36 HAFTA KÜVÖZE GİRER Mİ? ÇOK MU ERKEN?GEBELİK ZEHİRLENMESİ ..

tubikomo

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
223
83
31
Kızlar merhaba
1,5 haftadır preaklamsi yani gebelik zehirlenmesi ile uğraşıyorum. Sürekli tansiyonum çıkıyor. 3 gün zeynep kamilde yatırdılar az daha doğuma alıcaklardı tansiyonum düşünce almadılar. Sadece takip yaptıkları için imza verip çıktım hastaneden. Ama bana 3 günde bir acile kontrole geliceksin dediler. Dün kontrolüm vardı. Şuan 35+4 üm 1 hafta sonraya doğumu burda yapıcaksan gel dediler. Benim bebeğim yapısal olarak iri bebek olarak geçiyor. 2 hafta da önden gidiyor. 10 gün evvel 2.800 gr dı. Şuan kilosunu bilmiyorum. Kendi doktorum özelde, orda gidip planlı sezeryana mı girsem Zeynep Kamil daha büyük bir hastane diyip orda mı yapsam bilemedim. Kendimi çok çaresiz hissediyorum çok kararsızım. Siz olsanız ne yapardınız. Son dk doktor ihmaline gelirde bebeğimi kaybederim diye korkuyorum. Her doktordan bi fikir geliyor. Kime güveneceğimi şaşırdım artık. Düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz. Sizce haftam çok mu erken :KK43:

36. Hafta bittiginde normal doğum sayiliyor. Suanda da gec prematüre dedigimiz dönemdesiniz. Bebegin haftasi kilosu bi dereceye kadar etkili 4 kilo bebek bile kuvoze girebiliyor. Bunun sadece kilo ve haftayla ilgisi yok. Ama beklenen bir sey olmamasi. Girmez insallah. Preklamside bebegin disarda buyumesi daha saglikli. Bekletmeden alinmasi hayirli olabilir.

niye hastaneden ciktiniz ki sabah aksam nst takibi olurdu en azindan . hangi doktor farkli diyor anlamadim preeklamptik gebelik 40.haftaya bekletilmez

sizin ve bebek için en doğru şeyi doktorlar bilir tabii ki. ama su an da riskli görünüyor zaten durumunuz. o yüzden doğum yapmak daha mantıklı geliyor. bebeğiniz çok kücük değil. benim arkadasım 36.haftada erken doğum yaptı (bebek erken doğdu, müdahale yoktu) 3.5 kilo doğdu. sadece ciğerlerinde enfeksiyon olduğu için 10 gün kadar küvözde kaldı. ama erken doğumla ilgisi yoktu. anne hamileyken 2 kez enfeksiyon gecirdiği için bebeğin cigerinde kalmış. dediğim gibi erken doğum sebebiyle bir sorun yasamadı.

Kızlar merhaba
1,5 haftadır preaklamsi yani gebelik zehirlenmesi ile uğraşıyorum. Sürekli tansiyonum çıkıyor. 3 gün zeynep kamilde yatırdılar az daha doğuma alıcaklardı tansiyonum düşünce almadılar. Sadece takip yaptıkları için imza verip çıktım hastaneden. Ama bana 3 günde bir acile kontrole geliceksin dediler. Dün kontrolüm vardı. Şuan 35+4 üm 1 hafta sonraya doğumu burda yapıcaksan gel dediler. Benim bebeğim yapısal olarak iri bebek olarak geçiyor. 2 hafta da önden gidiyor. 10 gün evvel 2.800 gr dı. Şuan kilosunu bilmiyorum. Kendi doktorum özelde, orda gidip planlı sezeryana mı girsem Zeynep Kamil daha büyük bir hastane diyip orda mı yapsam bilemedim. Kendimi çok çaresiz hissediyorum çok kararsızım. Siz olsanız ne yapardınız. Son dk doktor ihmaline gelirde bebeğimi kaybederim diye korkuyorum. Her doktordan bi fikir geliyor. Kime güveneceğimi şaşırdım artık. Düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz. Sizce haftam çok mu erken :KK43:
Canım sağlıkla gelsin inşallah stres yapma kızım 34+5 doğurdum küveze almadılar 2.800 dü normal doğum yaptım Allah’ın izniyle inşallah hiçbirsey olmaz

Gebelik zehirlenmesi çok ciddi bir olay lütfen kontrol altında olun. Takibinizi yapın ama çok dikkat edin riskler anlatılmıştır size. Bence hastanede kalsanız daha iyi olurdu ama kendi doktorunuz ne diyor ?

Gebelik zehirlenmesi çok ciddi bir olay lütfen kontrol altında olun. Takibinizi yapın ama çok dikkat edin riskler anlatılmıştır size. Bence hastanede kalsanız daha iyi olurdu ama kendi doktorunuz ne diyor ?
Merhaba
Konuyu açtıktan 2 gün sonra gece 4 gibi suyum geldi. Hastaneye yatışımdan 18 saat sonra hala sancım gelmedi ve bebeğim çok yukarıdaydı aşağı asla inmedi, suni sancıyla boş yere acı çektirmeyelim vaktimiz kısıtlı dediler. ( suyum geldiği için)
18 saat sonunda sezeryana alındım. Bebeğim 2.770 gr doğdu küvöze girmedi çok şükür. 1. Haftamızı geride bıraktık bile. Ama tansiyonum daha aman aman düzene girmedi ara sıra çıkıyor doktorum takip önerdi gebe olmadığım için daha rahatım en azından. Herkese vaktinde sağlıklı bir doğum dilerim. Rabbim hepimizin bebeğini koruyup esirgesin inşallah 🤲

X