Bebek Beslenmesi 5 aylik ek besine gecen varmi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Mkrmndnz34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mart 2019
251
168
34
Arkadaslar merhabalar oncelikle bnim 5 aylik bi kizim var fakat kafami kurcalayan su bebegimi emziriorum fakat farkli tatlara alismasini istiorum 5 aylik bebeklerinize formul disinda ek besin verdinizmi

Arkadaslar merhabalar oncelikle bnim 5 aylik bi kizim var fakat kafami kurcalayan su bebegimi emziriorum fakat farkli tatlara alismasini istiorum 5 aylik bebeklerinize formul disinda ek besin verdinizmi
6 ay sadece anne sutu verin diyor doktorlar. Burada birileri ben elma püresi verdim bir sey olmadi dese siz de verecek misiniz? Yapmayin lütfen. Bu tarz konularda doktora danışın forumlara degil. 1 ay sonra farkli tatlara alismaya baslayacak zaten. Sabredeceginiz 4 hafta var sadece.

6 ay sadece anne sutu verin diyor doktorlar. Burada birileri ben elma püresi verdim bir sey olmadi dese siz de verecek misiniz? Yapmayin lütfen. Bu tarz konularda doktora danışın forumlara degil. 1 ay sonra farkli tatlara alismaya baslayacak zaten. Sabredeceginiz 4 hafta var sadece.
Zaten emziriorum yani sira verilen formul mamalar cokmu dogal bn sadece tatlarina alissin istiorum

Zaten emziriorum yani sira verilen formul mamalar cokmu dogal bn sadece tatlarina alissin istiorum
Dogal olup olmaması degil ki sorun. Ihtiyaci yok. Sindirim sistemi bosaltim sistemi icin uygun degil. Ek gidada bile besinler ay ay. yanlis hatirlamiyorsam soğan ya da sarımsak içeren bir sey veremiyorsunuz bir muddet. Organlarinin besinleri sindirebilecek gelişmişlige gelebilmesi icin belli zamanlar var. Instagramdaki güvenilir anneleri takip edebilirsiniz.

Benim bebeğim prematüre.. haliyle sütüm yetmiyor.. ek olarak mama da veriyorum.. mama verdiğim için doktorumuz 5. Ayda tattırmaya başlayabileceğimi söyledi. Bence insanlar ne yapar diye yaklaşmayın doktorunuz ne der ona göre karar verin..

Benm oglum reflu olduğu icin 5 ayindan snra agzina az az ver demistu çünkü bulanti oluyodu. Ha ama her bebek bir degil bunun icin bi doktoruna sor alismasi icin versem bi sorun olur mu diye ona göre hareket et bence.

Benm oglum reflu olduğu icin 5 ayindan snra agzina az az ver demistu çünkü bulanti oluyodu. Ha ama her bebek bir degil bunun icin bi doktoruna sor alismasi icin versem bi sorun olur mu diye ona göre hareket et bence.
Ya herkesin doktoru baslayslim fln die yazmislar doktor oneriosa neden vermeyelimki zaten emzirioruz verdik die sutu kesmioruz

180 gününü doldurmadan hiçbir şey vermeyin. Formül süt de anne sütü yokluğunda veriliyor. Anne sütü olduğu için ona alışmasına gerek yok ki. Sonrasında zaten alışacak tatlara. İlk iki ay sebzelerle başlayıp sonra meyveleri verirseniz her tada alışmış olur

Yani bnim ilk kizimda herkes verme erken su bu dediler vermedim daha sonralarda istemedi yemio pek istahli degil bir bucuk yasindaki kizima herseyi veriodum simdi masallah ablasiyka aybi kiloda yani bn bebegi gozlemliorum verdim agladimi huzursuzmu yapamiomu hmn stop ama yemeyi cok isteli istiosa guzel emiosa bn sakinca gormuorum doktorlara kalsa hic bise vermeyin sanki bnim verdigim dogal sebze mamasi formul icinde be oldigunu bilmedigimden daha iyi

Yani bnim ilk kizimda herkes verme erken su bu dediler vermedim daha sonralarda istemedi yemio pek istahli degil bir bucuk yasindaki kizima herseyi veriodum simdi masallah ablasiyka aybi kiloda yani bn bebegi gozlemliorum verdim agladimi huzursuzmu yapamiomu hmn stop ama yemeyi cok isteli istiosa guzel emiosa bn sakinca gormuorum doktorlara kalsa hic bise vermeyin sanki bnim verdigim dogal sebze mamasi formul icinde be oldigunu bilmedigimden daha iyi
Cocugun kilolu olması önemli bisey degil ki. Evet formül mamalar da pek iyi değil ama doktor daha iyi bilir bence.

Ben 4.5 aylıkken geçtim benim kızım da mama yiyor ayrıca cmv hepatit hastası trombosit düşüklüğü olduğu için ek Besin verirsem düzelir diye umut ederek verdim sonucunu da aldım alıyorum bence artık tatları alsın minik minik onun içinde güzel olur 🤞🙃

X