36+2de kanama ve 2cm açıklık 🤰

Sude0633

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2022
73
30
Merhabalar hanımlar, 36+2 de peceteye bulaşan kıpkırmızı taze kan gördüm hemen doktoruma gittim 2cm açıklık vardı kısalma var dedi nstde sancılarım cikiyordu hemen yatısa aldı. İki defa ciger gelistirici igne yapildi. Kac defa oldugunu hatırlamıyorum ama progestan kullandım. Mantar vardi bende enfeksiyon var dedi ayni zamanda fitil ve antibiyotik tedavisine başladı. Yatışımın yapıldığı gün sonradan duzeldi nst sonuçlarım ama 2. Gun sabah cekilen nstde bebegimin nabzi cok düşük çıktı ve duzensiz sancılarım vardi doktorum bugun alabiliriz gününü beklemeyecek ama biz ne kadar tutabilirsek o kadar kâr dedi takibe devam edelim dedi. Ama 2cm açıklık bir parmak daha fazlalasti bu sırada progestani kesti hemen sabaha kadar surekli nst bakti ve sancilar hala duzensizdi kalp atışları normale çıkmıştı 3. Gun sabah cikisimizi verdi 5 gun sonra kontrole gel dedi bu sırada tabi evde sancılarımi takip etmemi sıklaşırsa hemen gelmemi söyledi yatip dinleniyorum. Ayni durumu yaşayan varmi kendisi yada çevresinde lütfen birseyler yazin.dr O gordugum kanamanin nisan olduğunu söyledı nişandan ne kadar sure sonra dogum olur.bebegin gelisimi gayet iyi hep 1-2 hafta onden geliyor diyordu kilosu 3.060gr 36+5 suan gelmesinden korkmuyorum ama cok heyecanliyim tecrubelerinizi bekliyorum cok heyecanliyim

Beklememenizi tavsiye ederim heyecan yapmayın sağ Salim kucağına al inşallah ama bekleme gereksiz bekleyeceksende hastanede bekle

Beklememenizi tavsiye ederim heyecan yapmayın sağ Salim kucağına al inşallah ama bekleme gereksiz bekleyeceksende hastanede bekle
Bana kalsa bende öyle istiyordum aslında hastanede daha güvendeyiz sonuçta ama iste doktor gerek duymayinca israr etmek istemedim pzt kontrole gidecegim nst bakacak bakalım belki doğum icin gün falan verir pzt 37+2 oluyoruz artık

Gebeliğinizin önceki haftalarında hiç kanama yaşamamış mıydınız?

Hayır 9 ay boyunca çok şükür hiç bir sıkıntı yaşamadım kanamamda olmadi
Korkulacak bi durumunuz yoktur o zaman doğum haftanıza da yaklaşmışsınız inşallah sağlıkla bebeğinize kucağınıza alırsınız.

Bebeğin nabzı düşmüşse şuan ne kadar normal bile olsa takipte olmanız gerekmiyormu ben 5 gün hayatta evde duramazdım doktoru çoktan bunaltmıştım ben 36+6 da doğum yaptım aynı dediğiniz gibi peçeteye kan geldi ve 3 cm açılma vardı tabi tansiyonda 15-9 da gezince doktor hiç bekletmedi o gün aldı.

Ozaman evde sol yan yat ve hareketlerini say azalma farkettiğin anda acile git mutlaka inşallah bir sıkıntı olmaz dilerim sağlıkla al kucağına ama pazartesi almazsa da ısrar et alsınlar şuan doğarsa bile haftasından kaynaklı bir sıkıntı olmaz Allah’ın izniyle korkma ayetel kürsi oku

Cok teşekkür ederim dikkate alacağım

Herkes aynı seyi soyluyor ama ben vaktini zamanını bekliyo diyerek kendimi rahatlatıyorum hic stresim yok neden bilmiyorum çok rahat kafam sanki daha iki ay var dogumuma gibi

Gelen kanama açılma kanaması Sanırım ilk gebeliginiz İlk gebeliklerde acılmabiraz daha yavaş olabiliyor agrılar arttiginda acilma daha kolay oluyor Kalp atislarinda dusme olduysa yinede poliklinik olmasa da acilden giriś yapip nst cektirebilirsiniz bence hem iciniz rahat olur Suyunuz vs gelirse agrilarinz sıklaşırsa da mutlaka gidin tabi Saglikla gelsin insallah

Evet ilk gebeligim. Bakalım bekliyorum oyle dinliyorum kendimi ağrılar sancılar var ama sık sık olmuyor tetikte bekliyorum sadece tabiki sıkıntılı bir durum olursa hemen gideceğim acile. Teşekkür ederim

Surec nasil ilerlerdi biraz anlatabilir misiniz

Surec nasil ilerlerdi biraz anlatabilir misiniz
Tabi. Doğumdan bir gün önce aile yemeğine gittik orda ağrım yoktu ama belimden rahat oturamıyordum kıpır kıpır herkes doktora gidelim dedi yok desemde rahat edemediler diye gittik nstde sancı çıktı ama nöbetçi doktor sancın var ama doğum sancısı değil daha 1 hafta götürür seni dedi. Ne hikmetse biz çıktıktan sonra hemşireye sabaha doğurur demiş dengesiz sonra eve geldim o gece sabaha kadar kıvrandım ama okadar kötüydümki ağzımı açıp eşime kalk diyemedim basiretim bağlandı. Sabah kalktım lavaboda kan gördüm hemen doktoru arayıp gittik açılma 3 cm dedi zaten bu haftada hiçbi sıkıntı olmaz direk doğuma dedi. Ben 1 gün istedim doktordan çok hazırlıksızdım 1 gün veremem zaten dediğim gibi tansiyonum 15/9 hemen 1 saate doğuma aldılar ama bizde hiç öyle ciğer geliştirici demedi zaten 34 haftadan sonra ciğerleri gelişti bizi sıkıntıya sokmaz demişti. Ama kızım 1 gece küvezde kaldı oda hızlı nefes alıp veriyordu önlem amaçlı aldılar. Şükür hiçbir sıkıntı yaşamadık. Zaten 37. Haftadasın vakti saati neyse öyle gelicek yavrun Allahın izniyle doğsada bir sıkıntın olmaz

Maşallah rabbim ikinizede saglik sıhhat versin bende ogluma kavusurum inşallah sag salim bir an önce cok heyecanliyim ve cok korkuyorum adet ağrısı gibi agrim var devamli olarak hic geçmiyor belim sirtimda ayni sekilde hastaneye yattigim günkü ile ayni herseyim. Benim doktorum nabiz dusuk olunca bugun alabiliriz bebegi dedi nabiz duzelince ertesi gun tamam biraz daha bekleyelim dedi ama icim rahat degil ne olacak nasil olacak kafamin ici hic susmuyor inan dua girdigimde bile korkuyorum hadi suyum gelirsede fark etmezsem diye acemilik ne zormus

Evet ya suyum gelcek paniği çok başka şizofren gibi kontrol ediyosun kendini sürekli. Bebeğin hareketlerini hissediyorsun zaten içini ferah tut ama ağrın en ufak şiddetlenirse git hemen. Güzel haberlerini bekliyorum

36+0 da kahverengi lekelenme geldi. Cumartesi günüydü. Doktora gittiğimde açıklık yok ama nişan gibi duruyo bekleyelim 48 saat içinde doğum olabilir hazırlıklı ol dedi. Sancılarım düzensizdi. Nidicart diye bi ilaç verdi. Pazar günü çok sancım oldu kanamam başladı tekrar gittim. Henüz doğum başlamamış bekleyelim dedi ama kanamam durmadı. Pazartesi sabah 5 te doğum sancım başladı saat 7 de 5 cm, saat 9 da tam açılmayla 36+2 de suni sancısız normal doğum yaptım. Ben hiç o kadar kolay olacağını düşünmemiştim :) akışına bırak hiç stres yapma. Kuvöze de alınmadı ciğer geliştirici de yapılmadı.

Evet ya suyum gelcek paniği çok başka şizofren gibi kontrol ediyosun kendini sürekli. Bebeğin hareketlerini hissediyorsun zaten içini ferah tut ama ağrın en ufak şiddetlenirse git hemen. Güzel haberlerini bekliyorum
Tamam çok teşekkür ederim sağolun

Ay maşallah ya darısı başıma olur insallah heyecanla bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…