk başlarda çok yoğun şekilde probiyotik hap kullandım (hap bağırsakta çözülüyor ve direk etki etmesi gereken organ da bağırsak zaten). Vajinal flora için de probiyotik hap kullandım. Prebiyotik beslenmeyi öğrendim. Çok araştırdım çok okudum. Çünkü alınan takviyeleri içmekle fayda sağlanmıyor. Vücudunuza aldığınız bakterilerin vücuda tutunması lazım, onları yaşatmanız lazım. Kullandığımız kremler ilaçlar antibiyotiklerin hepsi kötü bakterilerle birlikte iyilerini de öldürüyor. İlaçtan sonra her şdy sıfırlanınca zaten iyiler baskın gelemiyor. Kabız olmakla ve ishal olmak bu işin direk bağlantısı var. Bunu standart doktorlardan asla duyamazsınız. Duygularınızı, yediklerinizi ve bağırsağınızı düzeltince iyileşmemek için hiç bir neden kalmıyor.

4 yıldır kullanmadığım ilaç fitil krem kalmadı ama en son gittiğimde ph dengesini oturtmaya çalışıyor doktorum rakı tedavisi ve fitil verdi maşallahhhhhhhım var
yarım fincan rakının içine 2 kesme şeker pamuğa batır ve aşağı koyun çok etkili bunu devamlı uygulayın ben 2 kez filan yaptım ki geçti çok şükür :nazar: :nazar: :nazar:
Siz ciddi misiniz mantar sekerden beslenir ve alkol yasakladi bana doktor araştırmak isterim deneyen oldu mu

X