6.5 yaşındaki kızım 117 cm ben 167 eşim 177 boyunda ama kızım yaşıtlarına gore kısa gorunuyor sizlerde nasil

Benim kızımda 6 yasında 116 boyu Ben normal biliyorum suan kısa mı yani kızım Benim boyum 158 esimin 175 cokda uzun olmasını beklemiyorum ama suan tedirgin oldum
Aslında Dr normal diyor ama ben ortamlarda yasitlarini hep uzun görüyorum.onlara göre kısa...birde 3.5 yaşına göre gelişimi daha iyiydi. 4 yaşından sonra gelişimi yavaşladı ..benim kızım subat 2018 doğumlu sizinki hangi ay

Benim annem 165 babam 178di . Ben küçük doğan bir bebekmişim boy ve kilo olarak yaşıtlarımdan hep geriydim . Sizin dediğiniz gibi galiba kemik yaşım geriden geliyordu . Çünkü yaşıtlarım 12 yaşında regl olurken ben 14 yaşında oldum ve evet doktorun dedigi gibi bu benim için bir avantaj oldu . Yani yaşıtlarım benden çok uzun duruyorlardi ancak bana göre erken ergenliğe girdikleri için çok uzamadilar mesela 160 da kaldi boyları . Ben 8. Sınıftayken 153tüm liseye gectiğimde 165 oldum. Annemle aynı boydayim yani .
Eğer çocuğun özel bir durumu yoksa anne ve babanin boyuna yakın oluyor çocuğun boyu

X