Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 4 aylık aşı sonrası ateş yardım edin :(

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

jas_min

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
1.563
6
bebeğim bugün 4 aylık aşısını oldu akşama kadar bişey yoktu iki saattir ateşi var ölçüyorum 37.6ydı 37.8 oldu şimdi de fitil koyduk ama geçmedi henüz ne yapabilirim. 38 e yaklaşıyor çok korkuyorum uyutsam olurmu uyutmanın zararı varmıdır ateşliyken

aşıdan dolayı ateş normal ama uyutabiliyosan uyut ama sürekli ölç ateşi düşmeden sen uyuma 39a dayanırsa dr.a git bence. ılık bi bezle koltuk altlarına eklem bölgelerine kompres yap sürekli düşür ateşini canım...

aşıdan dolayı ateş normal ama uyutabiliyosan uyut ama sürekli ölç ateşi düşmeden sen uyuma 39a dayanırsa dr.a git bence. ılık bi bezle koltuk altlarına eklem bölgelerine kompres yap sürekli düşür ateşini canım...

uyutmanın zararı olmaz mı havale geçirir falan diyenler var :KK43: şimdi baktım 37.9 olmuş :KK43: çıkıo gittikçe . ben soğuk suyla yapıyordum ama ılık mı olması gerekiyordu :26: sirkeli su yapmıştım

uyutmanın zararı olmaz mı havale geçirir falan diyenler var :KK43: şimdi baktım 37.9 olmuş :KK43: çıkıo gittikçe . ben soğuk suyla yapıyordum ama ılık mı olması gerekiyordu :26: sirkeli su yapmıştım

başında olacaksın o uyusada gözünü ayırma ondan elleri falan sallanır havale geçirirse (allah korusun) ya çok buz gibi de olmasın hem bebişin irkilir hemde de hasta edersin normal su işte yada sirkeli suda olur. ama 38i geçerse durma hemen dr.a canım allah korusun.....

ılık suyla duş aldır canım, soğuk olmasın çok irkilir
hastaneye gitsen de koltuk altına kasıklarına falan ıslak pamuk koyacaklar zaten
bi duş aldır, yükselmeye devam ederse hastaneye götürürsünüz diye düşünüyorum.

ateş düşürücüleri calpol dolven ibufen gibi birkaç çeşit varsa4-5saat arayla verebilirsin ılık suylada pansuman eklem yerlerine yapmalısın

Geçenlerde komşuma doktoru çocuğun ateşi düşmüyorsa sirkeli suda yıka çocuğu demişti faydası olurmu bilmem

başında olacaksın o uyusada gözünü ayırma ondan elleri falan sallanır havale geçirirse (allah korusun) ya çok buz gibi de olmasın hem bebişin irkilir hemde de hasta edersin normal su işte yada sirkeli suda olur. ama 38i geçerse durma hemen dr.a canım allah korusun.....

ılık suyla duş aldır canım, soğuk olmasın çok irkilir
hastaneye gitsen de koltuk altına kasıklarına falan ıslak pamuk koyacaklar zaten
bi duş aldır, yükselmeye devam ederse hastaneye götürürsünüz diye düşünüyorum.

sağolun kızlar. şimdi uyuttum bende sanki daha iyi ılık suyla mendil koyduk biraz düştü gibi. inşallah çıkmaz başında beklicez artık . üzerin de kısa kollu atlet var o kadar yorganını örttüm ateşi çıkmasın die inş üşümez . :26:

başına alnına falan da ıslak pamuk koy canım, başını serin tut,
geçmiş olsun, sabaha bir şeyi kalmaz dilerim

canım düşer inşallah aman çok dikkatli ol uyuma... bunlar çok normal şeyler allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah. ben havaleden çok korkuyorum eczanede çalışırken birkaç defa önmde havale geçiren bebişler oldu o yüzden yani.. hadi ii nöbetler

canım düşer inşallah aman çok dikkatli ol uyuma... bunlar çok normal şeyler allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah. ben havaleden çok korkuyorum eczanede çalışırken birkaç defa önmde havale geçiren bebişler oldu o yüzden yani.. hadi ii nöbetler

amiin canım çok sağolasın gece gece hızır gibi yetiştiniz bana çok korktum bende.. bende ateşten çok korkuyorum ne yapacamı şaşırdım ilk defa ateşlendi . nöbetteyim inş geçer bişeyi kalmaz.
tekrar tşkler . :KK16:

neden ki .:26:. biz bu durumlarda hemen fitil kullanıyoruz daha iyi etkili diye. zararı olduğunu duymamıştım hiç

çocuklardaki ilaçların buna calpolde dahil yeni yeni söylenmeye başladı bunlar doktorlar tarafından ama çok zor durum kalmadıkça kullanmamak lazım.ben eczanede çalışırken eczacımız fitillerin son çare olması gerektiiğini drların etkili olması için yazıklarını söylemişti
böbreklerini yorduğunu söylemişti bebeklerde.iyi dr. adını kazanmak için drlar herşeyi maaalesef yapabiliyor bazen

sağolun kızlar. şimdi uyuttum bende sanki daha iyi ılık suyla mendil koyduk biraz düştü gibi. inşallah çıkmaz başında beklicez artık . üzerin de kısa kollu atlet var o kadar yorganını örttüm ateşi çıkmasın die inş üşümez . :26:

yaa ne ilginc.. biz de dun 4 aylik asisini vurdurduk ve atesi cikti, doktorunu aradim hemen, sakin olmamisoyledi, paranox fitilden yarim olarak kullandim, 2 kere kullandim, dustu atesi, korkulacak birsey kalmadi ama ne ilginc, neden 4 aylik asida ates oluyor, bunun bir arastirilmasi gerekiyor ya da saglik bakanligina dilekce falan mi yazsak, bu asilar guvenilir mi acaba, canli asilar mi acaba??????

X