4000 kg normal doğum

Normal yanılma paylarında az çıkar sizinki fazla çıkmış ondan sordum bana dedi doktorum 4000 derim ama 4300 falan doğarsa sıkıntı yaşarız normal doğumda
Açıkcası 4kg üstü olan bebek normal doğan bebeğe göre gerçekten büyük. Ondan onun riskine girmeyin bence risksiz bir durum varsa ona yönelin. Bende normal olmasını istiyodum hatta sezaryenden korkuyordum ama olan oldu biz bir sorun yaşamadık

ultrasonda 3250 cıkarken doktor riske atamam 38+2 suniyle başlatalım doğumu dedi bir hafta sonra 4 kg gözükürse sezaryen olursun dedi suniyle başlattık 4 kg doğdu dikişsiz doğum yaptım. İlk doğumumda 3400 dikişli olmuştu. Bu konuda doktorunuz ne derse onu yapın bence herkesin doğum tecrübesi farklı fizyolojik yapısı farklı bebeğin doğumda ilerleyişi farklı öngörüde bulunmak zor en mantıklısı doktora güvenmek. İlk doğumunuzsa kilolu doğarsa dahada zorlar.

Açıkcası 4kg üstü olan bebek normal doğan bebeğe göre gerçekten büyük. Ondan onun riskine girmeyin bence risksiz bir durum varsa ona yönelin. Bende normal olmasını istiyodum hatta sezaryenden korkuyordum ama olan oldu biz bir sorun yaşamadık
Ya sezeryan a karşı değilim ama 9 aydır kafamı normal doğuma göre hazırladım o yüzden bi afalladım ama olsun bebeğim için herşeye okeyim

ultrasonda 3250 cıkarken doktor riske atamam 38+2 suniyle başlatalım doğumu dedi bir hafta sonra 4 kg gözükürse sezaryen olursun dedi suniyle başlattık 4 kg doğdu dikişsiz doğum yaptım. İlk doğumumda 3400 dikişli olmuştu. Bu konuda doktorunuz ne derse onu yapın bence herkesin doğum tecrübesi farklı fizyolojik yapısı farklı bebeğin doğumda ilerleyişi farklı öngörüde bulunmak zor en mantıklısı doktora güvenmek.
Benim doktorum gelmişiz 39. Haftaya bana yeni diyor bu bebek iri bebek güvenemiyorum doktoruma bana güven vermek yerine aksine korkkuttu istersen şimdi sezeryan yapabiliriz dedi dün niye böyle sezeryana meraklı onu da bilmiyorum özel olduğu içinmi acaba ? Zaten 4 günüm kalmış daha da başka doktora gidemem

Benim doktorum gelmişiz 39. Haftaya bana yeni diyor bu bebek iri bebek güvenemiyorum doktoruma bana güven vermek yerine aksine korkkuttu istersen şimdi sezeryan yapabiliriz dedi dün niye böyle sezeryana meraklı onu da bilmiyorum özel olduğu içinmi acaba ? Zaten 4 günüm kalmış daha da başka doktora gidemem
Başka bir özel doktora gidip fikrini almak sizi rahatlatır en azından stresiniz gider ben olsam giderim bana 30. Haftadan itibaren bebek iri dendi o yüzden ben şoka girmedim. Ha o iri doğan bebek suan tam bi çitlembik kilosu alt sınır hep. Doktorların kimisi evet sezaryen yanlısı oluyor suni sancıyla başlatın ozaman doğumu sezaryen yerine normal doğum yaparsınız.

Başka bir özel doktora gidip fikrini almak sizi rahatlatır en azından stresiniz gider ben olsam giderim bana 30. Haftadan itibaren bebek iri dendi o yüzden ben şoka girmedim. Ha o iri doğan bebek suan tam bi çitlembik kilosu alt sınır hep. Doktorların kimisi evet sezaryen yanlısı oluyor suni sancıyla başlatın ozaman doğumu sezaryen yerine normal doğum yaparsınız.
Bana normal doğum yapamazsın demedi yaparsın ama çatı kemiğinden geçerken koluna veya omuzunda sakatlık olabilir dedi bu risk beni korkutuyor

Merhaba 39+3 üm dün kontrolüm vardı sancılarım çıktı az az çatı muayenesi de oldum çok az açılman var dedi 1 cm bebeğin kilosu 3807 kg çıktı seninki iri bebek normal doğumu zorlar bebeği çıkartırken çatı kemiğinden çekerken omuzunda veya kolunda sakatlık olabilir bu riski göze alıyor musun diye birden sordu doktorum şok oldum korktum biraz ilk gebeliğim tecrübesizim normal doğum istiyordum ama 27 Haziran da tam 40 oluyor o zaman a kadar 4000 kg olur istersen seni sezeryan yapalım dedi bende düşüneceğimi söyledim . 27 haziranda sabah 8 de burda ol dedi galiba bebeğin kilosuna tekrar bakıp ona göre karar vereceğiz kalbim normal doğumdan yana ama bebeğimi riske de atmak istemiyorum aranızda benim gibi iri bebeği olup normal doğum yapan varmı ? Kafam çok karışık dünden beri
Ben gece sancımın başlamasıyla tam 40+0da doğuma gittim hep normal doğum istedim. Normal doğuma da çok uygundu 36. Haftadan itibaren bebeğin pozisyonu vs her şey normaldi kilosuda 3800dü ultrasonda (3740 olarak doğdu). Doktor ebe hepsi kontrolümü yaptı sadece bebeğin yüzünün yönünü dönmesi gerekiyordu onu da ebe döndürdü vajinal muayeneyle sonra açılmamı takip ediyorduk ancak ebenin döndürmesine rağmen bebeğim tekrar aynı pozisyona dönmüştü ve bir daha döndüremediler maalesef inatçı kızımı 😊 kafasını kemiğime dayamıştı 8 cm açıklıkla sezeryana girmek zorunda kaldım çok uğraştık ebeler doktor yapmadığımız şey kalmadı 16 saat sancı çektikten sonra sezeryana alındım ben sezeryandan çok korkuyordum ama hiç korktuğum gibi olmadı sonrasındaki süreçtede öyle hemen akşamına kalktım yürüdüm ağrım yoktu hiç ağrı kesici bile yapılmasını istemedim ağrı kesici yapılmadı sütüm hemen geldi ilk 1 saat içinde emme gerçekleşti (16 saat sancı çekmemden ve 8cm açılmamdan dolayı geldi yüksek ihtimalle) 25 gün oldu doğum yapalı ne göbeğim kaldı ne kilom 2 kilo fazlam var sadece o da ekstra hiç bir şey yapmadığım için daha korse kullanmaya da başlamadım ona rağmen göbeğim kalmadı eski kıyafetlerimi giymeye başladım demem o ki maalesef her şey planladığımız gibi olmuyor doktorunuza güvenin her şeyin doğalı en güzeli en iyisi tabi ki ama sezeryanda öyle aşırı korkulacak bir şey değilmiş sadece sonrasında hem normal doğum yapmış gibi hem de sezeryan sürecini yaşadı bedenim. Ben sıkıntısını yaşamasamda bedenim illaki sıkıntısını yaşamıştır aynı anda 2 doğum şeklinin olmasının. O yüzden tavsiyem ne kendinizi yıpratın ne de bebeğinizi riske atın bebeğin sağlığı her şeyden daha önemli 😊

Ya sezeryan a karşı değilim ama 9 aydır kafamı normal doğuma göre hazırladım o yüzden bi afalladım ama olsun bebeğim için herşeye okeyim
Ay çok iyi anlıyorum ben de öyleydim o kadar korktum ki sezeryandan ama doğumdan iki gün sonra ayağa kalktım 15gün sonra mecburen işe başladım 😊

Şimdi gözüm başlığa tekrar takıldı 😁 4000 kg yazmışsın :KK70: 4 kg/4000 gram olacak idi

Merhaba 39+3 üm dün kontrolüm vardı sancılarım çıktı az az çatı muayenesi de oldum çok az açılman var dedi 1 cm bebeğin kilosu 3807 kg çıktı seninki iri bebek normal doğumu zorlar bebeği çıkartırken çatı kemiğinden çekerken omuzunda veya kolunda sakatlık olabilir bu riski göze alıyor musun diye birden sordu doktorum şok oldum korktum biraz ilk gebeliğim tecrübesizim normal doğum istiyordum ama 27 Haziran da tam 40 oluyor o zaman a kadar 4000 kg olur istersen seni sezeryan yapalım dedi bende düşüneceğimi söyledim . 27 haziranda sabah 8 de burda ol dedi galiba bebeğin kilosuna tekrar bakıp ona göre karar vereceğiz kalbim normal doğumdan yana ama bebeğimi riske de atmak istemiyorum aranızda benim gibi iri bebeği olup normal doğum yapan varmı ? Kafam çok karışık dünden beri

Doktor riskli dediyse bi bildiği vardır.
İsteğinizi anlıyorum ama riske atmaya gerek yok.

Israrla 4000 kg yazmayın şuna. 😁 Benim gittiğim doktorun cihazı hep fazla ölçüyordu. Kızım için 4000 gr demişlerdi en son, 3750 doğdu. Doğuran 4.5 kg da doğuruyor. Bence başka bir doktora daha görünün normal doğumu çok istiyorsanız.

9 aydır ona gidiyorum zaten 4 günüm kalmış başka doktora danışırım belki ama gene doğumu onda yaparım fiyat vs herşeyi anlaştık çünkü
Arkadaşım doktoru sezaryen dediği için son hafta başka doktora gitti. Normal doğurdu o hastanede. Siz bilirsiniz, fark etmez diyorsanız kalın o doktorda. Ben öyle yapmıştım.

X