Aile Planlaması 3 aylık koruma iğnesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ben de aylik ignelerden kullaniyorum.

Ilk aylarda ara kanama yapiyor. Ya da regl gunu degisebiliyor.
Bende ilk kez bu ay kullandım ama merak ettiğim birsey var korunmak lazım mı yinede ? Valla bi kere korunmasız ilişkim oldu ellaya yapıştım hemen iğne vurunmama rağmen. Bilgim yok hamile kalmaktan da korktum dengemi mahvedeceğim bu gidişle...

Yanlıs hatırlamıyosam bi yerdeyerde okumustum veya duymustum .İlkkez vurduğunda %50 koruyomus bikere daha vurulduğunda %99 koruyomus. Hemsire bana ilk 10gün ek olarak korunacaksın demişti .

Bahsettiğin iğne 3ayda bir mi yapılıyor ? Ben 30kasımda adet oldum 3aralıkta iğneyi yaptırdım 14aralıkta lekelenme başladı adet olacak gibi göğüs kasık ağrısı da oldu neye uğradığımj şaşırdım 5gün sürdü ara ara kanama olmuştu 2gündür temiz yani adetim bitti 9gün sonra yeniden oldum hemşire bana 3ocakta gel iğneyi vuralım demişti ben adetli olacak mıyım acaba o zamanda valla dengem şaştı ama sen korkma iğne sonrası 10_15gün sonra kanama olabiliyormuş kimisinde hiç olmuyormuş farklılık gosterebilir.

Yanlıs hatırlamıyosam bi yerdeyerde okumustum veya duymustum .İlkkez vurduğunda %50 koruyomus bikere daha vurulduğunda %99 koruyomus. Hemsire bana ilk 10gün ek olarak korunacaksın demişti .
İlişki olduğu gün kanamam başladı ben yinede ella içtm. Bildiğn adet oldum. Demin yazdm üst msjında okursun:/

1 aylık iğne var bide 3 aylık olanı var. 3 aylıj olanı 3 yda 1 vurduruyosun ..sen 1 aylık olanı vurdurdum sanırım

Ne zaman vuruldunuz ?

Ben yaklasik 3 bucuk yıldır aylik igneyle korunuyorum.

Reglin ilk gunu vuruldugunda 1 ay boyunca koruyor. Eger 3. gun falan vurulduysaniz ek 1 hafta baska bir yontemle de korunmaniz gerekiyor.

Ne zaman vuruldunuz ?

Reglin ilk gunu vuruldugunda 1 ay boyunca koruyor. Eger 3. gun falan vurulduysaniz ek 1 hafta baska bir yontemle de korunmaniz gerekiyor.
3.günü olmuştum iğneyi. 12.gün ilişki oldu ama hap kullandım zaten ilişkş sonrası kanama başladı 5gün sürdü bitti. İkinci iğneden sonra korunmaya gerek yok mu yani ? Çok tırrsıyorum :)

1 aylık iğne var bide 3 aylık olanı var. 3 aylıj olanı 3 yda 1 vurduruyosun ..sen 1 aylık olanı vurdurdum sanırım
Önümüzdeki ayın 3ünde gel dediğne gore aylık sanırım. Benim hemşirem izindeydi diğer hemşire iğneyi yaptıktan sonra üstümü giyene kadar kayboldu yoksa soracaktım. İğneden önceki ay yasmin kullanmıştım zaten. Hapla uğrasmak istemedm unuttuğum günler oluyodu. İğne en temizi.

3.günü olmuştum iğneyi. 12.gün ilişki oldu ama hap kullandım zaten ilişkş sonrası kanama başladı 5gün sürdü bitti. İkinci iğneden sonra korunmaya gerek yok mu yani ? Çok tırrsıyorum :)
Normalde ilk igneyi adetin ilk gunu vuruluyorsun. Daha sonra uzerine 30 gun sayiyorsun ve mutlaka 30. gun vuruluyorsun ikinci igneyi. Erken vurabilirsin ama sakin gec vurulmayin.

Şu kanamalar olmasa dediğin gibi rahat temiz ama. böyle devam ederse bidaha vurdurmucam ben

Normalde ilk igneyi adetin ilk gunu vuruluyorsun. Daha sonra uzerine 30 gun sayiyorsun ve mutlaka 30. gun vuruluyorsun ikinci igneyi. Erken vurabilirsin ama sakin gec vurulmayin.
Ayın 3ünde vuruldum hemşire 3ocakta gel dedi ama 30gün saydım ayın 1ine denk geliyo iğne olduğum günü saymazsam 2sine denk geliyo erken mi gitsem yinede ben 3ünden önce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…