3 Kişilik oda vs 2 Kişilik oda

Ruzgarli Tepe

Guru
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
3.637
7.726
Merhaba kaldığım yurtta oda değiştirmek istiyorum. Yan odamdaki kız sigara içiyor ve ortadaki koridorda pencere olmadığı için tüm kokular kalıyor. Yurt müdürü iki tip oda kaldığını söyledi. Biri yine benim odam gibi ama kız sigara içmiyormuş. Diğerinde ise ortada pencere var ama karşımdaki kızlar 3 kişi olacak ve ben ses olunca problem ediyorum, acaba çok gürültü çıkarırlar mi diye endişeliyim.3 kişilik odanın ise avantajı şu, benim odamın bitişiğinde diğer daire değil de banyo var. Fakat bu oda asansörün çok yakınında. Sorduğumda o odada kalan kızlar asansörün ses yaptığını söylediler. Daha önce asansörün yakınında olan başka bir yurtta odada kalmıştım, o zaman sorun etmemiştim ama burası yoğun bir apart, dolayısıyla çok mu ses olur bilmiyorum. Siz hangisini tercih ederdiniz?

Koku sorunu olmayan oda tercih etmek isteme sebebim şu, apartta çamaşır odası yok ve çamaşır kurulacak tek ortak koridor var. O koridor aynı zamanda mutfak.

2 kişilik odayı öneririm. Yurt odasında sese tahammülün yoksa en iyisi az kişili olandır
Teşekkürler, 3 kişi almak için icin gitmiştim az önce. Yurt müdürü 2 kişilik odada kalanın sessiz olduğunu ve yemek yapmayı bilmediğini söyledi. Yani koku sorunu da olmayacak gibi. O yüzden o odayı tuttum.

X