5 haftalık hamilelik peogestan kullanımı

merisuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2024
89
47
Merhaba, 5 haftalık hamileyim doktorun progestan yazdı sancılarım için ama bi açıklama yapmadı eczacı da ilaca tok karna sabah akşam yazmış, vajinal yolla olmadığında bi işe yarıyor mu? İçiyorum ama sancılarım hala var

Progestan düşük önleyici. Oral veya vajinal iki türlüde kullanılıyor sorun yok. Ams bu demek değil ki o ilacı içince düşük tamamen önlenir sadece bebeğin tutunmasına yardımcı oluyor

Aşırı sancım vae hamile olduğumu bilmeden önce adet sancısı sandıgım gece 2,30 3 arası muhakkak uykudan kaldıran bi acı. Kanama yok endişe etmeli miyim

Bendeki durumda öyleydi sancı olabiliyor. Daha hamileliğiniz yeni olduğundan böyle sancılar normal kese yerleşiyor tutunmaya çalışıyor. Uzanmaya gayret edin ben uzanınca rahatlıyordum. Bir süre ağır işleri erteleyin ağır kaldırma. 1 hafta önce bende 2 gün leke gördüm korkup dr gittim hemen 11. Haftadaydım progestan verdi bir sorun yok dedi şükür. Arada lekede görebilirsin paniğe kapılma. Dr progestan verdiyse iç. Ağrıların içinde bol bol dinlenmeye çalış bu bir süreç unutmamak gerek.

Bendeki durumda öyleydi sancı olabiliyor. Daha hamileliğiniz yeni olduğundan böyle sancılar normal kese yerleşiyor tutunmaya çalışıyor. Uzanmaya gayret edin ben uzanınca rahatlıyordum. Bir süre ağır işleri erteleyin ağır kaldırma. 1 hafta önce bende 2 gün leke gördüm korkup dr gittim hemen 11. Haftadaydım progestan verdi bir sorun yok dedi şükür. Arada lekede görebilirsin paniğe kapılma. Dr progestan verdiyse iç. Ağrıların içinde bol bol dinlenmeye çalış bu bir süreç unutmamak gerek.
dinlenmeye vaktim olmuyor çalışıyorum eşim benden de geç geliyor o gelen kadar yemekti temizlikti derken sadece uyku vaktinde dinlenebiliyorum ama artık dinlenicem bebeğe bi şey olur diye korkuyorum

Eve geldiginde olabildigince hic bisey yapma bende de sanci vardi kanama alani varmis, agri hapla gecmeyince igne verdi sonra iyi oldum. Igneyi kesince sancilarim arada yine oluyor. Kendini zorlamamak dinlenmek şart yemegi temizligi bosver bu aralar

Eve geldiginde olabildigince hic bisey yapma bende de sanci vardi kanama alani varmis, agri hapla gecmeyince igne verdi sonra iyi oldum. Igneyi kesince sancilarim arada yine oluyor. Kendini zorlamamak dinlenmek şart yemegi temizligi bosver bu aralar
teşekkür ederim dikkate alıcam

X