4 aylık kızımı uyutamıyorum

Poncukfan

Allah bana yeter
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
301
191
30
Kızlar kızım 4 aylık gece uykusuna 6 da ağlamaya bir başlıyor 10 a kadar ağlıyor bir türlü gece uykusuna geçemiyor bir yere gidemiyorum kendiliğinden uyulmadığı için hep ağlıyor uyku eğitimini nasıl verecem bana yardım edin ne olur...

Kızlar kızım 4 aylık gece uykusuna 6 da ağlamaya bir başlıyor 10 a kadar ağlıyor bir türlü gece uykusuna geçemiyor bir yere gidemiyorum kendiliğinden uyulmadığı için hep ağlıyor uyku eğitimini nasıl verecem bana yardım edin ne olur...
Daha çok küçük. Suan duzen oturtman cok zor. 1- 1 bucuk yas arasında anca uyku duzenini kuruyorlar. Aglama sebebi uyuyamamasi mi

Bebekten bebege değişir. Ben 8 aylikken uyku egitimi verdim. Sandalye yontemi ile. Ama siz simdiden uyku rutini olusturun. Her gun ayni saatte yikayin yaglayin masajini yapin bir kitap masal ninni vs okuyun. Uyku vaktinin geldigini soyleyin. Aydede ye dunyaya ciceklere boceklere iyi geceler dileyin bir uyku muzigi acin ve yatisa gecin. Bizde bu rutin 8. aya kadar iyi gecelerden sonra meme idi.8.aydan sonra memeyi aradan cikardik. yatagina koydum. Yanina oturdum. Ben burdayim hadi sen uyu dedim. Ilk gun direk itirazsiz uyudu. 2.gun 10 dk kadar agladi. 3. gun 5 dk agladi. Bir daha aglamadi. 3.gunden sonra sandalyeyi yatak ile kapi arasina koydum. 7. gun kapi dışına 10. Gun kapiyi kapattik ve is bitti. Suan 18 aylik son 1 aydir uyurken gidelim istemiyor. Yatagina koyduktan sonra odasında koltuga oturuyorum. Uykuya gecene kadar 10 15 dk yaninda bekliyorum. Daha huzurlu oluyor.

Bebekten bebege değişir. Ben 8 aylikken uyku egitimi verdim. Sandalye yontemi ile. Ama siz simdiden uyku rutini olusturun. Her gun ayni saatte yikayin yaglayin masajini yapin bir kitap masal ninni vs okuyun. Uyku vaktinin geldigini soyleyin. Aydede ye dunyaya ciceklere boceklere iyi geceler dileyin bir uyku muzigi acin ve yatisa gecin. Bizde bu rutin 8. aya kadar iyi gecelerden sonra meme idi.8.aydan sonra memeyi aradan cikardik. yatagina koydum. Yanina oturdum. Ben burdayim hadi sen uyu dedim. Ilk gun direk itirazsiz uyudu. 2.gun 10 dk kadar agladi. 3. gun 5 dk agladi. Bir daha aglamadi. 3.gunden sonra sandalyeyi yatak ile kapi arasina koydum. 7. gun kapi dışına 10. Gun kapiyi kapattik ve is bitti. Suan 18 aylik son 1 aydir uyurken gidelim istemiyor. Yatagina koyduktan sonra odasında koltuga oturuyorum. Uykuya gecene kadar 10 15 dk yaninda bekliyorum. Daha huzurlu oluyor.
Dediginiz gibi her bebek bir olmuyor. Ben sizin yaptiginiz rutuni yapmadim. Ama kızımın odasını 11 aylikken ayırdım. Ayagimda sallayarak uyuttum yatağına koydum. Kameradan izledim. Sut için uyandiginda yanina gittim doyurup odadan geri çıktım Bir sorun yaşamadım. Şuan 21 aylık kızım. Ramazandan belli ayakta sallanmak istemiyor. Uyku saati 9-9 bucuk arasi. Sütünü veririm icer ve yatağına yatar. Yaninda otururum 10-15 dk da uykuya gecer. Ve odasindan cikarim. 4 aylik benege ne yaparsaniz yapin uyku duzeni oturtulmaz bence. Daha hayati tanimaya çalışıyor. Zaten ilk 4 ay anne karnındaki süreci devam ettirirmis.

Anladım cnm ağlasa bile kucağıma almayayım mı kendiliğinden uykuya geçer mi

Dört aylık bebek daha o, ağlasa Kucagına al. Güvene ihtiyacı var. Kafasına masaj yap belirli rutinle loş ışıkta al koynuna yat. Koynuna almaktan korkma güvenli bağlanma yaşamanız için birlikte uyumanız çok önemli zaten. Oda senden o güveni alırsa rahat uyur. Benm kızımda 6 aylık :)

Şu an eğitim veremezsin çünkü bir yeri ağrıyordur, gaz sıkıntısı vardır. Arada fitil ver rahatlatır.

Dediginiz gibi her bebek bir olmuyor. Ben sizin yaptiginiz rutuni yapmadim. Ama kızımın odasını 11 aylikken ayırdım. Ayagimda sallayarak uyuttum yatağına koydum. Kameradan izledim. Sut için uyandiginda yanina gittim doyurup odadan geri çıktım Bir sorun yaşamadım. Şuan 21 aylık kızım. Ramazandan belli ayakta sallanmak istemiyor. Uyku saati 9-9 bucuk arasi. Sütünü veririm icer ve yatağına yatar. Yaninda otururum 10-15 dk da uykuya gecer. Ve odasindan cikarim. 4 aylik benege ne yaparsaniz yapin uyku duzeni oturtulmaz bence. Daha hayati tanimaya çalışıyor. Zaten ilk 4 ay anne karnındaki süreci devam ettirirmis.
Yanılıyorsunuz ben bu rutini bebeğim dogdu eve geldi hemen ertesi gun basladim. Ve 18 aydir hep ayni rutinde gittik gidiyoruz. 20.00 da yatar. Rutin olusturmak bebege degil anneye bagli. Brn hic aman cok ufak yikayamam edemem demedim. Sezeryanli halimle 3 gunluk bebegi yikadim her aksam. Hala daha yikandimi.mayisir.
Bebeginize bagli. Benim kizim temasta daha cok tepki veriyordu. Ben sesimle sakinlestirdim. Surekli yaninda oldugumu guvende oldugunu soyledim. Ama bazı bebeklerde illa temas ister. O zaman sirtini sivazlayabilir. Pis pis yapabilirsiniz. Anahtar davranış yataktan kaldirmamak. Yada kaldirsaniz bile eski uyuma sekli neyse sallanarak olur meme olur vs ona geri donmemek. Cunku agladi diye eskiye donerseniz yeterince aglarsa vazgececeginizi dusunur. O buyuk risk.

Şu an eğitim veremezsin çünkü bir yeri ağrıyordur, gaz sıkıntısı vardır. Arada fitil ver rahatlatır.
Bu ne sacma sapan bir oneri ya. 4 aylik bebege atesi bile yokken fitil verilmez. Fitil dediginiz 39 derece ve uzeri ateste verilir cunku havale onleyici icerir ki bu da direk beyin yapisini etkiler. BEBEKLERE RAHATLASIN DIYE ILAC VERILMEZ.

Bu ne sacma sapan bir oneri ya. 4 aylik bebege atesi bile yokken fitil verilmez. Fitil dediginiz 39 derece ve uzeri ateste verilir cunku havale onleyici icerir ki bu da direk beyin yapisini etkiler. BEBEKLERE RAHATLASIN DIYE ILAC VERILMEZ.
Tek sen çocuk yetiştirmedin o yüzden yorumlara atlama.

Fitil ağrı kesicidir aynı zamanda. Yarım fitil verilebilir.

• Aşılardan sonra ateşlenme gibi semptomlar görüldüğünde
  • Soğuk algınlığında
  • Bronşit, faranjit gibi hastalıklarda
  • Orta kulak iltihabı durumunda
  • Ameliyat sonrasında görülen ağrı ve ateşlenmelerde
  • Romatizmal ağrılarda
  • Diş çıkarma döneminde meydana gelen ateş durumunda
  • Diş ağrılarında
  • Baş veya vücut ağrılarında kullanılmaktadır.

• Umarım bilgilenmişsindir.

Iste her doguran cocuk yetistiremiyor malesef. Bu kafada sizin yetistirdiginz cocugada acirim yazik uyusturuyorsunuz cocugunuzu sebepsiz.Verdiginiz fitilin icinde 120 mg parasetamol 15 mg fenobarbital bulunur. Fenobarbital direk beyini etkileyen yuksek ateste havale geçirmeyi onleyen bir maddedir. Keyfi verilemez. Agri kesici kullanilacaksa calpol givi sadece parasetamol iceren ilaclar verilir. Fitil cok yuksek atestekullanilir sadece.

Acikcasi ben mesajinizi ilgili birimlere sikayet etmeyi dusunuyorum. Cunku bile isteye bir cocugu uyutmak icin ona ilac dayamak ayni zamanda cocuk istismaridir.

Canim her bebek kendine ozeldir. Ve sen ne kadar eutin uygularsan uygula ne kadar bir duEn oturtursan oturt bazen degiskenlik gosterecektir. Bebegin daha cok kucuk sana ve senin kokuna sıcaklığına ihtiyaci var. Bunun dışında gaz sancisi olabilir damaklari kizisiyor olabilir. Bunlarin hepsini gec 4 ay genelde bebeklerde uyku gerilemesinin oldugu bir donemdir. Gelisen algilari hem beslenmesini hemde uykusunu etkiliyor olabilir.
Gece uykularinin rahatlamasini istiyorsan oncelikle gunduz uykularini duzene sokacaksin. Gunduz ne kadar az uyursa kalitesi uyursa o kadar cok yorulur. Cok yorulan bebekte gece uykulari kabusa doner.
Bebegin maksimum 2 saatte bir uyumali senin bu donemde.
Bide gogsunu emzik gibi kullanmaua alistiysa agzindan cikarttigin anda uyaniyor olabilir

Ayrica hanimlar lutfen bebeginiz her husursuzlandiginda agri kesiciye başvurmayın.uyumuyorsa bekleyin illaki uyuyacaktir. İlac en son care olarak basvuulacak seydir.

Iste her doguran cocuk yetistiremiyor malesef. Bu kafada sizin yetistirdiginz cocugada acirim yazik uyusturuyorsunuz cocugunuzu sebepsiz.Verdiginiz fitilin icinde 120 mg parasetamol 15 mg fenobarbital bulunur. Fenobarbital direk beyini etkileyen yuksek ateste havale geçirmeyi onleyen bir maddedir. Keyfi verilemez. Agri kesici kullanilacaksa calpol givi sadece parasetamol iceren ilaclar verilir. Fitil cok yuksek atestekullanilir sadece.

Acikcasi ben mesajinizi ilgili birimlere sikayet etmeyi dusunuyorum. Cunku bile isteye bir cocugu uyutmak icin ona ilac dayamak ayni zamanda cocuk istismaridir.
O zaman desene ablam aslan gibi okul birincisi 2 erkek çocuk büyütmüş 15 yaşında, büyütememiş mi? 🤣 işine bak hadi.

X