Aile Planlaması 3 aylık koruma iğnesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Karpuzlu araba

Nirvana
Pro Üye
7 Ağustos 2017
9.900
34.727
28
Mune lütfen konumu taşıma enazından 1 .2 saat

Bu iğneyi ilkez kullandım aranızda kullanan adet'e daha 15 gün varken kanamam oldu .İlkez bukadar erken gördüm haliyle bıraz endişelendim hep böyle kanamamı olacak şimdi bende. Tam tersi olması lazımdı adet görmemem lazımdı neden böyle oldu ?

Doktor bana izin vermemişti iğne için hiç sağlıklı birşey değil tüm dengeni bozuyor onlar keşke yasmine filan başlasaydın

Mune lütfen konumu taşıma enazından 1 .2 saat

Bu iğneyi ilkez kullandım aranızda kullanan adet'e daha 15 gün varken kanamam oldu .İlkez bukadar erken gördüm haliyle bıraz endişelendim hep böyle kanamamı olacak şimdi bende. Tam tersi olması lazımdı adet görmemem lazımdı neden böyle oldu ?
Ben de aylik ignelerden kullaniyorum.

Ilk aylarda ara kanama yapiyor. Ya da regl gunu degisebiliyor.

İnan hiç bılmıyorum tek bildiğim kolay 'a kaçtım .diger koruma yöntemleriyle ugrasmak istemedim .Bikere vuruyosun oluyo bitiyo
Ben yıllarca hap kullandımda ondan sordum. Sanki hapın az az yüklediği hormonu birden yüklüyor vücuda gibi geliyor. Hapın hiç yan etkisi olmadı bende ama ara kanama yaptığını söyleyenler olmuştu. Belki iğnede ara kanama yapmıştır.

Ben yıllarca hap kullandımda ondan sordum. Sanki hapın az az yüklediği hormonu birden yüklüyor vücuda gibi geliyor. Hapın hiç yan etkisi olmadı bende ama ara kanama yaptığını söyleyenler olmuştu. Belki iğnede ara kanama yapmıştır.

Aynen. Benım ablamda senın gıbı hap kullanıyo ama onda aşırı sinir yapıyo ve cok zahmetli gördügüm için sıcak bakmadım. memnunmusun haptan sendede sinir yapıyomu

Ben korkarım öyle iğneden falan vurmak deil o denge hormon falan korkarım yani 1 ay boyunca koruyorsa insanda hormon bırakmaz bu. Ben hap kullanıyorum yaklaşık 7 8 aydır

Aynen. Benım ablamda senın gıbı hap kullanıyo ama onda aşırı sinir yapıyo ve cok zahmetli gördügüm için sıcak bakmadım. memnunmusun haptan sendede sinir yapıyomu
Hapı bıraktım 2 yıl önce. Çok memnundum. Kendimi en güvende hissettiğim yöntem olmuştu. Kullanırken hiç yan etki görmedim. Tam tersi göğüslerimde geçici büyüme olmuştu :) küçük sivilceler tamamen gitmişti. Ara kanama , sinir, kilo alma vs. hiçbiri olmadı bende.

Hapı bıraktım 2 yıl önce. Çok memnundum. Kendimi en güvende hissettiğim yöntem olmuştu. Kullanırken hiç yan etki görmedim. Tam tersi göğüslerimde geçici büyüme olmuştu :) küçük sivilceler tamamen gitmişti. Ara kanama , sinir, kilo alma vs. hiçbiri olmadı bende.
çok iyi keske ablamdada yapmasaydı bazen onunla konusmaya korkuyorum heran kızıcak sinirlenecek diye:)

X