50lık seker yuklemesı sonucu kötü cıkanlar ne olur bır bakınnnnnnnn

paylaxsxxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
154
0
merhaba arkadaslar benım 50lık seker yukleme testı sonucm kötü cıktı sonuc 161napıcagımı sasırdım böle bısey basına gelen varmı ne gıbı seyler önerırısınız doktor 100luk yapmadı bana bır dıyetısyen öenrdı oda bır sürü seyler söledı kafam karıstı kepeklı ekmek yıcem havuc fılan yasak.bu sekılde dogum yapanlar var mı ebegıme bısey olucak dıye korkuyorum

benimde 153 çıkmıştı sonra 100 gr.lık istedi oda yüksekti azda olsa banada diyetisyeni önerdi merak etme dikkat edince 15 günde düşüyor panik yapma

beslenmene ve diyetine dikkat edersen bişey olmaz.benimde 161 çıktı ama diyetimi uyguladım düştü şekerim bebeğimde gayet sağlıklı.şu an şeker sorunum yok ama hala beslenmeme dikkat ediyorum haftaya geliyor bebeğim.şeker testini her ay tekrarlıyorlar zaten.sen diyetine dikkat edersen şekerin düşer.

beslenmene ve diyetine dikkat edersen bişey olmaz.benimde 161 çıktı ama diyetimi uyguladım düştü şekerim bebeğimde gayet sağlıklı.şu an şeker sorunum yok ama hala beslenmeme dikkat ediyorum haftaya geliyor bebeğim.şeker testini her ay tekrarlıyorlar zaten.sen diyetine dikkat edersen şekerin düşer.

benim doktorum baya pimpirikliymiş yahu
sen her ay mı yaptırıyosun testi ben şeker yüksek çıktığından beri düzenli olarak her hafta kan veriyorum ölçüm için :1shok:
neyse paylaşım arkadaşım hiç korkma ben 240'ı gördüm ikinci yüklemede
ikinci yüklemede sana toz glukoz verecekler bi şişe suya katıp içiricekler yanında limon götürmeyi unutma o şekerli sıvıyı yutmana yardımcı olur limon
yalnız şunu söyleyeyim bunu bana bir biyolog söyledi o şekerli suyu içtikten sonra fazla hareket etmemeye dikkat et hareket şekeri yükseltiyormuşçek ayaklarının altına bi sandalye al eline bi gazete bak keyfinesana büyük ihtimal diyet verecekler ben de yüksek çıktığı için 2200 kalorilik bi diyet uygulandı ama ben zaman zaman ipin ucunu kaçırıyorum
fakat mutlaka dengelemeye çalışıyorum yiyeceklerimi. şu ana kadar bir risk yok çok şükür hem benim kilom hem bebeğin kilosu gayet normal gidiyor

ben şeker yükske çıkınca çok moral bozukluğu yaşadım napacam ne edicem diye
canım annem işe bi de şöyle bak dedi: diyet sayesinde dengeli ve sağlıklı besleneceksin hamilelik nedeniyle fazla kilo almamış olacaksın dedi hakkaten de dediği gibi oldu bi ay sonra doğum var kısmetse ben 8 kilo aldım sadece
sana hayırlı doğumlar biraz uzun oldu kusura bakmayın artık :nazar::eek:yerimseniben

benim de 50 mglık testim 149 çıkmıştı doktorum panikle beni hemen 100 mglık test yaptırmaya gönderdi, çok korkmuştum aynı senin gibi ama 100 mg lık test sonucum gayet normal çıktı çok şükür , aslında neden 100 mg lığı da yaptırmadı anlamadım sana. çünkü 50 mglık tokluk şekeri, o gün ne yediğinle direk bağlantılı yani, 100 mglık daha net sonuç veriyor,

dikkatli beslen karbonhidradttan uzak dur, porsiyonlarını azalt, düşer merak etme

saolun arkdaslar ama bende bazen kacırıyorum tabı bırazda moralım bozuldu acıkcası 100luk ypmamaısnın nedenını anlamdım gerek duymadı herhalde sadece dıyetısyene yoladı ayrıca ben 6aylık hamıleyım ve sadece 4.5kılo aldım kılom normal dedı

ben de geçen hafta yaptırdım şeker yüklemesini... yükleme öncesi 75 yükleme sonrası (50gr) 145 çıktı doktor 100 lük yapılacak o da yüksek çıkarsa insüline başlayacaz dedi:KK43:( oysa zaten sınır 140 mış neden insülin herkes diyet uygularken... Anlayacağınız henüz 100 lük testi yapmadım ama moral sıfır oldu bile. Yüce rabbim sağ salim doğurmamızı nasip etsin inşallah bir sorun yaşamadan doğururuz kızlar :KK43:(

Kızlar benimde anlamadığım şu benimde 50 gr yüklememde 157 çıkmışdı banada hiç 100 gr yüklemeye gerek görülmeden direk diyet uygulanmaya başlandı 1800 kalorilik ve gerçekden eğer diyete uyarsam sorun yok uymazsam yükseldiğini fark ettim nelerin yükselttiğini nasıl beslenme şeklinin yükselttiğini gördüm ne yediysem bir saat sonra ölçdüm ve bazı yiyecekler cidden yükseltiyor diyetin içinde olsa dahi zaten diyetin dışındada birşey yemiyorum ama yinede doktorum şeker şakaya alınacak bir konu değil bir kaç gün hastanede yatırıp biz ölçerek bakalım gerçekden ölçümler normalmi çıkıyor dedi.Doktorum hep 1. saat tokluk şekerini ölçtürürdü bana görede mantıklı olan 1. saat tokluk şekeridir çünkü pik yapdığı zaman 1. saat ama hastanede hep 2. saat ve açlık ölçümleri yapıldı benim zaten açlıkda hiç problem çıkmamışdı ama 2. saat toklukda zaten benim şeker 80 lere düşüyor ne anladım ben ikinci saat toklukdanki 2. saat tokluk ölçülüyor ve araştırmalarım sonucunda kimi doktor 1. saat tokluk şekerini önemserken kimisi 2. saat tokluk şekerini önemsiyor 2. saat tokluk tek başına ne anlatırki hem 1. saati hem 2. saati ölçseler yine anlayacam neyse sizlerin nasıl 1. saat toklukmu ölçüyorsunuz 2. saatmi.

Kızlar benimde anlamadığım şu benimde 50 gr yüklememde 157 çıkmışdı banada hiç 100 gr yüklemeye gerek görülmeden direk diyet uygulanmaya başlandı 1800 kalorilik ve gerçekden eğer diyete uyarsam sorun yok uymazsam yükseldiğini fark ettim nelerin yükselttiğini nasıl beslenme şeklinin yükselttiğini gördüm ne yediysem bir saat sonra ölçdüm ve bazı yiyecekler cidden yükseltiyor diyetin içinde olsa dahi zaten diyetin dışındada birşey yemiyorum ama yinede doktorum şeker şakaya alınacak bir konu değil bir kaç gün hastanede yatırıp biz ölçerek bakalım gerçekden ölçümler normalmi çıkıyor dedi.Doktorum hep 1. saat tokluk şekerini ölçtürürdü bana görede mantıklı olan 1. saat tokluk şekeridir çünkü pik yapdığı zaman 1. saat ama hastanede hep 2. saat ve açlık ölçümleri yapıldı benim zaten açlıkda hiç problem çıkmamışdı ama 2. saat toklukda zaten benim şeker 80 lere düşüyor ne anladım ben ikinci saat toklukdanki 2. saat tokluk ölçülüyor ve araştırmalarım sonucunda kimi doktor 1. saat tokluk şekerini önemserken kimisi 2. saat tokluk şekerini önemsiyor 2. saat tokluk tek başına ne anlatırki hem 1. saati hem 2. saati ölçseler yine anlayacam neyse sizlerin nasıl 1. saat toklukmu ölçüyorsunuz 2. saatmi.

merhaba canım nasıl ölçüyorsun sekerını evde ben nasıl yapıcam bır alet mı var ölctüğün nerden aldın yardımcı olur musun

eczaneye sipariş verdiğinde getirtiyorlar canım zaten tarifde ederler kullanım klavuzundada yazıyor nasıl kullanacağını etrafında şeker hastası varsa muhakkak vardır birinde bu aletten onlara anlattırtırsın nasıl kullanıldığını.

arkadaşlar merhabalar benim anlayamadığım konu hem açlık hemde tokluk testimi oluyor ben bugün 50grlık açlık şeker yüklemesi yaptırdım iki kez kan aldılar şekerli suyu içmeden ve içtikten sonra sonucumu pazartesi alacam ama tokluk için tekrardan test yapılacak denmedi yüksek oluncamı tokluk testi yapılıyor acaba bilgisi olan varmı?

Benim 50 gr lık şeker yüklememde sonuç 75 çıktı 31 haftalık hamileyim ve 8 kilo aldım yani herşey normal...

Benim 50 gr lık şeker yüklememde sonuç 75 çıktı 31 haftalık hamileyim ve 8 kilo aldım yani herşey normal...

Canım allah daha iyi etsinde anlayamadığım 50 gr lık şeker yüklemesi sonucu kötü çıkanlar demiş madem senin herşeyin iyi sen niye cvp verdin onu anlamadım

benimde çok yüksek kızlar.2 aydır yaklaşık bunla uğraşıyorum.ilerleyen haftalarda dahada yükseliyor.insilün bile fada etmiyor.size tavsiyem sakın yatmayın bütün gün.yürüyüş yapın.ağır kaldırmamak kendinize zarar vermemek kaydıyla evinizin işlerinizi yapın.ve sakın kafanıza birşey takmayın stres yapmayın.şekerin tek düşmanı stres,üzüntü.allah hepimize, bebeklerimizi kucaklarımıza almayı nasip etsin

Şekeri yükselten belli besinler var pilav ekmek kepek ekmeği bile olsa özellikle patates birde çok az yiyip 2 saatte bir yiyince diyetle dengede tutuluyor ama kesinlikle çok az yemek lazım ben aç karına tek bir dilim baklava yediğim bile oldu 1. saat tokluk 120 çıkdı yani öyle yapıp arada tatlı bile yiyebilirsiniz.Az yiyip sık yiyebilirsiniz.

X