4 yaş çocuk alerji...

Dolunayyyyyy

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2024
18
8
27
Biraz karışık ama açıklayıcı bir şekilde yazmaya çalışıcağım anneler.

Benim kızım 1 yaşında 3 aylıkken doktor ihmali
anafilaksi sonucundan süt yumurta toz yün soya alerjisi tespit edildi çok şükür onunla bir şekilde ilerleme sağladık yumurta sarısını filan açtik evde yoğurt ,yoğurt çorbası da veriyorum bitti biticek...

Şimdi gelelim oğluma.Oglum 4 yaşında dogdugundan beri kakada kan vardı ama kabız çok oluyodu sıvı kaka hiç yapmadı bile diyebilirim ,gaz için kabızlık için doktora gidiyorduk doktor normal her çocukta olur dedi, 2-3 yaşındayken bacak ve karın ağrısıyla gittik kan değerleri herşeyi çok iyi çıktı. Doktor yine çocuk bu yalan söyler dikkat çekmeye çalışır dedi onada tamam dedik.
Yine 3-4 defa kilo boy için götürdüm kilo önemli değil boy da şuan iyi dediler inanın. 1 yaş boxer giydiriyorum
Güvendik, son 1 senedir takip ettim 3 yaşındaki boyu ve kilosunu korudu 96 cm boy kilo 13 , hiç bisekilde artış olmadı .
En son yüzünde bı kızarıklık oluştu kızımda alerji olduğu için bı şüphe düştü içime tekrar başka bı doktora gittik gösterdim kilo ve boyuda sabit olunca sonuçlara göre olmazsa mama yazarız persentile göre düşük dedi
Şimdi sonucu sizlerle de paylasicam çok çok aşırı yüksek çıkmış
O kadar çok pişmanım ki belki bağırsakları zarar gördü belki yerken karnı agriyodu ben çocuğuma yemiyo diye kızdım bağırdım defalarca.
Ya bağırsaklarında kalıcı bir zarar oluşmuşsa , başına gelen veya bu kadar yüksek bir IgE sonucuyla karşılaşan varmı acaba 😏🤦🏼‍♀️
1000006895.jpg

İnsallah yanlış çıkmıştır, olabiliyor bazen böyle şeyler ben kendi bebeğimde de yaşadım. Başka bi kan tahliliydi düşünün yanlış çıkan kan değeri yüzünden 45 günlük bebeğime narkoz verildi ve beyin mr çekildi sonrasında kanda mr da normal çıktı.

İnsallah yanlış çıkmıştır, olabiliyor bazen böyle şeyler ben kendi bebeğimde de yaşadım. Başka bi kan tahliliydi düşünün yanlış çıkan kan değeri yüzünden 45 günlük bebeğime narkoz verildi ve beyin mr çekildi sonrasında kanda mr da normal çıktı.
Yaa çok geçmiş olsun yok kanı gayet iyi durumda
Kiziminkide iyi ama süt yumurta alerjisi var bizde sanırım genetik o yüzden doktorlar ihmali yüzünden farkedilmedi büyük ihtimal 😔 bağırsak tepkili farklı oluyormuş cilde tepki vermiyo diyorlar

Ozaman korkmayın birsey yoktur insallah. Benim bebeğimizde süt ürünlerine alerjisi var. Dün alerji doktoru diyeti acmamı söyledi bitane kurabiye yedim ve bugün ishali başladı tekrardan🥺

Ozaman korkmayın birsey yoktur insallah. Benim bebeğimizde süt ürünlerine alerjisi var. Dün alerji doktoru diyeti acmamı söyledi bitane kurabiye yedim ve bugün ishali başladı tekrardan🥺
Yaa aslında ishali pek bizim doktor onemsemiyo kyami kakada kan olana kadar devam et dedi bana 7.ayfa komple diyeti açtırdı şimdide kızımda yumurta sarısı ve yoğurt açtık
Darısı size inşallah ♥️

Çok şükür gözünüz aydın 🥹🫶 Amin insallah Rabbim bebeklerimizi beterinden kalıcı hastalıklardan korusun.

X