4. ayımdayım, çatlamaya başladım :S

filiz_onur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2008
507
5
41
selam kızlar. 16 haftalık hamileyim ilk ay doktora gittiğimde 56 kiloydum şuan 60 kiloyum. Geçen gün basen ve kalçamda kırmızı kırmızı yırtıklar gördüm, sonra baktım göğüslerimde ufaktan başlamış çok moralim bozuldu. Daha 4 kiloyla çatlıyosam vay halime :S İlk aydan bu yana her duştan sonra bebe yağı sürdüm, çatlakları gördüğümden beri günde 2 kez doktorumun önerdiği çatlak kremimn kullanıyorum umarım işe yarar. Acaba beyaz tenliyim diye mi bu kadar erken başladı ?? Sizce başka ne yapabilirm??

bıraz da genetık.annen de oldutysa sende de olma ıhtımali çok yuksek.ama erken başlamış gerçekten.herkese aynı şeyi yazıyorum,bol bol su için benım içtiğim suyun haddi hesabı yok zaten hep içerdim.36.haftamdayım çok şükür henüz bi çatlağım yok hiçbiyerimde.bundan sonra olursa bılemem 18 kg aldım şu ana kadar.yağıda hergun sür üşenme.ben sabah akşam krem ve yağ sürüyorum.

catlak olmasi genetige bagli ama bol suda icmek gerek su cildi nemlendirdigi icin catlak riski azaltiyomus
ama sende gercekten cok erken baslamis...bide ben biseye daha inaniyorum bebe yaglari cilde devamli uygulaninca bir süre sonra kuruluk yapmaya basliyo ..bende hamiel kalmadan önce bebe yagiyla yaglaniyodum baktim ki cildim 1 gün sürmezsem hem kasiniyo hemde pul pul olup dökülüyo hele bacaklarim deri degistirmke üzereydi..biraktim bebe yagini
dogal yaglar en iyisi vücutun icin badem ve kakao yagi gögüslerin icinde susam yagi kullan...
bol su da icersen fazal catlak olmaz

canım bu genetik beyaz tenli olmakla alakası yok.badem yağı,susam yağı,kakao yağı,bebek yağı kullan,birde doktor bana lierac die bir krem önermişti,birde günde en az 2 litre su iç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…