6 Yıldır Geçmeyen Vajinal Mantar

Bu derde çare bulan oldumu denemediğim birsey kalmadi eşime yaklaşmaya korkar oldum artık

arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum bende de mantar ,vajinal enfeksiyon karışık hiç eksik olmaz biri biter biri başlar gitmediğim doktor kalmadı en son doktorumda bana da vermişti Floragyn Ovül ben 1 sefer aldım 1 hafta kullandım bir daha da alamadım o zaman daha yeni çıkmıştı çok zor getirtmiştim her yerde yoktu şimdi gerek mantar gerek vajinal enfeksiyon için soğan kürü çok iyi geliyor birde maydonoz suyunu kaynatıp buharına oturunca da oda akıtıyor.

ped konusunda da çok haklısın kesinlikle kotex.allah yardımcımız olsun çok zor ya ben daha yeni baş etmeye başladımm fitil kullanmaktan gına geldi herkes umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur soğan kürü çok etkili ama tavsiye ederim konu sahibi arkadaşa
Merhaba aynı sorunu yaklaşık 3 yıldır ben de yaşıyorum sarı yeşil akıntım oluyor sürekli zaman zaman ilişki sırasında aşırı ağrı ve yanma bazen de kötü koku kullanmadığım hap ilaç fitil kalmadı bir türlü geçmedi zaman zaman da kandida oluyor geçiyor sorununuzu çözebildiniz mi ya da önerebileceğiniz bu konuda önerebileceğiniz özellikle enfeksiyon bilgili bir doktor var mı

4 yıldır kullanmadığım ilaç fitil krem kalmadı ama en son gittiğimde ph dengesini oturtmaya çalışıyor doktorum rakı tedavisi ve fitil verdi maşallahhhhhhhım var
yarım fincan rakının içine 2 kesme şeker pamuğa batır ve aşağı koyun çok etkili bunu devamlı uygulayın ben 2 kez filan yaptım ki geçti çok şükür :nazar: :nazar::nazar: Merhaba benim de bir buçuk yıldır mantar enfeksiyonu var geçmedi rakıyı tekrar ayrıntılı yazabilir misiniz ?

arkadaşlar 6 yıldır çekiyorum bu sorunu. ilk denizden kaptım sonra bir türlü tamamen geçmedi. kullanmadığım krem, fitil, hap kalmadı diyebilirim. her markadan ilaç içtim banamısın demedi. burdaki bütün konularıda okudum. internnette araştırırken bir doktor şöyle yazmış ''ilaç ismi vermem doğru değil ama sizinki kronikleşmiş. eczaneden itrakonazol etken maddeli kapsül 28'li - 30'lu alıp kullabilirsiniz ve eşinizde kullanmalı'' bunu denicem son çare. en babasında fitil ve krem de kullanıcam.

İtrakonazol Nedir?
İtrakonazol mantarlara karşı etki gösteren bir antibiyotiktir.
İtrakonazol akciğer, ağız, boğaz, ayak tırnakları veya el tırnakları gibi vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

bu da olmazsa mumla yakmayı yada kesip atmayı düşünüyorum :KK52:

*itrakonazol etken maddeli kapsüller:
funit
sorex
fungan
fluzole
flurit
flucoral
lumen
trizol
flakon
triflucan
candidin
funolteva
kandizol
nadizol
itraspor
zolax (bu ilaç en babasıymış ve bunu denemdim. biraz tuzlu ama kurtulcaksam değer)

*bu iş için kremler:
multi-gyn actigel
travacort
travazol
trocyd
zalain

*fitiller:
Merhaba;
Aynı sorun 2 aydır yaşıyorum doktorum bunu geçiremiyor 😔 siz ne durumdasiniz gecti mi ?

4 yıldır kullanmadığım ilaç fitil krem kalmadı ama en son gittiğimde ph dengesini oturtmaya çalışıyor doktorum rakı tedavisi ve fitil verdi maşallahhhhhhhım var
yarım fincan rakının içine 2 kesme şeker pamuğa batır ve aşağı koyun çok etkili bunu devamlı uygulayın ben 2 kez filan yaptım ki geçti çok şükür :nazar: :nazar: :nazar:
Merhabaa 2 aydir bu sorunu yasiyorum ve doktorun vermedigi ilac kalmadi ama asla gecmiyor 😔 sizin ki gecti mi nasil gecti doktorunuzun ismini ve hastanesini de lutfen bana da verirmisiniz 🙏🏽

cevap verdiğiniz için çok sağolun kızlar :KK69:

doktora gitmez olur muyum hiç. kaç doktor değiştirdim kaç kere gittim sayısını hatırlamıyorum bile :KK59:

söylediğiniz ilaçlarıda araştırcam, sağolun şimdiden. o kadar bıktım ki bu dertten ben de bide taa bekarken başlamıştı. pko hastasıyım, b12 anemim var bu yüzden bünyem zayıflıyomuş. her yıl 6 ay doğum kontrol kullanmam lazım diane35 veriyolar. doğum kont. haplarıda yaparmış.

doğum kontroll hapı, kullandığım mantar ilaçları fitiller fin o kadar kuruttu ki vajinamı of çok dertliyim. eşimle sevişemez olduk :KK43: allahtan çok anlayışlı hiç zorlamaz beni. ama dürekli kuruluktan canım yanıyor ilişki olmuyor yada şişiyo kanıyo alt kısmım :KK43: üstelik kayganlaştırıcı su bazlı jel kullanıyoruz. e bizde zorlamıyoruz tabi... hatta psikolojimi etkilemeye başladı istemez oldum eşimle birlikte olmayı. vajinal dengem bozuldu resmen bu dertten :KK43:

en sonunda okucam üflücem oramı yani yapmadığım bi bu kaldı :KK52: allahım sen bana sabır ver...
Ben de yasiyorum 2 aydir nasil atlattin ? 😔

börtü meraba, problemin geçti mi acaba, geçtiyse hangi yöntemle?? ben de senelerdir aynı problemi yaşıyorum.son gittiğim doktorum bana da kronikleşmiş mantar oldugunu söyledi.çok ilaç kullanıp bastırma yöntemini de hiiç ilaç kullanmadan bekleme yöntemini de senelerce ayrı ayrı denedim.fakat sonuç yine aynı.papatya, rakı kürü gibi şeyleri denemedim. durumun geçti mi acaba, geçtyse nasıl,hangi yöntemle.lütfen cevap ver.hangi doktora gittin. gerekirse ben de ona gidicem ? teşekkürler
Merhaba 2 aydir ilaclara ragmen gecmiyor nasil gecti lutfen soylermisin ? 🙏🏽

2 aydir bulamiyorum caresini kullanmadigim ilac kalmadi sizin gectimi ne durumdasiniz? 😔
Evet çok şükür çaresini buldum en sonunda cilt doktoruna gittim jinekolog çare bulamayınca oda bana hem egzama hem koronik mantar hastalıklarında kullanılan bir hap verdi çok şükür bitti bazen hafif bir kaşıntı oluyor hemen yapımı alıyorum
Buradan ilaç ismi vermek doğru olurmu bilmem ben yinede yazayım ama siz önce bir doktorunuza danışın
FLUCOSEPT 150

Bu ilaç zaten flucan yani doktorların ilk verdiği mantar ilaçlarınan biri size nasıl daha önce vermemişler yani pekte mucize ilaç sayılmaz

arkadaşlar 6 yıldır çekiyorum bu sorunu. ilk denizden kaptım sonra bir türlü tamamen geçmedi. kullanmadığım krem, fitil, hap kalmadı diyebilirim. her markadan ilaç içtim banamısın demedi. burdaki bütün konularıda okudum. internnette araştırırken bir doktor şöyle yazmış ''ilaç ismi vermem doğru değil ama sizinki kronikleşmiş. eczaneden itrakonazol etken maddeli kapsül 28'li - 30'lu alıp kullabilirsiniz ve eşinizde kullanmalı'' bunu denicem son çare. en babasında fitil ve krem de kullanıcam.

İtrakonazol Nedir?
İtrakonazol mantarlara karşı etki gösteren bir antibiyotiktir.
İtrakonazol akciğer, ağız, boğaz, ayak tırnakları veya el tırnakları gibi vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

bu da olmazsa mumla yakmayı yada kesip atmayı düşünüyorum :KK52:

*itrakonazol etken maddeli kapsüller:
funit
sorex
fungan
fluzole
flurit
flucoral
lumen
trizol
flakon
triflucan
candidin
funolteva
kandizol
nadizol
itraspor
zolax (bu ilaç en babasıymış ve bunu denemdim. biraz tuzlu ama kurtulcaksam değer)

*bu iş için kremler:
multi-gyn actigel
travacort
travazol
trocyd
zalain

*fitiller:

Ben de aynı problemi cok uzun sure yasadım ılaclarla tam olarak ıylesemedım bırturlu bu problem ıcın uretılmıs ozel bır ıc camasırı kullandım cok faydasını gordum su an hıc bır sorun yasamıyorum evımde calısan yardımcımın da benzer sorunu vardı onda aynı zamanda gecmeyen kotu koku da vardı kendısı de aynı camasırdan kullandı tamamen ıylestı

Ben de aynı problemi cok uzun sure yasadım ılaclarla tam olarak ıylesemedım bırturlu bu problem ıcın uretılmıs ozel bır ıc camasırı kullandım cok faydasını gordum su an hıc bır sorun yasamıyorum evımde calısan yardımcımın da benzer sorunu vardı onda aynı zamanda gecmeyen kotu koku da vardı kendısı de aynı camasırdan kullandı tamamen ıylestı
O çamaşır ne canım? İlk kez duydum

O çamaşır ne canım? İlk kez duydum
Bır arkadasım onermıstı bana sanırım yurt dısında uretılıyormus genıtal bolgeye temas eden kısmında bakır alasımlı kumaş kullanılmıs bakır hıc bır bakterı ve vırusu o bolgede barındırmıyor en az uc gun camasırı sureklı gıymek gerekıyor ben cok memnun kaldım

X