3 yaşındaki oğlum doğduğundan beri geceleri sürekli uyanıyor

biggisum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2024
3
0
28
Oğlum 3 yaşında ve doğduğundan beri her gece sürekli uyanıyor. Bundan 1 yıl önceye kadar gözleri kapalı olur ama uyanır bağırır gelmezsem daha da şiddetlenir bağırması ben gelince pış pışlar sakinleştirir uyuturdum. Bu bazen yarım saatte bir olacak kadar sık olurdu. Şimdi kalkıp bazen su istiyor bazen yine gözü kapalı bağırıyor bazen anne gel diye bağırıyor ama bir türlü deliksiz uyku yapamayor. Her gece böyle. Uyku saatleri ile ilgili bir durum değil denenmesi gereken tüm kombinasyonları denedim hep aynı sonuç. Ancak babannesinde kaldığı zaman Babannesi gece 1 defa uyandığını bazende uyanmadığını söylüyor. Ama benimle asla böyle olmuyor. 1,5 yaşından beri kendi odasında yatağında yatıyor. Belki korkuyordur diye yanımda yatmasını teklif ediyprum istemiyor. Ama her gece kendi yatağımdan kalkıp odasına git gel yap sabah işe git perişan durumdayım aynı durumu yaşayan bir çözüm bulan var mı ?

Valla benim oğlum 4.5 yaşında hala bazen geceleri uyanıyor 3 yaşındayken filan gecede 3 kere uyanırdı. 2 yaşındayken gecede 4 kere filan ondan daha küçükken daha fazla . Ben çözemedim açıkçası anne gel anne gel konuşmadan önce de ağlardı baya baya

Merhaba aynı durumdan ben de muzdaribim. Oğlum 3 yaşında, 2 yaşına kadar emzirdim hep memede uyuttum onunla ilgili olduğunu düşündüm, sonra bırakmama rağmen uyanmalar devam etti. Öğle uykusunu kesmek, ışıkları kısmak, banyo vs hiç bir şey çözüm olmadı. Sonra ikinci çocuğum olunca bir süre yalnız başıma kaldım eşim şehir dışındaydı. o sırada geceleri her uyandığında benim yatağımda yanıma geldiğini farkettim. Muhtemelen bebek benle yatıyor diye kıskançlıkla başladı ancak farkettim ki benim yanımda olduğunda deliksiz uyuyor. Tatillerde de aynı şekilde beraber yatıyoruz sıfır uyanma. Bir gün sordum kendi söyledi uyanınca beni göremezse yanıma geliyormuş beni görürse uyumaya devam ediyormuş. Bu yaşlar direk uyku terörü yaşları, benim yanımda da yatsa gözü kapalı bişeyler saçmaladığı ağladığı tekme attığı falan oluyor hep tetikte bekliyorum bir yere çarpmasın etmesin diye hatta ama en azından ben onun yanına gitmiyorum o isterse geliyor. Ona istediği zaman yanıma gelebileceğini söyledim, rahat inip çıkabileceği güvenli bir yatak aldım ve odasında sabaha kadar yanan tatlı bir ışık bıraktım (doğduğundan beri karanlıkta yatıyor). Tamamen bitti mi uyanmalar malesef hayır ama yarı yarıya azaldı artık çaresizlikten herşeyi deniyoruz canım

Gerçekten benzer durumdayız. Bende 2 gündür yanıma aldım. Tekmeliyor kendi kendine konuşuyor, bazen anne diye sesleniyor beni kaldırıyor evet biraz daha iyi ama tam bir deliksiz iyi bir uyku var diyemem. Belki bir süre böyle yatarsak güvende hisseder. Denemeye devam edeceğim teşekkür ederim

Benim oglum boyleydi ama bariz korkup kalktigini anlayinca butun odasini sirkeli su ile sildim ayetel kursu okuyarak ondan sonra gece kalkmalari aglamalari kesildi istersen birdene .

Bir kez bende denedim ama bir kez ile olacak iş değil tabiki bununda üzerinde duracağım, bir de her sene denizden çıkmayan çocuğum bu sene deniz görünce de çığlık çığlığa, dışarı çıkıyoruz eve eve diye tutturuyor anlamadım gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…