6.ayda şeker yüklemesine giderken dikkat!

darkolive

eski obez, şimdi lopez :)
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
6.913
5
41
arkadaşlar görüyorum ki yeni hamiş arkadaşlar çok fazla:CüvCüv:, 6. ay içinde gebelik şekeri varmı yokmu onun için test yaptırıyosunuz ya, kesinlikle yanlız gitmeyin ilk başta 3tüp kan alıyorlar zaten bir gece önceden 11den sonra hiç bişiy yemiyosunuz yani karnınız aç gidiyosunuz, sonra şekerli glukoz içiyosunuz, 1 saat bekledikten sonra tekrar kan alıyolar sonra 1 saat daha bekliyosunuz tekrar kan alıyolar 1er saat arayla tansiyonunuz düşüyor halsizleşiyorsunuz çok dikkat edin bu çok önemli bir test bende dün yaptırdım iyiki yanımda kocacım vardı :teselli: yoksa sonum feci idi :a015: herkese sağlıklı sıhatli günlerrrra.s.a.s.

tavsiyen için teşekkürler canım a.s.
henüz 4 ayım var ama aklımda bulunsun yerimseniben

benim ilk önce 1 tüp kan aldılar sonra şekerli su içirip 1 saat hareket etmeden öylece oturttular sonra tekrar kan aldılar bukadar...ama midem bulanmıştı kusmamak için zor tuttum kendimi..(eğer kusarsan 3 gün sonra tekrar yapmamız gerekiyo demişlerdi)

cok etkiliyor insanı bencede yalnız gtmeyin ve bir sey yenip icilmeyecek yoksa sekeri yükseltiyor eger sekeriniz yüksek cıkarsa dikkat edin hamileligi dahada zorlastırıyor

ya benim doktorum gerek görmedi önemli bişeymi niye bana yapılmadı ben 26 haftalığım ama yapılmadı yaptırmam gereklimi lütfen yardım edin:1shok:

ben gebelik öncesi düşük yaptıgımdan açlık tokluk şekerime bakılmışdı gerek yok diye gitmedim şimdi doktora bu test için benim bu aralar tansiyon küçük olan 5 zaten çok başım dönüyo bide bunu yapsalar 3 falan olur herhalde 27. haftamda kontrolum var o zaman sorarım genede yaptırılır erhalde 7. aya girmiş oluyorum gerçi ama:)

bende yeni yaptırdım tırsıyodum nasıl bişey nasıl dayanıcam okadar açlığa diye ama hiçte korktuğum gibi bişey diilmiş.kontrollere bile giderken tek gitmiyoruzki böyle bişeye sakın haa...
bitek hastaneye gidene kadar olan mesafe yoruyor insanı okadar. yakınsa zaten no problem. açken ve limonatayı içtikten sonra kan alıyolar toplamda 2 tüp yani okadar hepsi sonra git doyur karnını . hatta okadar şekerli bişeyki o limonlu karışım kesiyo açlığınızı limonata gibiydi tadı çok sewdim ben.

canım seninkine limon sıkmıslar normalde limon sıkmıyorlar ve cok tatlı insanın midesi bulanıyor ben tatlıyı cok sevirim ama buna dayanamıyorum
birde bu tahlili yaparken hastanın yaşı kilosu bence bunlarıda göz önüne alarak istiyorlardır ben polikistik over hastasıyım bende cok yüksek cıkmıstı hamilelig boyunca diyet yaptım ama genede dört bucuk kiloluk bir kızım oldu tabi bir cok rahatsızlık özelliklede ödem tabi herkeste aynı olmaya bilir bu

bu şeker yüklemesi bildiğim kadarıyla 24.-28. haftalar arasında yapılıyor. benim doktorum 30.haftada yapacak yani hafta içinde gideceğim.. var mı 30. haftada yaptıran?? bide ben netten okuduğum için bile bile aç mı geleyim diye sordum gerek yok dedi.. aklım karıştı doğrusu biraz da ilgisiz gibi geliyo bana.. yani ilk gebeliğim ama bana hiç bilgi vermiyo..

selam benimde iki haftam var yaptırmak için ilçede oturuyorum o kadar
yolu aç nasıl dayanırım aç olmak şart mı benim doktorum böyle bir bilgi vermedi nasıl yapılacağını anlattı ama

Şeker yükleme testine aç gidilmesi gerekiyor, önce açlık kanınızı alacaklar, sonra da o sıvıdan içirip çeşitli saat dilimlerinde kandaki oranına bakılacak.

kızlar yaptırmayan varsa yaptırsın 24. haftadan sonra yaptırılıyor, doğumda ani bir kanama veya yırtılmadan kaynaklı bi sorun çıktığında kanınız durmuyor ona dozda ilaç veriliyor hatırlatın doktorunuza kızlar aman dikkat

ilk olarak 3 tüp kan alıyorlar ayrı ayrı,başka tahlillerde olablir, bana ilkinde 75gr lık verdiler daha sonucunu almadım bütün hastalarına öyle verdi doktorum

Kaç saat arayla alınıyor bu kanlar, ve sürede hastanedemi beklediniz siz. Ben yalnız giderim sanırım eşim işden izin alamaz.

toplam gider gitmez kan alınırsa şekeri içip 1 saat bekliyor sonra 2. kan alınıyor 1 saat daha bekliyorsunuz sonra 3. kan alınıyor eğer bünyen kuvvetliyse yanlız git yatıcak yer filan vardı acil bişiy olduğunda müdahale ediyorlar zaten ama bi arkadaşın filan varsa onunla git canım insan kendini kötü hisseder

kızlar bu tahlillerin ücretleri nekadar biliyormusunuz ben bikaç güne kadar gidicem ona göre hazılıklı oliyim lütfen yazarmsnz...

X