Doğuma Hazırlık 40+3 sancım yok

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Havis1453

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2022
15
6
26
Merhaba arkadaşlar
Ben 40+3 yetim şuan, ve doğuma dair belirti yok, yarın için gün verdi doktor , ya sezeryan ya da suni sancı ile başlaticaz dedi , bnde sezeryan istemiyorum normal doğum istiyorum , doktor buna siz önce karar verin gidişata göre ne gerekiyorsa onu yapacağız dedi ve açıkçası şuan korkularım çok fazla çoğaldı , bebeğin cinsiyeti erkek + 10 güne kadar en fazla bekle gibi , ya da suyun gelsin öyle git gibisinden çok fazla söylemler var cevremde , ne yapayım ne edeyim bilmiyorum artık beklemeli miyim sizce bebeğimin tehlikeye girmesinden korkuyorum

Merhaba arkadaşlar
Ben 40+3 yetim şuan, ve doğuma dair belirti yok, yarın için gün verdi doktor , ya sezeryan ya da suni sancı ile başlaticaz dedi , bnde sezeryan istemiyorum normal doğum istiyorum , doktor buna siz önce karar verin gidişata göre ne gerekiyorsa onu yapacağız dedi ve açıkçası şuan korkularım çok fazla çoğaldı , bebeğin cinsiyeti erkek + 10 güne kadar en fazla bekle gibi , ya da suyun gelsin öyle git gibisinden çok fazla söylemler var cevremde , ne yapayım ne edeyim bilmiyorum artık beklemeli miyim sizce bebeğimin tehlikeye girmesinden korkuyorum
Dpgumu başlatacak hareketler vs yapın olmuyorsa da doktoru dinleyin çevrenizde olan insanlar kendilerine göre konuşuyor ama bebegin ve senin için en dogrusunu doktor bilir Allah korusun ters bişey olsa bunu çevrende bekle diyenler yaşamicak sen yaşayacaksın. Sezaryen istemiyorum diyorsun doktor da direk sezaryen dememiş zaten suni sancı ile başlatırlar normal dogum olmazsa sezaryen e alırlar ki önce saglık dogum şekli önemli değil siz kendinizi ve bebegi düşünün

Kızlara kesinlikle katılıyorum.Doktorunuzu dinleyin.Suanda yaşadığınız korku ve endişeyi çok iyi anlıyorum aynılarını yaşadım.39+3 te doğum yaptım.Doktorumla eğer doğum baslamazsa diye 39+4 e suni sancıyla doğumu başlatmak için konuşmuştuk.Yasadiginiz endişelerin aynısını yaşadım gitmeyelim bekleyelim diye eşime yalvariodum.Normal doğum diye gittik 14 saat sancinin sonunda sezeryan kararı alındı.Cok da güzel geçti sezeryanim.Karari doktorunuza bırakın.Saglikli doğumlar dilerim.

Aynı haftada doktorun önerisiyle 40+3 de 1 cm açılma sıfır sancı hiç bir şeyim yoktu suni sancı verildi normal doğum yaptım doktor ne diyorsa onu yapın ayrıca doğuma değil bebeğinizin sağlıkla kucağınıza almaya odaklanın derim

Hastanelerdeki çoğu doktor maalesef direk sezeryanı ve suni sancı vermeyi teklif ediyorlar. Fakat normal doğal doğum seçenekleri arttı. Bir ebeye danışabilirsiniz.
Eğer bebeğinizde şuan için bir sıkıntı gözükmüyorsa suyunuzun bitmesi, kordon dolanması vs. beklemeyi de seçebilirsiniz.
Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

Doktorunuz ne diyorsa o . Çevredekiler bilmezki. Allah korusun sıkıntıya girebilir kakasını yapabilir . Dpgum şeklide biraz kısmet. Akışa bırakmanızı öneririm
Doğum pozisyonunda bebek ama acilmam yok. Çevreyle baş edemiyorum onlar doğru ben yanlışım gibi hissettiriyorlar artik

Kızlara kesinlikle katılıyorum.Doktorunuzu dinleyin.Suanda yaşadığınız korku ve endişeyi çok iyi anlıyorum aynılarını yaşadım.39+3 te doğum yaptım.Doktorumla eğer doğum baslamazsa diye 39+4 e suni sancıyla doğumu başlatmak için konuşmuştuk.Yasadiginiz endişelerin aynısını yaşadım gitmeyelim bekleyelim diye eşime yalvariodum.Normal doğum diye gittik 14 saat sancinin sonunda sezeryan kararı alındı.Cok da güzel geçti sezeryanim.Karari doktorunuza bırakın.Saglikli doğumlar dilerim.
Çok sağolun . Suni sancıya da razıyım ben başlarda çok korkuyordum şuan herhangi bir sancı olmadigi için suniyi bile göz ardı edebiliyorum yeterki sorunsuz sağlıklı olsun diye ve şuan bebeğin hareket belirtisi bile çok azaldı oda ayrı bı stres yaratiyo

Aynı haftada doktorun önerisiyle 40+3 de 1 cm açılma sıfır sancı hiç bir şeyim yoktu suni sancı verildi normal doğum yaptım doktor ne diyorsa onu yapın ayrıca doğuma değil bebeğinizin sağlıkla kucağınıza almaya odaklanın derim
Ay buna çok sevindim şuan , ağrın sancın yok ise suni açma yapmaz demişlerdi, bütün gün de olsa çekmeye razıyım normal ve sağlıklı olsun yeterki

Hastanelerdeki çoğu doktor maalesef direk sezeryanı ve suni sancı vermeyi teklif ediyorlar. Fakat normal doğal doğum seçenekleri arttı. Bir ebeye danışabilirsiniz.
Eğer bebeğinizde şuan için bir sıkıntı gözükmüyorsa suyunuzun bitmesi, kordon dolanması vs. beklemeyi de seçebilirsiniz.
Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah
İşte bnde bundan endişeliyim özellikle özel hastanelerde oluyo , ve doktor da ilk açılma varmı yok mu baktığında acilman yok sezeryan olabilir dedi hiç suniyi ortaaya koymadı , odadan çıkıp eşimle konustum sezeryan istemiyoruz diye , cuma günü gelin kararı size bırakıyorum duruma göre ilerleyeceğiz dedi , gözüm korkmadi değil

Suyunun bitmesini,kordon dolanmasini mi beklesin😳doktorunu değil ebeyi mi dinlesin😶pesss
Beklesin demedim farkındaysanız bu riskler yoksa dedim. Doktoru hiçe sayıp ebeyle hareket etsin de demedim.
Ayrıca özel ebe tutulup hem doktor hem ebe hastanelerde çalışabiliyor duymadınız heralde hiç?!

Wala duymadım.Doktoruma çok güvendiğim için başka bı sağlık personeline ihtiyaç duymadım.Neden tıp eğitimi almış birinin yanına ebe arayım ki.

Wala duymadım.Doktoruma çok güvendiğim için başka bı sağlık personeline ihtiyaç duymadım.Neden tıp eğitimi almış birinin yanına ebe arayım ki.
Tercih meselesi eğer araştırıp bilgi sahibi olsaydınız yargılamak yerine saygı duyabilirdiniz. Ayrıca hastanelerde de ebeler çalışıyor bu da bilmediğiniz başka bir detay sanırım.

Merhaba arkadaşlar
Ben 41+3 de doğum yaptım normal. 42 haftayı geçmesi tehlikeli görülüyor ama eğer içinizde kaldığı süre boyunca artık zayifliyorsa doğum başlatılabilir. Yine de eğer doktorunuz illede sezaryen diyorsa bir durum vardır diye düşünüyorum.

Ay buna çok sevindim şuan , ağrın sancın yok ise suni açma yapmaz demişlerdi, bütün gün de olsa çekmeye razıyım normal ve sağlıklı olsun yeterki
Yani elbette doğumun her türlüsü sancılı ama ben öyle uzun da kalmadım belki bebeğim 2800 zayıf olduğu icjn sabah gittim öğleden so ra kızım doğdu suyum bile savcıya rağmen gelmedi ebe patlattı kesemi ama ben tamamen doktoruma ve bebeğime odaklanmistim sağlıkla doğsun yeter zaten doğumdan sonra gözün hiç bir şey gormuyor ykrgubluk bebek emzirme vs

Ben 41+3 de doğum yaptım normal. 42 haftayı geçmesi tehlikeli görülüyor ama eğer içinizde kaldığı süre boyunca artık zayifliyorsa doğum başlatılabilir. Yine de eğer doktorunuz illede sezaryen diyorsa bir durum vardır diye düşünüyorum.
Kalp atışları gayet iyi , suyunda yeterli demişti 4 gün önce , en fazla 5 gün öneriyorum 40ın bitiminde dedi . Ama beni korkutan şey beni normal doğuma teşvik konuşması yapmaması , dediği tek şey yürüyüş yap evin işini yap bol bol , ve ben bunları yaparken bebeğim karnimda hareket etmiyor , oturunca veya uzaninca hissedebiliyorum , biz bu doktoru tavsiye üzerine gittik , çevremizdeki diğer hastaneler ilk doğum olması sebebi ile almayacaklarini söylediler ,

Yani elbette doğumun her türlüsü sancılı ama ben öyle uzun da kalmadım belki bebeğim 2800 zayıf olduğu icjn sabah gittim öğleden so ra kızım doğdu suyum bile savcıya rağmen gelmedi ebe patlattı kesemi ama ben tamamen doktoruma ve bebeğime odaklanmistim sağlıkla doğsun yeter zaten doğumdan sonra gözün hiç bir şey gormuyor ykrgubluk bebek emzirme vs
Kilodan kaynaklanıyor olabilir belki de benim bir haftada yarım kilo aldı nerdeyse 2 bucuktu yaklaşık 15 gün önce 4 gün önce de 2.970 olmuş üstüne 4 gün daha geçti 3 kiloyu geçmiştir diye düşünüyorum ve ben minyon Tipliyim ufak tefek :)

X