Premature Bebekler 36 haftalık doğan 2 böbreği de polikistik diyalize bağlı 8 günlük oğlum..

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Umutsenben

Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2015
74
26
34
Biliyorduk Oğlumun tek böbreğinde kist olduğunu son hafta kadın doğumlu iki böbrekte de var dedi ama hep basit, takip edilecek belki küçülür ya da kaybolur diye konuşuyordu öneminden hiç bahsetmedi bizi korkutmadı. Hesap sorduğumdaysa kalbi hasta doğanlar var böbrek de neymiş diyebilmesinden ne kadar kötü bir doktor olduğu anlaşılmıştı ama çok geç kalmıştık. Daha dediklerini bir bilseniz.. Suyum bittiği için acil sezeryana alındım. Oğlum 3500 kilo doğdu topaç gübi deyip yanıma verdiler böbrekleri kistleri söz konusu bile edilmedi ultrason raporları olmasına rağmen. Ne kadın doğumlu ne de çocuk doktoru... Allah'tan ki oğlum emmedi ve yenidoğana indirdik. Orada emmediği için tedavi yapılıyordu, doktoru kistleri var biliyorsunuz kusması geçsin size vereceğim demekle yetindi. Oysa oğlum içten içe zehirleniyordu. Ertesi gün olmuştu doktor daha yeni geldi ve kan testleri yaptı. Oğlumun üresi kreatini yüksek çişi yok denecek kadar azdı bunları hep 3 günlükten seevk edildiğinde epikriz dosyasından öğrendim. Vicdanınız dooktor birşey söylemiyordu pazar günü bilgi vericem dedi inanın tam 4 buçuk saat bekletti bizi. Biz ise saflar gibi oğlumuz taburcu olacak diye bekliyorduk. Geldi ve oğlunuzun böbrekleri çok kötü sevk yeri bulamadım dedi böyle bir şeyi günlerdir saklamıştı. Biz tanıdık vasıtasıyla anında sevki hallettik. Sanki diyalize bağlayacakmış gibi oğlumu günlerce orada tutan çocuk. Doktoru, kistleri çocuk doktoruna inceleyelim bile demeyen doğum doktoru ve sonra da sevk beceriksizliği...
Neyse içim çok acıyor uzun olmuş.
Kısaca şöyle ki oğlum Pazartesi akşamı ameliyatla periton diyalize bağlandı. Yeni doktorları iki böbreğinde çalışmadığını söyledi. Idrarını yapamadığını şiştiğini zehirin içinde kaldığını ciğerlerinin sıvı topladığını nefes alamadığı için solunum cihazına bağlandığını söylediler. Oğlum ameliyata giderken birmişti eritmişti topaç gibi demişti ya o vicdansız doktor ama benim oğlum mosmordu. Heryerinde kablolar. Damar yolu kafasından açılabilmişti ancak.
Bugün 8 günlük oğlum. Tek böbreğinde çok az da olsa canlı doku varmış çok çok az çiş yapabiliyor ama bu asla yeterli olmayacak. Doktorlar tabi kesin bir şey söyleyemiyor ama böbrek nakli olmadan olmayacak anladığımız bu. Oğlumun elini tuttuk küvez camlarından. Bizi inşallah hissetmiştir sizce hissetmiş midir.
Oğlum ilk doğduğunda boncuk gözleriyle bakmıştı bana öptüğümde durmuştu ağlaması. Bilemedim içten içe zehir dolduğunu, oğlumun eridiğini bilemedim. Hadi ben bilemedim peki o iki doktor? Polimiştik bir bebeğe neden yaptılar bunu. Oğlumun canı buu kadar mı ucuzdu.
Biliyorum Allah'tan umut kesilmez belki bir mucize olur böbreği canlanır. İçim çok acıyor Allah'tan gelene razıyım dua etmekten bsşka çarem yok rica etsem sizde dua eder misiniz oğluma.allah kimseyi evladıyla sınamasın, tüm hastalara şifa versin. Annelerin babaların kucağı boş kalmasın inşallah.. Bu tür vakalar genelde ölümle sonuçlanıyormuş sanırım ama olsun belki allahım iyileştirir böbrekleri geri gelir.. Bilemeyiz ki yüce allahın takdirini.

Canım geçmiş olsun dua edeceğim inş iyileşir olumlu Düşünelim sağlıkla tekrar kucağına alırsın adı ne canım oğlunun bebekler bazen büyük insanlardan daha güçlü melekler koruyor onu seni hissetmez olur mu doğar doğmaz kokunu alıyor

Evet hissetmiştir mutlaka cunku senin karnında büyüdü şu an üzüntünü de hisseder bol bol dua et inşirah oku bi anda her sey yoluna da girebilir bu kadar beceriksizlerin arasında kalmışsın istersrn arastır iyi bi doktor bul göster bugünler geçecek diye düşün inş.gececek..
her seyin çaresi var bunun da vardır mutlaka..

Sağolun Allah razı olsun. Adı Umut.. İnşallah güçlüdür.inşallah Allahım sağlığına kavuşturur. Dediğin gibidir umarım beni babasını hissetmiştir belki az da olsa güç bulur.

Sağol canım.Keşke bir anda her şey değişse, bir mucize olsa böbrekler düzeldi dense. Hisseder mi ki kaç kat camın arkasından.. Her gittiğimde ona şarkısını söylüyorum konuşuyoruz bazen kıpırdıyor ama gözünü açmıyor hemşiresi kafasını kaldırdı saniyelik açtı boncuk gözlerini sadece bir saniye. İnşallah her şeyin bir çaresi vardır, Allah'tan umut kesilmez. Biliyorum durumu çok ağır, sonuç aşağı yukarı belli ama yine de olsun oğlum belki gelir yanımıza sağlığıyla. Evet canım beceriksiz doktorlar ihmallerinin bedelini umarım öderler. Şuanki doktorları iyi sanıyorum, hemşireler de öyle. Bakalım Bayram tatili oldu kaç gündür doktordan bilgi alamıyoruz, pazartesiyi iple çekiyorum.

Çok üzüldüm canım geçmiş olsun Allah tez vakitte şifa versin inş
Bişey sormak istiyorum Bebeğinizin böbreğinde kist olduğunu öğrendiğiniz zaman daha büyük bir hastaneye gitmedinizmi tahminimce özel hastanede doğum yapdığınızı anladım
o doktorlarıda muhakkak dava edin derim peşlerini bırakmayın

Sağol canım. Gitmedik de gittik de. Çünkü o beceriksiz doktor böbreğin tekînde var onunda üstünde var önemli değil, küçülebilir, herkeste olabilir, doğum sonrası takip edilecek sadece dedi.bize hiç önemli demedi zaten üstünde olduğu için işlevine engel değil falan dedi. Işin tuhafı aynı gün sadece bir saat önce üniversite hastanesindeydim 5gün önce kanamam olmuştu 2 doktor alttan ve karından baktı kiisti göremedi 1. Saat sonra bu kadın gördü biz de onu matah bişey sandık galiba. Devletteki de görememişti. Gittiğim diğer özel doktor görmüştü o da üstünde durmadı. Son haftama kkadar hep tek böbrekte ve o da üstünde sadece 1 taneydi. Doğumdan 3 gün önce kadın 2 böbrek dedi telaşlandık yine aynı şeyleri söyledi. Çişini yapıyor mu diye soruyorduk hep evet diyordu böbrekler çalışıyor ttorbası dolu diyordu hep. 3 gün sonra su bitmiş doğurdum. Evet dava olabilîr onların da canı yansın.

Öyle birşeyine ki Mayıs'ta 28 haftada ağır bir kanama geçirdim 3 gün hastanede kaldım 2 kere dopplere girdîm kist gören yok. Pazartesi çıktım kendi doktoruma gittim izinliymiş ertesi günde resmi tatîl. Çarşamba günü önce üniversite 1 saat sonra kendi doktoruma gittim kisti gören bu kadın oldu.kistler de genetik yapısal diyorlar böbrek 20. Haftada oluşurken olurmuş. kimse göremeyip bu kadın görünce insan ne düşneceğini şaşırıyor sanırım.

Anlıyorum canım Allah yar ve yardımcınız olsun benimde iki çocuğum var Allah bağışlasın inş
Benimde kendimde sorun vardı hem devlete hemde özel hastaneye gittim en son özel hastanede doğum yapdım ikisinide bi Sıkıntımız olmadı tabi sizin durumunuz farklı özel hastaneler bebek yoğunbakımında yetersizler malesef şimdi nasıl bi hastanedesiniz hangi ildesiniz

Allahım şifa versin inşallah düzelir umut bebek.. Çok üzgünüm şuan dua edicem.. Gerçi 2 gündür yazmamışsınız umarım iyidir oğlunuz..

Sağolunn arkadaşlar Allah razı olsun. İnşallah Allahım oğlumu ve tüm hastaları iyileştirir. Onlara şifa verir. Oğlum için durum hala belirsiz, diyaliz devam ediyor. Böbrek fonksiyonlarında bozulma olmuş yine. Açıkçası durumumuz bir mucizeye bağlı. Böbrek nakli için 10 kilo olması lazım ki o zamana kadar dayanır mı dayanırsa nakil işe yarar mı bilinmez. Şuan denilene göre oğlum diyalize mahkum. Keşke keşke kurtulsa tamamen iyileşip evine gelse. Hergün yeni bir umutla uyanıyorum ama gerçekler ortada işte. allahım isterse herşey olur inşallah oğluma sağlığını, bana da oğlumu bağışlar. Dualarınız için sağolsun arkadaşlar, allah sizlerin de yanında olsun inşallah. Bu bir sınav, isyan edemem. İçim yanıyor tanmak hafif kalıyor içim kavruluyor ama isyan edemem. Napayım vardır Onun bir bildiği. Belki bir sabah herşey değişir. Ama işte... Her telefon çaldığında oğlun öldü haberini duymaktan korkmak çok kötü çok. Sütüm az yetmîyor oğluma, rızkı bu kadar demek ki kadersizmiş yavrum napalım..

canım benim rabbim şifasını versin ben seni o kadar iyi anlıyorum ki benzer mücadeleyi bende verdim ben kaybettim ama umarım sen kazanırsın durumunuz düzelir inşallah..rabbim herşeyin hayırlısını versin

muhakkak hissetmiştir.Benim ikizlerimde ben hep bi nini söylerdim 28 haftalık doğmuşlardı hep onu söyledim daha sonra bıraktım söylemeyi konuşmaya başlayınca kızım o ninniyi söylediğinde çok şaşırmıştım ,Rabbim yavrunu sana bağışlasın böbrek sorunu var dediklerinde neden hemen bişey yapılmayınca başka yerlere götürmediniz

Allah umarım acil şifalar verır bebeğine canım. Maalesef Türkiye de doktorluğun kalitesi bu kadar ve insan hayatı bu denli önemsiz.Ben de doktor öngörüsüzlüğünden 14 haftalık bebeğimi düşürdüm. şimdiki doktorum un söylediği şey durgun denizde tekne sürmek kolay önemli olan çalkantılı denizde o tekneyi idare etmek diyor yani düz doktora güvenmeyeceksin ben kaybımdan sonra öğrendim ki çoğu kişi riskli birşey söylendiğinde 1 doktorla yetinmeyip 3 4 doktora gidiyor.
evet bir de pişkin oluyorlar ki sorma umurlarında değil kendilerine bulaşmasın diye sanki ortada birşey yokmuş gibi davranıyorlar.dava etmeyelim canları sıkılmasın diye halbuki bizim ciğerimiz yanıyor düşün ki sabah adama gidip sancım var diyorum bişeyin yok sancın normal rahmin büyüyor deyip beni ultrasona almayan doktor yüzünden 6 saat sonra evde cocuğumu düşürdüm. ruhsuz hissiz pislik oluyor bazıları

çok çok üzüldüm ve içten içe dua edıyorum rabbım sana bagışlasın iyileşsin melegin inşallah

Bobrek konu olunca bende cok kotu oluyorum. 25 haftalik dogan oglum, kuvezde bir cok sey atlatdi. En son tansiyonu cok dustu ve bobreklerine vurdu. Bobrekler iflas etti. 20 gun cis yapamadi. Okadar sistiki, artik derileri yarildi akmaya basladi, gormeye yurek dayanmiyordu. Cigerler, kalp su topladi. Sivi derideki dokularin altina kadar gitti. Ve sonunda 63 gunlukken cennete yolladik. Diyalize giremedi cunku 2kg bile yoktu. Rabbimin takdiri. InshAllah Rabbim sizinde hakkinizda hayirli olani versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…