4 aylık bebekle düzenimi değiştirmeye değer mi?

duruguzel

Only positive vibes 💕
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
7.423
24.567
Selamlar arkadaşlar.

Bilmeyenler için 4 ay önce doğum yaptım. Rabbime şükürler olsun dünyalar güzeli bir kızım oldu. Benim sorunum eşimle. Aslında birbirine son derece zıt, farklı yaşam tarzına ve kişiliğine sahip 2 yetişkiniz. Evlenmeden önce en büyük ortak paydamız yuva kurmak ve çocuk sahibi olmaktı.
Çocuk sahibi olmak konusunda muvaffak olabildik ama yuva kurmayı beceremiyoruz.

Hangi birini yazsam bilmiyorum ama en basitinden ben hamileyken istemememe rağmen hemen hemen her gün içmesiydi. İçip taşkınlık yapmıyor ama benim hayal ettiğim evlilik çeşidi akşam kanepede sızan bir adamla değildi.

Eşim 3 yaşındayken anne ve babası boşanmış bir çocuk. Aile nedir bilmemiş. Sevgisiz ve bencil büyümüş. Kendi ailesine dönecek olursak babasıyla seneler önce konuşmayı bırakmış. Biz evlendikten sonra annesinin zorbalıklarıyla baş edemeyince annesiyle de görüşmeyi kesti. Akabininde annesi akciğer kanserinden vefat etti. Hasta yatağında ziyarete dahi gitmedi.

Şimdi benim konuyu açma sebebim 4 aylık bebeğimle başka şehre taşınmak istememem. Biz İstanbul’da tanıştık. Evlendikten 1 sene sonra babamın vefatı, benim işlerim sebebiyle Antalya’ya taşınmak zorunda kaldık. 2 senedir Antalya’da yaşıyoruz. Eşim Antalya’da son derece mutsuzdu. Geçtiğimiz ay İstanbul’dan franchise bir restaurant zincirinin Beylikdüzü şubesinden işletme müdürlüğü teklifi geldi. “Sen gelsen de gelmesen de ben artık döneceğim” dedi. İnanın ben onun peşinden gitmek, düzenimi bozmak istemiyorum. Hele ki tüm gün 4 aylık bebekle boğuşup bir de onun kaprisine filan tahammül edemez oldum.

Sevgili arkadaşlar. Durum böyle iken sizce ne yapayım? “Sen git düzenini kur. Belki bizde arkandan geliriz mi” diyeyim. Dürüst olup aslında gitmeye hiçte niyetim olmadığını mı söyleyeyim?

Vakit ayırıp cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
gitmediginiz durumda secenek bosanmak mi? yoksa evli kalip ayri yasamak mi?

kafaniz karisiksa belki giderim diyorsaniz sen git belki biz de geliriz diyin ama kesinlikle gitmek istemiyorsaniz niye yalan soyleyeceksiniz onu anlamadim. durustce konusun herkes hayatina baksin madem.

Ben anlayamadım açıkçası sizi. Boşanmanın lafı geçmemiş. Niyetiniz evliliğinize devam etmekse eşinizin yanına gidin. Boşanacağım diyorsanız hangi şehirde istiyorsanız orda yaşarsınız zaten. Kocanızı da git geliriz diye kandırmayın. Bu arada bir düzen değiştireceksiniz en kolayı 4 aylık bebekle değiştirmek. Bebeğin alıştığı kopmakta zorlanacağı bir okul, arkadaş vs yok neticede

Gitmen ve düzenini orda kurman daha iyi olacaktır. Ne olursa olsun onun babası. Kalman demek ayrılmak demek. Ayrılmayı düşünmüyorsan gitmelisin. Eşin de iş konusunda haklı

Gitmen ve düzenini orda kurman daha iyi olacaktır. Ne olursa olsun onun babası. Kalman demek ayrılmak demek. Ayrılmayı düşünmüyorsan gitmelisin. Eşin de iş konusunda haklı
Evet calci. Bir yandan vicdan yapıyorum. O benim babam vefat ettiğinde peşimden geldi. 2 sene burda bana destek oldu. Şimdi aynı fedakarlığı yapmak benim içimden gelmiyor
Açıkçası diyelim ki kalacaksın Nihalcim, o zaman ne olacak? Ayrılacak mısınız, ayrı yaşayıp evli olarak mı devam edeceksiniz?
gelmiyorum demek zaten boşanmaya çıkıyor swancım. Tabii iş ciddiye binince onun kabul edip etmeyeceği belli değil. Bahsettiğim bütün o sevgisizliği kızında yaşıyor. Beni geç, kızına aşık. Bizi bırakabileceğini sanmıyorum. Ama ona Antalya’da yaşa demekte zul geliyor.

Antalya’yı neden sevmiyor kendisi? Ben uzun süredir İstanbul’daydım ama hayat pahalılığı, kira ücretleri, deprem, mülteci sorunu, trafik curcunası derken bunaldım İstanbul’dan ve kaçtım. Gerçi Beylikdüzü daha kendi halinde bir yer ama Antalya, İzmir gibi gelişmiş ve orta kalabalık orta pahalı kalibredeki yerler tercihim olurdu şahsen.

Ortak payda bulabileceğiniz bir şehir olamaz mı? İzmir mesela?

Eşinizin tepkisinde gitmezdim sanırım. İster gel ister gelme kapısını o açmış. Ben de eyvallah der yoluma bakarım

Eşimin Antalya’yı sevmeme sebebi bütün networkü İstanbul’da. Doğma büyüme istanbul bakırköylü. 25 sene boyunca biriktirdiği bütün iş çevresi İstanbul’da. İstanbul’da da yaşadığımız 1 sene ev-iş haricinde gezmesi yoktu. Bende İstanbul’da çocuk büyütme fikrine hiç sıcak bakmıyorum. Biz taşındığımızda bu kadar mülteci yoktu istanbul’da. En son yazın gittiğimde Avm.lerde Arapça konuşuluyordu. Diğer taraftan Antalya bu kadar göçmen alan bir yer değil. Havası sıcak.
Nihalcim boşan diye yüreklendirilmeye ihtiyacın olduğunu düşünüyorum. Adam zaten sen gelmesen de ben gideceğim demiş. Senin de gidesin yok. E gitsin madem.
önden o gitsin di mi Mervecim. Belki ben dayanamam peşine giderim. Ama hiç sanmıyorum. Ben bütün tahammül kotamı ilk evliliğimde bitirmişim.

Her evliliğin dinamiği çok farklı.
Ben giderdim peşinden de her gün içen adamla evli kalmazdım be arkadaşım.

Ne diyeyim…
Allahım hayırlı kararlar almanı nasip etsin inşallah.
Evet Laale Hanım. Bu benim 2.evliliğim. 2 evliliğim arasında her bakımdan uçurum var. İlk eşimle erken yaşta evlendik, beraber büyüdük. İkiz gibiydik. Bu eşimle taban tabana zıttız. Bazen kendime kızıyorum. Evlenirken hangi akla hizmet bunları düşünemedim diye. Ama çocuk istiyordum çokta fazla alternatifim yoktu
Antalya da turizmin bol olduğu bir şehir otellerde iş bulamaz mı? neden Antalya istemiyor?
cherry Antalya’da benzer bir işi bulamaz. Burda çevresi yok. 25 senelik oluşturduğu bütün networkü İstanbul’da. Kendi diyor. İş hayatı boyunca 1 kere Cv doldurmamış. Hep tanıdıkları referans olmuş.

Senin işin Antalya'da ve bu daha mühim şu an. Çünkü bu adamla her an bi kavga edip hadi yoluna deme ihtimalin bana yakın geliyor. Ha bu bebe de büyükdükçe düzeniniz oturabilir ve olmayadabilir bir şey. Ama eşinin sen gelmesen de lafına çok takıldım.

Içki içip sızması size destek olamaması demek. Alkolik biriyle ugraşmasi zor..kusmasi narası mezesi sofrasi sarhos kafa zırvalaması vs vs vs. Butun bunlara rağmen bosan diyemem. Esinin olumlu olumsuz taraflarini bir kagida yaz derim. Ne taraf agir basacak bak bakalım.karar senin. Simdi hala lohusa sayılırsın.haddiden fazla hassassındır.Ani karar verme derim. Esinden alkol konusunda tedavi olmasını iste. Gecen gun namaz kildiginizi yazmistiniz okudum. namazlarinizda dua edin esinize ben de size bu Mubarek Cuma saati dua ettim bosan diyemem ama boşanmak da helaldir.Allah hakkınızda en güzelini versin

boşanmayı istiyorsan gitme.
er yada geç boşanacağım bu adamdan diyorsan düzenini bozma. senin işin devam ediyor mu? ayrılmadın inşallah çocuk doğunca.
Benim işim devam ediyor ama bu sene ablam gelecek. Ben 2 sene kaldım, 2 senede o kalacak. Onlarda eşimin burda yaşadığı mağduriyetin farkındalar.
Aslında böyle bir evlilik çeşidi de var. Eşleri farklı ülkelerde bile çalışıyorlar. Çok istiyorsa hafta sonları gelsin. Kafam karışık evet. Benim içimden önce o gitsin. Düzenini kursun istiyorum. Evet o benim peşimden geldi ama o zaman 4 aylık bebeğimiz yoktu. Bebekle de ev taşımak gözümde çok büyüyor.

Sizi hiç tanımama rağmen yeniden evlenip anne olduğunuzu okuyunca mutlu olmuştum. Bu konunuzu okuyunca içim buruldu... Eşinizde kendince haklı, zamanında o sizin için fedakarlık yapmış. Şartlar normal olsaydı aynısını sizden de bekleyebilirdi. Fakat sizin evliliğinizde yolunda gitmeyen birşeyler olduğu belli. Eğer biz bunları çözeriz ,evladımızı bir şekilde birlikte büyütmek için çabalarız diyorsanız ben olsam denerdim. En kötü yapamadık der başka alternatiflere bakarsınız.

Sorun sizin bu evliliği içten içe kafanızda bitirmek üzere olmanız....umarım sorunlarınız bir şekilde çözülür, dilerim eşiniz kendine çeki düzen verir ve kızınızı güzel bir ailede büyütebilirsiniz. Ama olmuyorsa da yol yakınken dönmek daha doğru olur...

Ne guzel hayat ya, sirf anne olmak istiyor diye rasgele bi adamla evlenip, uyduruk bir babaya cocuk doğurmuş. Ve bu durumdan cocuk nasil etkilenir umrunda bile degil, ikisi de yalnizca kendi hayatini yasamanin derdinde. Hanimefendi, sizin totonuzun keyfi tasinmak istemiyor ama cocuk babasiz mi buyuyecek? Bu evlilik surecek mi sürmeyecek mi? Babasinin keyfi istanbul istiyor ama ne demek birakir giderim? Bu adam hep boyle alkolik mi kalacak? Gelecek planiniz ne? Bu ne bicim hayat? Şaka misiniz siz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…