3. kez boş gebelik yardııııım :(((((

Lumene

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2017
11
7
33
Arkadaşlar merhaba. Hamileydim. Dün yine boş gebelik olduğunu öğrendim. Bu artık 3. kez böyle oluyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. 2 kez kürtaj oldum bu sefer doktor kürtaj henüz gerekmiyor söylüyor. Eşimin ve benim bütün tahlillerimiz normal, genetik bir bozukluk ta yok. Neden böyle oluyor neden hiç bir doktor sebep bulamıyor anlamıyorum. çok üzgünüm ve benim durumumda olan bunları yaşayan birileri varsa fikir almak sohbet etmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemişsiniz merak ediyorum.

çook geçmiş olsun rabbimin işine karışılmaz neyse hayırlı olan o olsun ..Gerekirse başka hastanede de tahlil yaptır

çok geçmiş olsun canım benımkıde dün kesinleşti , boş gebelık nasıl ve neden oldu bilinmiyor ,

kızım bir kardeşi olsun çok istyordu , rabbim meryem suresi yüzüsuyu hürmeti çok uzaklaştırmasın yeniden sağlıkla nasip etsin inşallah

çok geçmiş olsun canım benımkıde dün kesinleşti , boş gebelık nasıl ve neden oldu bilinmiyor ,

kızım bir kardeşi olsun çok istyordu , rabbim meryem suresi yüzüsuyu hürmeti çok uzaklaştırmasın yeniden sağlıkla nasip etsin inşallah

sana da geçmiş olsun canım. doktor sanadamı kürtaj önermedi? kese gözüküyormuydu? bende bu sefer kese bile olusmamis doktor ben hamilelik göremiyorum söyledi halbuki 5 haftalığımda hcg değerim 1120 çıkmıştı, dünse 650e inmiş. Doktor ilk önce dış gebelikden şübhe duydu ama hcg değerim düşünce bana şükürki dış gebelik değil dedi ve bana kürtaj yapmadan kendiliyinden düşük yapacaksın dedi ama hala bir şey yok. çok endişeliyim. Allah yavrunuzu bağışlasın inşAllah kardeş gelir tez zamanda

sana da geçmiş olsun canım. doktor sanadamı kürtaj önermedi? kese gözüküyormuydu? bende bu sefer kese bile olusmamis doktor ben hamilelik göremiyorum söyledi halbuki 5 haftalığımda hcg değerim 1120 çıkmıştı, dünse 650e inmiş. Doktor ilk önce dış gebelikden şübhe duydu ama hcg değerim düşünce bana şükürki dış gebelik değil dedi ve bana kürtaj yapmadan kendiliyinden düşük yapacaksın dedi ama hala bir şey yok. çok endişeliyim. Allah yavrunuzu bağışlasın inşAllah kardeş gelir tez zamanda

ben son ıkı haftada hiç bbtcg baktırmadık oyuzden bilmiyorum ama benım kese büyüşmiştü 6 haftaya kadar gelişim iyidi , sonradan içi dolmadı bebek oluşmadı yani ,

bende bayram sonrasına kadar bekelyip kürtaj olacak , kendılıgınden düşük yaparsın falan demedi zaten ,
rabbim hakkımızda en hayrlısını nasip etsin inşallahh

ben son ıkı haftada hiç bbtcg baktırmadık oyuzden bilmiyorum ama benım kese büyüşmiştü 6 haftaya kadar gelişim iyidi , sonradan içi dolmadı bebek oluşmadı yani ,

bende bayram sonrasına kadar bekelyip kürtaj olacak , kendılıgınden düşük yaparsın falan demedi zaten ,
rabbim hakkımızda en hayrlısını nasip etsin inşallahh
anladım canım kese oluştuğu zaman kürtaj ediyorlar, bende önceki iki hamileliğimde öyle olmuşdum, kese vardı ama bebek yok, kürtaj yapıldı. amin canım hayırlısı olsun vardır bir sebebi hikmeti.

Kaç

Kaç haftalıktı canım boş gebelik dediğinde
Üzülme inşallah yeniden bebeğin olur.

Bende geçen ay ilk boş gebeliğimi yaşadım dün patoloji raporunda bebegin ince damara tutunup beslenmeyip öldügünü sölediler genetik bi rahatzlık çkmamş sevindik derken ultrasonda dr rahmimin kalp şeklinde oldugunu söledi =( yanii düşük yaşama ihtimal varmış allahım dünyam başıma yıkıldı daha ilkine alışamadım naapcamı bilemedim kendimi o kdr çaresiz hissediyorum ki anlatamam =(

Arkadaslar hepinize gecmis olsun gercekten zor bir durum asiri yorgunluk bilmeden yapilan agir bir spor ve agir bir nezle sonrasi bos gebelik yasadim diyecegim o ki genetik bir seyiniz olmayabilir ama bu dediklerim de bos gebelik yasamanizda etken olabilir
Cok gecmis olsun arkadaslar
Ayrica gebe olmadan da kan pihtilasma var dedikleri icin bebe aspirini kullanan bir insandim yine de bis gebelik oldu bende yukarida saydiklarim da dikkat edilmesi gereken unsurlar diye dusunuyorum

Arkadaşlar merhaba. Hamileydim. Dün yine boş gebelik olduğunu öğrendim. Bu artık 3. kez böyle oluyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. 2 kez kürtaj oldum bu sefer doktor kürtaj henüz gerekmiyor söylüyor. Eşimin ve benim bütün tahlillerimiz normal, genetik bir bozukluk ta yok. Neden böyle oluyor neden hiç bir doktor sebep bulamıyor anlamıyorum. çok üzgünüm ve benim durumumda olan bunları yaşayan birileri varsa fikir almak sohbet etmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemişsiniz merak ediyorum.
Merhaba canim benim bir sorum var benim bir oğlum var sonra ikimize boş gebelik yaşadım kürtaj oldum şimdi tekrar hamileyim ve korkuyorum tekrar ayni seyleri yasamaktan açaba sen ne yaptın sonra tekrar hamile kaldın mi benim ayni eşten bir çocuğum var ama sonrası iki kez boş gebelik şimdi hamileyim amakorkmaktan sevinemiyorum
Bile boş gebeliğin nedenini bile kimse söyleyemiyor

Merhabalar üzerinden uzun zaman geçmiş ama yine de görüp cvp verirseniz sevinirim bende ilki 2017 Kasım 2.si 2019 haziran ve 3.sü 2019 22 Ağustos olmak üzere 3 kere boş olduğu için kürtaj oldum 3.yü vajinal bakinca bebeği gördüler ama kalp atışı olmadığı için kürtaj ettiler sonraki sürece siz ne yaptiniz sağlikli bebeğiniz oldu mu

Merhabalar üzerinden uzun zaman geçmiş ama yine de görüp cvp verirseniz sevinirim bende ilki 2017 Kasım 2.si 2019 haziran ve 3.sü 2019 22 Ağustos olmak üzere 3 kere boş olduğu için kürtaj oldum 3.yü vajinal bakinca bebeği gördüler ama kalp atışı olmadığı için kürtaj ettiler sonraki sürece siz ne yaptiniz sağlikli bebeğiniz oldu mu
Gecmis olsun canim benim
Yaştan kaynakli olabilir belki bos gebeliginiz
Bir de 2. Ve 3.gebeliklerinizde makas sureniz az bu da bos gebeligi tetikliyor

Gecmis olsun canim benim
Yaştan kaynakli olabilir belki bos gebeliginiz
Bir de 2. Ve 3.gebeliklerinizde makas sureniz az bu da bos gebeligi tetikliyor
32 yaşındayım canım 6 yaşında bir oğlum var kardeşi olmasını çok istiyor biz de istiyoruz tabiki eşimde sorun vardi tedavi oldu düzeldi sonuçlara gore 6 at doğal yolla bekleyin dediler ama böyle çok kötüyüm ruhen Rabbim isteyen herkese versin inş

32 yaşındayım canım 6 yaşında bir oğlum var kardeşi olmasını çok istiyor biz de istiyoruz tabiki eşimde sorun vardi tedavi oldu düzeldi sonuçlara gore 6 at doğal yolla bekleyin dediler ama böyle çok kötüyüm ruhen Rabbim isteyen herkese versin inş
Seni anlayanlardan biriyim canim
Biz de uc yildir bekliyoruz neredeyse
Beklemek umut etmek cok zor ama rabbimin vardir bir bildigi
Verdigine de vermedigine de hamdü senalar olsun ...
Guzel bir yastasiniz muhakkak olacaktir
Kendinize zaman verin strese sokmayin kendinizi o zaman da olmuyor yasadim cunku su akar yolunu bulur elbette canim benim

X