3. kalite embriyo

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
1.244
12
Hocam Merhaba,
ilk tüp bebek denememiz transfer olamadan son buldu.. sadece 5 yumurta toplanmıştı ve
3. günde sadece 1i döllenmişti.. Doktorumuz o döllenen embriyonun da 3. kalite olduğunu, bu nedenle tek ve kalitesiz embriyoyu transfer etseler de sonucun iyi olmayacağını anlattı, bu nedenle transfer olamadı Merak ettiğim bu kadar az yumurta toplanmış olmasının, ve toplanan 5 yumurtadan sadece 2sinin olgun olup, 1inin döllenmesinin sebebi ne olabilir? 2. tedaviye 3 ay sonra başlayacağız. bu tedaviye kadar dikkat etmem gerekenler varmıdır? bu yumurta sayısı ve kalitesi değişebilir mi?bu ara verdiğimiz 3 ayda sigarayı bıraktım, spora başladım.. bunlar faydalı olabilir mi? Bir de ilk muayenede doktorumuz yumurta rezervimin sınırda olduğunu söylemişti, yaşım 32. Bu normal mi, sigara ile bir bağlantısı olabilir mi?Bu nedenle erken menapoz yaşamam mümkün mü? çok fazla sayıda soru sorup vaktinizi aldım , ama hepsini de çok merak ediyorum, şimdiden teşekkürler..

Merhaba dervis,
Bahsettiğiniz durum erken menopoz ile ilişkili olabilir. Buna bağlı olarak yumurta kalitesi ile ilgili sıkıntılar oluşmuş olabilir. Size önerim zaman kaybetmeden mikroenjeksiyon tedavi programına dahil olmanızdır.Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…