30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

O dediklerinizin hepsini yapıyorum sorun kimseden elektrik alamıyorum yoksa beğenen çok var.

eeyla'ya katılıyorum, zamanında buralara çok yazmış evli biri oalrak boşverin bunları hayat gerçekten güzel keyfini çıkarın. Tek başına da gayet güzel günler geçirilebilir. Mutlu bir hayatınız olabilir. Ertelemeyin hiçbir şeyi kızlar.

Merhaba kizlar ben de bu ay 32 yasima giriyorum.calisiyorum ingilizce ogretmeniyim ama ozel hayatimda basarili degilim.begendigim adamlar hep baskalariyla evlendi.bir kez asik oldum beni aldatti baska biriyle nisanlanip evlendi.bense yalniz kaldim.35 e az kaldi hala birini bulamadim.

canım neden evlenmenin yaşı var ki? isterse 40 olsun isterse 60. seni mutlu edecek biri olmadıktan sonra ne anlamı var ki? sakın bu olumsuz iteklemelere maruz kalıp yanlış karar verme :) bak ne güzel mesleğin de var

Bir akrabamiz birini tavsiye etti ama emrivaki yapti 30 yasini gectin yasin geciyor sececek durumda degilsin dedi bisey demedim.facebooktan baktim begenmedim.
Ya ben de bunu anlamiyorum. Akraba mi dusman mi belli degil. Ne demek sececek durumda degilsin ya. Gayet de sececek durumdasin. Isin var tek basina ayaktasin. Kendine de bakiyosan az biraz, muhabbetin de eglenceliyse daha ne. Ben bu akrabalari anlamiyorum ya. Allahtan benim ne olursa olsun yanimda olan, sen sececeksin karsindaki seni haketmeli diyen ailem var. Bence bu ozguven kirici cumleleri umursamayin. Devir degisti gercekten is guc sevdasindan anca bu yaslarda evleniliyor artik.

elbette öyle ağzına sağlık canım ne yani 30+ isek öldük mü evlilik programlarında 70likler talip beğenmiyor bize ne olmuş

Ya ben de geç evlendim, millet bi defolsun gitsin. Bıktım riyakar insanlardan. O tür saçma insanların çoğu kendi evliliğini kendi seçimlerini ideal sayıyor. Bi kere hiçbir kişi sizin son umuduz son çıkış kapınız, tutunacak son dalınız değil. Bu fikri atın üzerinizden kızlar. Eevet yalnızlık korkusu zor, hiç evlenemezsem die insan üzlüyor. Hepsini yaşaıdm biliyorum. Ama mutlu olmak inanın elimizde. Hayatını bir eş buluncaya kadar ertelemeyin. Siz yaşamaya devam edin ve o yolda yürürken rastlamış olmayı umut edin. Ama lütfen ve ne olur insanların laflarını takmayın. Hiçbirini ciddiye alıp kendinizi üzmeyin. Burda sırf bu nedenlerle yanlış insanlarla evlenip mutsuz olanları görmedik mi. Sevmeden evlenenler bunların en başında. Yaşım 30 u geçti die tercih standartlarını düşürmek zorunda dğeil kimse. Maalesef bu dikte ediliyor ama yanlı. En baştaki standardınız kalbiniz olsun, aşık olun. Öyle diyenelrde önce kendilerinin kapısının önünü temizlesin bi zahmet.

Ağzına sağlık ya ne güzel söyledin

bende aynı şekilde 34 yaşındayım ve ilişkim yeni bitti evleniceğimi sanarken bitti 3.5 senelik ilişki.. bu saaten sonra insan kimseye güvenemiyor .. karşıma çıkanlarada ben ısınamıyorum bir türlü olmuyor çünkü eskisinide unutamıyorum..
tüm arkadaşlarım evli mutlu çocuklu .. artık yaş komplexinede girdim sanırım iyice bunalımlardayım artık .. Tabiki Allah sağlık sıhhat versin iş güç versin öncelikli ama yalnızlık heleki aynı şehirde nefes aldığın biriyle birlikte olamayınca çok çekilmez bir hal alıyor..

Güvensizlik konusunda haklı olabilirsiniz ama kızlar ne olmuş 34 yaşa  ya millet 18-20 yaşında evleniyor da ne oluyor? Daha kendileri ne istiyor vücutları ne istiyor bilmeden, kimlikleri yerleşmeden evlenince ne oluyor?
Şarap gibiyiz kızlar yıllandıkça tadımız oturuyor benim başıma komik şeyler geliyor

kızlar hiç ilişki yaşamamış olduğunuzu her hangi bir erkek, sevgili ya da yakınınız değil nasıl anlayabiliyor?

Uzun suredir telde gorustugum insanla haftasonu yuzyuze tanistim. Adam yakisikli. Isi gucu yerinde. Evlenmek istiyor hemen. Aldatmayacak tiplerden ama olmadi ya bisey hissedemedim cok duygusal biri. Ben sanirim daha dominant olsun istiyorum. Yanlis mi dusunuyorum ya bu yuzden mi evlenemiyorum ben

Yanlış düşünmüyorsun canım, saygı duyamayacağın, eş olarak dik duruşlu bulmadığın birine aşkla bağlanman genel olarak zor. Aşk olmadan da evlenme.

Biz kızlar dominantlardan hoşlanıyoruz galiba.Bizi üzmeyecek, yormayacak erkeklerin kıymetini bilmiyoruz.Ama ben buradaki kadınların kocalarını okudukça beni üzmeyecek, uyumlu efendi biriyle evlenmeye karar verdim.Bir de erkek daha çok severse daha iyi oluyor seni sevenle evlen diyor herkes.Bir adayım var galiba onunla evlenmeyi ciddi ciddi düşünüyorum.

Canim boyle bakinca mantikli oluyo da benim tanistigim adamin herseye gozu doluyodu, herseye kirilip trip atiyordu, yine uzuyordu yani sonuc degismedi :) bi de saygi duymayinca her hareketi batiyo cidden bilemedim ya of kimseyle olmiycak gibi geliyo bazen :/

Olur inşallah cnm.Ben bi ara eski nişanlımı çok düşünüyordum.Bu aralar çok dua okuyorum ,evlilik esmaları falan düşüncelerim değişmeye başladı.Tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…