4 kez kimyasal gebelik gecirdim rahim filminde tüplerim kapali çıktı

Serencn18

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2022
73
32
27
Merhaba, ben 1 yıllık evliyim. 4 kez kimyasal gebelik geçirdim. 1. Ekim ayında teste pozitif sonrası adet oldum ağustosta evlendim bu arada 2.gebelik aralıkta düşük oldu . 3.gebelik mart ayında oldu ve sonuncu gebeliğim mayısın son haftası öğrendim 29 unda değerim 1000 di. 2 gün arayla 800 e düşerek düşük başladı. Hiçbirinde kese göremeden kaybettim. Dün hsg çekildim. Tüplerin tıkalı olduğu görülüyor. Sonuca bakıp anlayan var mi? Yarın doktor kontrolüm var 4 doktora gittim rahim filminden önce her biri gebelikte problem olmadığını kaldığımı fakat tutunamadigini söyledi. Hormon testim gayet iyi çıkmıştı bu tarz durum yaşayan var mi

Eklentiler

• 20220804_230155.jpg
    20220804_230155.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 672
Aa anladım canım bence de sana tüp bebege gerek yok 😍olur inşallah en kısa zamanda. Evet rahim filmi sonrası hamile kalma ihtimali yüksek. Ama doktorların anlamadığı bizim hamile kalabiliyor olmamız dusukle sonuçlandigi için tedavi yöntemi arıyoruz. Bebeğimiz olmadığı için değil. Ben her gebelikte vajinadan progesteron kullandım ama ilk kanamaya birlikte kullandığım için faydası olması. Düşme süresini uzattı. Progesteron bebeğin tutunmasi için ilerleyen aylar da bile minik bir kanama da da olsa doktorlar tarafından veriliyor. Progesteron hamilelik öncesinden başlanarak kullanıldığı için bi zararı yok bebege istersen bi sor doktora hemen yarin o hapı kullanmaya başla. Bana ilişki yasağı verilmedi hic film çekilmeden önce yasaklandı sonrasında yasaklanmadı hicbise.
Benim de rahim şeklim bozuktu doktorum
Adetim geçen hafta çarşamba bitmişti cuma film çektirdim bugün adetten sayarsak 10. Gün falan, antibiyotik verdi hala bitmedi o 3 gün kaldı. Yasak olunca korktum bende yeltenmedim hiç , sorma aynen öyle kesinlikle net araştırma yok. Kendim hamile kalabiliyorken genetik bozukluk yoksa neden tüp bebek yaptirayim birde bunu diyen devlet hastanesi direk ankarayi tavsiye etti. Progeston eğer kanama varsa hap şeklinde içmek lazımmış yoksa alttan kullanmak mantikliymis. Şimdi bugün itibariyle folikasit aldım tekrardan, 83 kiloyum ben insulin direncin var onun için spora başladım .birde çok yakın bir tanıdığıma yıllar önce çocuğun olmaz demişler otobuste ağlayarak eve giderken bir teyze ne oldu kızım demiş o da anlatmis, o da demiski her gece yatmadan iç camasirina temiz bir beze vikis koy ve gece yat. Öyle iltihap aktı ki, o ay hamile kaldım dedi . Aynı zamanda bunu da deneyeceğim. İnşallah hepimizin kucağı dolsun 🤲
İnşallah canım benim o teyzenin dediğini hiç bilmiyorum 🙈🙈bir de ben o antibiyotigi filmden sonra kullanmadım hiç hayırlısı olsun Allah yardmcimiz olsun 🙏

Merhabalar 😍suan da hamile değilim. Benimde hormonlar da bir problem çıkmadı. Rahim filminden sonra t rahim ameliyatı oldum. Kimyasal gebeliklerden sonra 2.rahim filminde tüplerim kapalı çıktı. Doktorum eşimden sperm testi istedi sperm testi sonucuna göre tüp bebek tedavisi ya da tüp açma ameliyatı kararını vereceğiz. Şuan bu şekilde ilerliyorum. Size tavsiyem 5 kez kimyasal gebelik gecirdiyseniz rahim filmi sonucunuza göre hareket edin. Rabbim insallah kalbinize göre verir hayırlı bir zamanda size de bana da nasip eder ❤️❤️
merhablar.umarım süreciniz istediğiniz gibi ilerler ve mucizenize kavuşursunuz.bende şubat ayında kimyasal geçirdim.sonrasında doktorum 2023 yılı nisan ayına kadar doğal yolla denememizi olmazsa tedaviye başlayacağımızı söyledi.rahim filmi dedim bi kere hamile kaldığın için gerek yok denildi.eşiminde benimde bütün tahlillerimiz normal.10 aydan beri yumurtlama günlerini takip etmemize ve düzenli ilişki olmasına rağmen gebelik oluşmadı.bende bu ay başka doktora gittim klomene başladık.olmzsa rahim filmi dedi.İNŞALLAH hepimiz hamile kalırız.kimyasaldan sonra tüplerin kapanma yada yapışık olma ihtimali var mıymış ?

merhablar.umarım süreciniz istediğiniz gibi ilerler ve mucizenize kavuşursunuz.bende şubat ayında kimyasal geçirdim.sonrasında doktorum 2023 yılı nisan ayına kadar doğal yolla denememizi olmazsa tedaviye başlayacağımızı söyledi.rahim filmi dedim bi kere hamile kaldığın için gerek yok denildi.eşiminde benimde bütün tahlillerimiz normal.10 aydan beri yumurtlama günlerini takip etmemize ve düzenli ilişki olmasına rağmen gebelik oluşmadı.bende bu ay başka doktora gittim klomene başladık.olmzsa rahim filmi dedi.İNŞALLAH hepimiz hamile kalırız.kimyasaldan sonra tüplerin kapanma yada yapışık olma ihtimali var mıymış ?
Merhaba çok teşekkür ederim 🙏sizin de olur inşallah laporoskopi yapıldı bu hafta bana tüpleri açmak için fakat tuplerim de açılma olmadı bu yüzden bu ay son tüp bebege başlıyoruz. Kimyasalların sonra kapanma jhtimali varmış evet ama benim doğuştan tikaliymis

Merhaba çok teşekkür ederim 🙏sizin de olur inşallah laporoskopi yapıldı bu hafta bana tüpleri açmak için fakat tuplerim de açılma olmadı bu yüzden bu ay son tüp bebege başlıyoruz. Kimyasalların sonra kapanma jhtimali varmış evet ama benim doğuştan tikaliymis
inşallah teşekkür ederim.anladım,her şey gönlünüzce olsun inşallah :)

Merhaba, ben 1 yıllık evliyim. 4 kez kimyasal gebelik geçirdim. 1. Ekim ayında teste pozitif sonrası adet oldum ağustosta evlendim bu arada 2.gebelik aralıkta düşük oldu . 3.gebelik mart ayında oldu ve sonuncu gebeliğim mayısın son haftası öğrendim 29 unda değerim 1000 di. 2 gün arayla 800 e düşerek düşük başladı. Hiçbirinde kese göremeden kaybettim. Dün hsg çekildim. Tüplerin tıkalı olduğu görülüyor. Sonuca bakıp anlayan var mi? Yarın doktor kontrolüm var 4 doktora gittim rahim filminden önce her biri gebelikte problem olmadığını kaldığımı fakat tutunamadigini söyledi. Hormon testim gayet iyi çıkmıştı bu tarz durum yaşayan var mi
Meraba bende 7 aydır evliyim 4 kez kimyasal geçirdim doktorum son olarak rahim filmi çekelim dedi cuma günü cekicz .acısı nasıl bilmiyorum aşırı stresliyim

Meraba bende 7 aydır evliyim 4 kez kimyasal geçirdim doktorum son olarak rahim filmi çekelim dedi cuma günü cekicz .acısı nasıl bilmiyorum aşırı stresliyim
Merhaba, ben 1 kez anestezili 2 kez Dr normal çekildim hsg. İlkinde korktuğum için anestezi ile çekildim fakat sonucu görünce bidaha bayılmak görmek istiyorum dedim. Benim normal de de çok sancılı bir adet günüm olduğu için onunla aynı acidaydi. Ama 20 sn kadar sürüyor evet acılı ağrılı ama belki de benim rahminde ki problemlerden dolayı acıdı tam olarak bilmiyorum. Kısa sürüyor ve tuplerim kapalı olduğu için benim açmaya çalıştılar o da canımı yaktı. Belki sizin acısız olur insallaj bir sorun yoktur acısız gecer🙏

Merhaba, ben 1 kez anestezili 2 kez Dr normal çekildim hsg. İlkinde korktuğum için anestezi ile çekildim fakat sonucu görünce bidaha bayılmak görmek istiyorum dedim. Benim normal de de çok sancılı bir adet günüm olduğu için onunla aynı acidaydi. Ama 20 sn kadar sürüyor evet acılı ağrılı ama belki de benim rahminde ki problemlerden dolayı acıdı tam olarak bilmiyorum. Kısa sürüyor ve tuplerim kapalı olduğu için benim açmaya çalıştılar o da canımı yaktı. Belki sizin acısız olur insallaj bir sorun yoktur acısız gecer🙏
Teşekkür ederim.az önce doktorumla konuştum anestezili yapacakmış benimde normal adetim çok sancılı geçiyodu

merhaba ben en son 1000 çıkmıştı beta değerim ondan daha yüksek bi değer görmemiştim malesef kese de olmadı
Meraba rahim filmi sonrası 3 gün gecikme oldu ve hiçbir belirtim yoktu diş ağrısıyla hastaneye gittik gebelik varmı dediler bilmiyrm diyince test yapıp gelin dediler acilde kan verdm değerim 400 ilk defa bu kadar yükseldi eve gelip test yaptım çift çizgi

X