3 yaş kızımın cinsel organları merak etmesi

KirazHanim

08.04 🌏
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
7.206
8.935
merhabalar,

39 aylık bi kızım var. son bi kaç gündür babasının cinsel organı dikkatini çekiyor. yanlış anlaşılma olmasın eşim kızımın yanında iç çamaşırıyla falan dolaşmıyor, baya kot pantolon üstünden dikkatini çekiyor. "baba altına kaka mı yaptın" falan diye soruyor bi kaç kez sordu böyle. biz anlatıyoruz "erkeklerin cinsel organı kızlarınkinden farklı" falan diye ama yetersiz geliyor anlatmamız sanırım.

bu konuyla ilgili kitap okumak istiyorum ona, hikayeler falan olsun ki tam anlasın diye. önerebileceğiniz kitaplar ya da tecrübeleriniz var mı bu konuyla ilgili, yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

Biraz daha büyüdüğünde de senin kakan geldi de ben mi doğdum demişti. ( 4 yaş civarı)

Çocuklar çok komik ya.

Yaşına uygun ve doğru şekilde cevaplayabilmeniz çok önemli. Ben psikologum ve ailelere bu konuda Rayka Kumru’nun ve kitapları ve yazılarından faydalanmalarını öneriyorum. Bu ayrı ve özel bir uzmanlık alanı çünkü.Kendim bile bu yaşımda pek çok şey öğrendim, 2 yaşında oğlum var ve mesela pipi yerine penis dememiz gerektiğini öğrendiğimden beri dikkt ediyorum. Zamanı geldiğinde de diğer kitaplrından faydalanacağım

Ya bugun baya bi baktim ama ilgili kitabini bulamadim.. kitabin ismini vermeniz mumkun mu?

Spesifik kitap ismi verir misiniz? Kendim bakma imkanım yok sipariş vereceğim o nedenle. 8 yaşında kızım.

Spesifik kitap ismi verir misiniz? Kendim bakma imkanım yok sipariş vereceğim o nedenle. 8 yaşında kızım.
Ben bi tane siparis verdim bugun, yorumlari guzel ekliyorum asagi, Raykaninkini de alacagim hanfendi yazinca.

Eklentiler

• IMG_4688.png
    255,5 KB · Görüntüleme: 32
Merhabalar ben ve hoşgeldim kitapları

Ayrıca vakit bulabilirseniz instagram sayfasını ve youtube videolarını da öncelikle dinlemenizi öneririm
merhaba, çok teşekkür ederim.

kitapları edineceğim.

raykanın instagram hesabını takipteyim ve e-bültenine de kayıtlıyım, nedense kaçırmışım kitap isimlerini.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…