39. Haftada bebeğin anne karnında kalbi durması

Merhaba bende 6 ay önce 37 haftalık sorunsuz doğum yaptım 3 gün sonra beklenmedik şekilde kaybettim o acı çok ağır ve hiç geçmeyecek bir acı bana psikytri desteği al dediler istemdm eve eşim kedi aldı o biraz iyi geldi ve mezarlgna kızımın çiçekler ektim doktor doktor gezdim tahlilleri yaptrdm şuan yani dün hamile olduğumu ogrendm tekrar herşey nasip hem korkyrm hem seviniyorum yolumuz inşallah güzel olur üzülmeyin Allah buyuk
ben bu mesajınızı okurken hem agladım hem cok mutlu oldum

Kesinlikle öylee kimse anlamıyor, anlamasın ama biraz saygı duysunlar istiyorum.. Balın sağolsun diyorlar ya o kadar kötü oluyorum yaa yavrumun öldüğünü kabul edemyşroum yaa hala bebek kıyafetlerine gidiyo elim ysvrum birini bile giymedi ki giyemedi... Dediğiniz gibi kimse anlamıyor geceleri geçmek bilmiyo ben her geçen gün daha cok özlüyorum oğlumu meleğimi...
kıyafetlerini yıkayıp ütüleyip hazırlamıştım bari kokusu sinse dedim hep. amma annemden biliyoırum o koku kalmıyor hiç. daha bugun annemin corabını buldum cekmecede kokladım. ( temiz corap tabi ne kokusu :) ) ayakkabısı elime geldi onuda kokladım ama o bile kokmuyordu. ben inanıyorum oldukları yerde cok mutlular bizi bekliyorlar. yoksa Allah bize bu acıyı neden yaşatsın? çook güzel bişeye hazırlıyor belli ki. hiç bir güzellik bedelsiz olmuyor. ya cok calısmamız lazım onun için. ya da gunahlarımıza kefaret bişey olması lazım.

Herşeyi o kadar çok kafaya takmışım ki şuan bakıyorum herşey boş geliyo herkes anlamsız geliyo.. Arabayla giderken bile ağlıyorum ne hayallerim vardı oğlumla olmadı.. Bi bebek arabası bile ağlatıyo Bi hamile kadın görünce bile... çok değil diyorum Bi buçuk ay önce hiç bişeyim yoktu o kadar mutluydum.. Ama şu Bi aydır beni kimse anlamıyor üzülme diyorlar Bi daha olur diyorlar ya benim canım gitti ben napiyim onu nasıl unutayım ilk göz ağrım beni her şekilde mutlu edenim gitti...
ben de cok agladım bebek arabasında bebge. şimdi gorunce çok hosuma gidiyor. tutup sarılmak istiyorum. 1 daha hiçbir bebege bakamam sanmıştım.

Bu acıyı bilmeyen herkes daha gençsin yine çocuğun olur cümlesini kuruyor iyi amaçlı olsa bile ben genç oldugumu biliyorum ama karnimda hissedip dogurdugum bir çocuğu gördükten sonra da o birdaha çocuğum olur bunu toprağa verdim diyip uzulmeden kahrolmadan yapamıyor insan . İnsanlara göre çok basit geliyor . Bize sorsan bu acının tarifi bile yok . O yüzden o cümleyi bile sevmiyorum söylenildiğinde bile ağlıyorum şuan bile hamileyim kan tahlili verdim yine o kızım aklımda unutmak mümkün değil

Bu acıyı bilmeyen herkes daha gençsin yine çocuğun olur cümlesini kuruyor iyi amaçlı olsa bile ben genç oldugumu biliyorum ama karnimda hissedip dogurdugum bir çocuğu gördükten sonra da o birdaha çocuğum olur bunu toprağa verdim diyip uzulmeden kahrolmadan yapamıyor insan . İnsanlara göre çok basit geliyor . Bize sorsan bu acının tarifi bile yok . O yüzden o cümleyi bile sevmiyorum söylenildiğinde bile ağlıyorum şuan bile hamileyim kan tahlili verdim yine o kızım aklımda unutmak mümkün değil
Bu dünyada derdi yaşamayan acısını bilmiyor. ne zamanki yaşarlar o zaman haklıymışssın derler. Hangi acı olursa olsun bu böyle. Benım annemin 1 yaşında kızı vefat etmiş aradan 30 yıl geçmişti hala ağlardı ağıt yakardı evde. Birde şuan kimse kimsenin umrunda değil gerçekten senin acını paylaşmıyor insanlar. Hiç birimiz unutmayacağız 5 tane çocuğumuz olsada :KK43:

Bu dünyada derdi yaşamayan acısını bilmiyor. ne zamanki yaşarlar o zaman haklıymışssın derler. Hangi acı olursa olsun bu böyle. Benım annemin 1 yaşında kızı vefat etmiş aradan 30 yıl geçmişti hala ağlardı ağıt yakardı evde. Birde şuan kimse kimsenin umrunda değil gerçekten senin acını paylaşmıyor insanlar. Hiç birimiz unutmayacağız 5 tane çocuğumuz olsada :KK43:
Unutmak mümkün değil keşke böyle olmasaydı rabbimin vardır bir bildiği inşallah güzel günler görürüz 🙏 ben bu 6 ay kafayı yememek için kendimi zor tuttum saniyeler dakikalar sanki 1000 yılmış gibiydi ama burda bir kaybedenler böyle toptik vardı hep onları okudum güç buldum 4 ay sonra bile hamile kalanlar olmuş içinizi ferah tutun rabbim onları bize şefaatçi edicek inşallah birdaha evlat acısı göstermesin hicbirimize 🙏

Unutmak mümkün değil keşke böyle olmasaydı rabbimin vardır bir bildiği inşallah güzel günler görürüz 🙏 ben bu 6 ay kafayı yememek için kendimi zor tuttum saniyeler dakikalar sanki 1000 yılmış gibiydi ama burda bir kaybedenler böyle toptik vardı hep onları okudum güç buldum 4 ay sonra bile hamile kalanlar olmuş içinizi ferah tutun rabbim onları bize şefaatçi edicek inşallah birdaha evlat acısı göstermesin hicbirimize 🙏
Zaman geçmiyor hatta o güne dönüp keşke yaşasaydı diyorum hala gün sayıyorum şu kadar hafta olacaktı vs ama rabbimiz böyle karar vermiş elden birşey gelmiyor. İnşşallah kısa zamanda yine hamile kalıp bebeğimize kavuşucaz bir nebzede olsada yeni bebişimizde acısını biraz bastırıcaz. Amin bundan sonra güzelliklerle sağlıkla mutlukla huzurla gelsin bebişlerimiz inşallah.

Zaman geçmiyor hatta o güne dönüp keşke yaşasaydı diyorum hala gün sayıyorum şu kadar hafta olacaktı vs ama rabbimiz böyle karar vermiş elden birşey gelmiyor. İnşşallah kısa zamanda yine hamile kalıp bebeğimize kavuşucaz bir nebzede olsada yeni bebişimizde acısını biraz bastırıcaz. Amin bundan sonra güzelliklerle sağlıkla mutlukla huzurla gelsin bebişlerimiz inşallah.
Kesinlikle bende öyleyim kafayı yicek gibi oluyorum dayanamıyorum aklımdan çıkmıyo ama elden bişi gelmiyor... Tek tesellim inşalllah yine hamile kalıp bebeklerimizi kucagimiza alırız bı nebzede olsa acımız hafiflese...

O cümle o kadar çok kalbimi acıtıyor ki.... Mezarına gidip konuşmak ... Bizi yaşamayan bilemez anlayamaz dışardan herkese herşey çok basit acıya saygı bile yok ne yazikki... Hayırlı olsun sağ salim kucaginiza alın yavrunuzu inşallah...

Öncelikle başınız saolsun,iş ortamından tanıdığım biride bu şekilde bebeğini kaybetti yanlış olmasın 4-5 ay sonra tekrar hamile kaldı. Şuan bebişi büyüdü doğdu gebeykende sağlıkla ilerledi. Karı koca doktor çift tıbbı süre en az 6 ay hatta 1 sene sezeryan olduğu icin fakat normalde sezeryan doğum yapip bebeği kucukken tekrar hamile kalan ve sezeryan olan binlerce insan var belkide o yüzden 1 sene beklemediler. Eğer kanama pıhtılasma kaynaklıysa mutlaka kan sulandici kullanin kesinlikle bunu atlamayın ve son haftalara kadar 40 haftayida beklemeyin. Tiroidlerinize falan saglik ocaginda baktigin aylik.İnşallah Rabbim sizi tekrar evlat verir. Mesaji görürmusunuz bilmiyorum ama boyle hikayesi olanlari bilmek belki bi nebze iyi hissettirir dedim.
Allah razı olsun. Böyle olumlu hikayeler duymak iyi geliyor insana. Allahım sağlıkla bizede nasip etsin. Buradaki aynı dertten acı çeken içi yanan tüm arkadaşlarıma tez zamanda nasip etsin 🤲
Benimde 2 gün sonra 4 ay dolacak henüz hazır hissetmediğini düşünüyorum psikolojik olarak . İnşallah verdigim test sonuçları çıkarsa ve olumsuz birşey olmadığını görürsem daha rahatlayacagim. Sonrasında da daha belki olumlu hissedecegim kendimi 🤲

Allah razı olsun. Böyle olumlu hikayeler duymak iyi geliyor insana. Allahım sağlıkla bizede nasip etsin. Buradaki aynı dertten acı çeken içi yanan tüm arkadaşlarıma tez zamanda nasip etsin 🤲
Benimde 2 gün sonra 4 ay dolacak henüz hazır hissetmediğini düşünüyorum psikolojik olarak . İnşallah verdigim test sonuçları çıkarsa ve olumsuz birşey olmadığını görürsem daha rahatlayacagim. Sonrasında da daha belki olumlu hissedecegim kendimi 🤲
İnşallah Rabbim hayırlısı ile nasip etsin sizede. 4 ay geçmis bile bi kac ay daha psikolojik toparlanmaya bakın, tekrar hamile kaldığınızda içinizde yine çicekler açacak , bu hissettikleriniz tamamen olmasada geçecek.Bebeğiniz evinize güneş olacak, zor biliyorum ama bunun icin sizin sagliginiz psikolojiniz çok önemli. Test sonucunda olumsuz bir şey olsa bile bu sizi üzmesin aksine bu avantajdır bunu bilip önlem alınır. Bir şey cıkmazsada normal gebelik önlemleri alınır.

İnşallah Rabbim hayırlısı ile nasip etsin sizede. 4 ay geçmis bile bi kac ay daha psikolojik toparlanmaya bakın, tekrar hamile kaldığınızda içinizde yine çicekler açacak , bu hissettikleriniz tamamen olmasada geçecek.Bebeğiniz evinize güneş olacak, zor biliyorum ama bunun icin sizin sagliginiz psikolojiniz çok önemli. Test sonucunda olumsuz bir şey olsa bile bu sizi üzmesin aksine bu avantajdır bunu bilip önlem alınır. Bir şey cıkmazsada normal gebelik önlemleri alınır.
O güneşi o kadar arzuluyorum ki. Ama sönen gunesimin acısı daha ağır basıyor. Sanki hayat durdu ama herşey devam ediyor..
Melek oglumun kardeşlerinin olmasını çok istiyorum. Ve kıpkırmızı dudaklarını yanaklarını özlediğim minik oğlumu tekrar görebileceğim günü de heycanla bekliyorum. Doyamadigim minicik evladımı Allahım gerçek alemde sevmemi nasip etsin 😔
Bu arada gerçekten belirsiz olması da kaygıya sebep oluyor. Birşey çıkmasa da dediğiniz gibi alınabilecek bir tedbir olmamasına sebep oluyor. Oda korkutuyor insanı 🤔

O güneşi o kadar arzuluyorum ki. Ama sönen gunesimin acısı daha ağır basıyor. Sanki hayat durdu ama herşey devam ediyor..
Melek oglumun kardeşlerinin olmasını çok istiyorum. Ve kıpkırmızı dudaklarını yanaklarını özlediğim minik oğlumu tekrar görebileceğim günü de heycanla bekliyorum. Doyamadigim minicik evladımı Allahım gerçek alemde sevmemi nasip etsin 😔
Bu arada gerçekten belirsiz olması da kaygıya sebep oluyor. Birşey çıkmasa da dediğiniz gibi alınabilecek bir tedbir olmamasına sebep oluyor. Oda korkutuyor insanı 🤔
Yok canım hiç korkma şöyle düsün 5-6 tane doğum yapmıs bir kadın tekrar hamile kalsa tıpta olan olası gebelik tehlikeleri onun içinde vardır. Bazısı en başından düsük tehlikesi olur bazısının son ayda erken dogum vs riski, bazı bebeğe anne karninda teshis koyarlar dogar hicbir sey cikmaz bazısına saglikli denir dogunca belli olur. Yani bunlar hep olasılık. Olasılıkları düsünmeyeceksin hep öznel değil genel dusunerek rahatlaticaksin kendini. Gecicek bu zor gunler inşallah.

Yok canım hiç korkma şöyle düsün 5-6 tane doğum yapmıs bir kadın tekrar hamile kalsa tıpta olan olası gebelik tehlikeleri onun içinde vardır. Bazısı en başından düsük tehlikesi olur bazısının son ayda erken dogum vs riski, bazı bebeğe anne karninda teshis koyarlar dogar hicbir sey cikmaz bazısına saglikli denir dogunca belli olur. Yani bunlar hep olasılık. Olasılıkları düsünmeyeceksin hep öznel değil genel dusunerek rahatlaticaksin kendini. Gecicek bu zor gunler inşallah.
Amin insallah geçecek . Olasılıklar gerçekten hep var ama işte insan olumsuz yaşayınca daha fazla o olasılıkların varlığını hissediyor.
İlk 3 ayı atlatana kadar Allah korusun dikkatli olayım düşük riski olmasın diye daha temkinliydim. 3 ayı geçtikten sonra oğluşum gelisiminin iyi gittiğini doktor söyledikçe hiç aklıma olumsuz bişey getirmemiştir tamamen kucağıma alacağım güne odaklanmıştım. Bir sürü videolar resimler çekerdim oğlum için Ara ara eşime söyle derdim. Bana bişey olursa annen buydu diye oglusumuza gösterirsin beni diye..
Demekki bir his geliyormuş ama kendime diye yorumluyormusum onu.
Ama şimdi hep gebelikte ya bişey olursa yine diye düşünürüm gibi geliyor. O yüzden biraz daha yenilenmeyi iyi hissetmeyi bekliyorum. Ne zaman tam tevekkule erisebilirim bilmiyorum 😔

Amin insallah geçecek . Olasılıklar gerçekten hep var ama işte insan olumsuz yaşayınca daha fazla o olasılıkların varlığını hissediyor.
İlk 3 ayı atlatana kadar Allah korusun dikkatli olayım düşük riski olmasın diye daha temkinliydim. 3 ayı geçtikten sonra oğluşum gelisiminin iyi gittiğini doktor söyledikçe hiç aklıma olumsuz bişey getirmemiştir tamamen kucağıma alacağım güne odaklanmıştım. Bir sürü videolar resimler çekerdim oğlum için Ara ara eşime söyle derdim. Bana bişey olursa annen buydu diye oglusumuza gösterirsin beni diye..
Demekki bir his geliyormuş ama kendime diye yorumluyormusum onu.
Ama şimdi hep gebelikte ya bişey olursa yine diye düşünürüm gibi geliyor. O yüzden biraz daha yenilenmeyi iyi hissetmeyi bekliyorum. Ne zaman tam tevekkule erisebilirim bilmiyorum 😔
hamilelikte hormonlardan o sekilde hissetmissinizdir hemen hemen her hamile ayni kaygilari yasiyor hatta lohusayken tavan yapiyor. Hic o sekilde bi sey olacak mi diye dusunme, Allah yardimciniz olsun

Canım benim allah sabır versin. Benimde 13 haftalıktı kalbi durdu geçen ay 4 üncü tüp bebekti. 3 de düşüğüm vardı. Zor elde ettiğimiz bir gebelikti. Bende hergün ağladım ama yaradanın takdiri zamanla kabullenip yeniden devam edeceğiz. Olana çare yok malesef toplamaya çalış kendini burada senin gibi doğuma yakın kaybeden anneler gördüm şimdi anne olmaya hazırlanıyıorlar yeniden. Unutmayacaksın bu durumu ama yeniden hayata bağlanmak kendine iyi bakıp yine anne olacaksın inşallah. Allah yardımcımız olsun.
canım papatyam, cok buyuk gecmıs olsun,
Rabbım sabırlar versın, bulup kaybetmek çok zor..
Allahım brı daha yaşatmasın ve daha fazla bekletmeden en kısa zamanda hayırlı saglıklı evlatlar versın canım,
dualarım senınle,
Allahım hepımızıın yardımcısı olsun

canım papatyam, cok buyuk gecmıs olsun,
Rabbım sabırlar versın, bulup kaybetmek çok zor..
Allahım brı daha yaşatmasın ve daha fazla bekletmeden en kısa zamanda hayırlı saglıklı evlatlar versın canım,
dualarım senınle,
Allahım hepımızıın yardımcısı olsun
ALLAH RAZI OLSUN CANIM.
AYNEN ÖYLE BULUP KAYBETMEK ÇOK ACI ÇOK ZORMUŞ ÖNCEKİLERE BENZEMİYOR BU DURUM.
İNŞALLAH YENİDEN OLURSA BİRAZDA OLSA ACIM HAFİFLER. UNUTMAYACAĞIM ÇOCUĞUMU :KK43:
SENİNDE MOL GEBELİKDİ KÜRTAJ OLMUŞTUN ALLAH HEPİMİZE YARDIM ETSİN KUCAĞIMIZI SAĞLIKLI EVLATLARLA DOLDURSUN İNŞALLAH.
GENETİĞE GÖNDERDİK CANIM AMA DAHA SONUÇ ÇIKMADI.
KAN SULANDIRICI İĞNE KULLANIYORDUM PROGESTAN İĞNE PROLUTAN İĞNE VE BİRÇOK İLAÇ KÜRTAJDAN SONRA VUCUDUM DEĞELERİM BOZULDU TROİDİM HİPER TROİDE DÖNDÜ. KALP ÇARPINTISI SİNİRLİLİK HUZURSUZLUK. BEL AĞRISI HALSİZLİK BİTTİ GİBİ VUCUDUMUN BAĞIŞIKLIĞI. TOPARLAMAYA ÇALIŞIYORUM. DOĞAL GEBE KALABİLİYORUM AMA KİMYASAL DÜŞÜKLERM OLDUĞU İÇİN VE YAŞIM ŞUAN 40 OLDUĞU İÇİN TÜP DENEDİK 4 DEFA ODA SONUNCUSU TUTTU ONDADA KALBİ DURDU.
TÜP BEBEKTEN VE YENİLGİDEN ÇOK YORULDUM.
ARTIK TÜP BEBEK DÜŞÜNMÜYORUM SAĞLIKLIYSA DOĞALDADA TUTACAKTIR.
SENİN NEDEN TÜP BEBEĞE BAŞLADINIZ DOĞALDADA OLUYORSA OLUR YİNE TOPARLA KENDİNİ OLUR İNŞALLAH.

ALLAH RAZI OLSUN CANIM.
AYNEN ÖYLE BULUP KAYBETMEK ÇOK ACI ÇOK ZORMUŞ ÖNCEKİLERE BENZEMİYOR BU DURUM.
İNŞALLAH YENİDEN OLURSA BİRAZDA OLSA ACIM HAFİFLER. UNUTMAYACAĞIM ÇOCUĞUMU :KK43:
SENİNDE MOL GEBELİKDİ KÜRTAJ OLMUŞTUN ALLAH HEPİMİZE YARDIM ETSİN KUCAĞIMIZI SAĞLIKLI EVLATLARLA DOLDURSUN İNŞALLAH.
GENETİĞE GÖNDERDİK CANIM AMA DAHA SONUÇ ÇIKMADI.
KAN SULANDIRICI İĞNE KULLANIYORDUM PROGESTAN İĞNE PROLUTAN İĞNE VE BİRÇOK İLAÇ KÜRTAJDAN SONRA VUCUDUM DEĞELERİM BOZULDU TROİDİM HİPER TROİDE DÖNDÜ. KALP ÇARPINTISI SİNİRLİLİK HUZURSUZLUK. BEL AĞRISI HALSİZLİK BİTTİ GİBİ VUCUDUMUN BAĞIŞIKLIĞI. TOPARLAMAYA ÇALIŞIYORUM. DOĞAL GEBE KALABİLİYORUM AMA KİMYASAL DÜŞÜKLERM OLDUĞU İÇİN VE YAŞIM ŞUAN 40 OLDUĞU İÇİN TÜP DENEDİK 4 DEFA ODA SONUNCUSU TUTTU ONDADA KALBİ DURDU.
TÜP BEBEKTEN VE YENİLGİDEN ÇOK YORULDUM.
ARTIK TÜP BEBEK DÜŞÜNMÜYORUM SAĞLIKLIYSA DOĞALDADA TUTACAKTIR.
SENİN NEDEN TÜP BEBEĞE BAŞLADINIZ DOĞALDADA OLUYORSA OLUR YİNE TOPARLA KENDİNİ OLUR İNŞALLAH.
amınnn Rabbım bu son olun , bundan sonra saglıkla gelsın bebeklerımız,
evet bende 3 ay oldu kurtaj olalı toparlamaaya calısıyorum canım,
cenette senın şefaatcın olacak kuzum,
evet nasıbe cok ınanıyorum ne yasanmıs olursa olsun Rabbım ol dedıkten sonra hıc bısey onunde duramaz cok ınanıyorum dogal yoldan saglıkla olacak.
bende bır kımyasal asılama ıle yasadım, sonra dogal hamıle kaldım dıs gebelık oldu ..
tup bebege başladık bızde aslında hersey suan normal gorunuyor.
bızde bır sure dogal deneyecegız transfer surecıde cok yıpratıyor ınsanı,
hıc gerek kalmaaz ınsallah transfere de saglıkla gelır yavrularımız en kısa zamanda,amiinn

X