Çocuk Hastalıkları 3 aydır 9 yaşındaki kizimin idrar kültüründe klebsiella pneumoniae çıkması

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Haydioradan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2015
714
745
Herkese iyi geceler
Çok uzun zamandır üyeyim aslında bu sefer gerçekten ne yapacağımı bilmeden buraya yazıyorum.
9 yaşındaki kızımda 2 Nisandan beri geçmek bilmeyen mesane enfeksiyonu var.
İdrar kültüründe klebsiella pneumoniae denen bir bakteri çıkıyor.
Önce antibiyotik tedavisi gördü, hastanede yattı, iğne tedavisi gördü yok yok yok geçmiyor bir türlü.
Cocuk nefroloji, üroloji bölümlerine gittik sondali film çekilmesine gerek duymadilar, bactrim adında koruyucu bir antibiyotik verdiler
Ama onu kullanirken yine üreme oldu.
Kızım sürekli kukum acıyor diyor ama bu acı arada geçiyor sonra yine başlıyor.
İnternette bu klebsiella pneumoniae denen illetle ilgili çok korkunç şeyler yazıyor, zatürre menenjit gibi.
Cranberry iyi geliyor diye okudum hemen takviyesini aldım
Her gün sabah akşam ev yapımı elma sirkesi iciriyorum bir yemek kaşığı
Kendisi bu durumu yaşamış bir şifa bulmuş ya da yaşayan birilerine Şahit olmuş, bir şey duymuş olanlar varsa lütfen yazabilir mi? Artık düşünmekten uyuyamıyorum çok çaresiz hissediyorum

Çok geçmiş olsun. ❤️‍🩹
Art de huile nioli yağı. Her gün iç çamaşırına bir damla ve Niolili suyla taharet. İdrar yolu enfeksiyonunda bire bir. Sayfanın instagram adresini inceleyebilirsiniz. Nioli paylaşımlarının altındaki yorumları da okuyun. Özellikle marka verdim çünkü kullandığınız içerik önemli. Üreten kişi eczacı. Oraya da sorabilirsiniz hatta mesajla cevap veriyorlar.

Cok gecmis olsun konu yukarida kalsin diye yaziyorum. Bir bilgim yok fakat fonksiyonel bir diyetisyenden ya da ortomolekuler tipcidan da bi destek mi alsaniz beslenme ve bazi farkli uygulamalar cok etkili olabiliyor sadece modern tipla kalmamak lazim. Özellikle iyot lugol kullanimini Dr. Hasan Husnu erenden bi bakabilirsiniz.

Ben de nioli yağını öneririm. Fısfıslı olanlardan alıp iç çamaşırına bir iki fıs sıkın. Ben hem idrar yolu hem de akıntı için kullanıyorum birebir

Ic camasirini utuleme bana cok iyi geldi, bu bakteri için net bilmiyorum ama bitiremedigim bir enfeksiyon icin en etki gordugum yontem bu oldu

Ev yapımı elma sirkesiyle yıkayın o bölgeyi nioli yağını mutlaka uygula. Hindistan cevizi yağı yedir her gün bir çay kaşığı.
Beslenmeyi düzenleyin şekerli ürünler paketli gıdalar yemesin.
Kemik sulu bol sarımsaklı çorbalar yap.
Çok geçmiş olsun 😢😢

Ahh bu bakterinin adını duyunca hemen konuya yazmak istedim. Oğlum doğumda bu illeti kapmış, sürekli ağlayan, hiç uyumayan bir bebekti. Yok kolik, yok süt alerjisi var anca teşhis koyuldu. 2.5 aylıkken 10 gün hastanede yattık beraber. Ağır bir Antibiyotik tedavisi gördü , akabinde potasyum serumu 24 saat takılı kaldı on gün boyunca böbrekleri temizlemesi için. Dr bu bakterinin çok dirençli olduğunu, 10 günlük kür yetmezse yeni bir tedavi planlayacağını söylemişti. Çok şükür 10 günün sonunda temizlendi üreme olmadı. Ama ömrümden ömür gitti yani, çok küçüktü. Çok zor günlerdi. Dr lar bunun yoğun bakımda üreyen bir bakteri olduğunu söylemişlerdi. Ben oğlumu normal doğurdum ancak yer olmadığı için ameliyathanede doğumu gerçekleştirdim. Orda kaptı gibi görünüyor. Öyle doğal kürlerle geçecek bir şey değil maalesef. Dr un yeniden tedavi uygulaması gerekir. Tez zamanda şifa bulsun inşallah

Konu hakkinda fikrim yok, ama bakterinin adina bakilirsa zaturre ile ilgisi var.

Konu uste ciksin diye yaziyorum.

Teşekkür ederim hepinizi, nioli yağını denedim ama başka bir marka kullanmıştım.
Söylediklerinizi dikkate alacağım

Çok geçmiş olsun. ❤️‍🩹
Art de huile nioli yağı. Her gün iç çamaşırına bir damla ve Niolili suyla taharet. İdrar yolu enfeksiyonunda bire bir. Sayfanın instagram adresini inceleyebilirsiniz. Nioli paylaşımlarının altındaki yorumları da okuyun. Özellikle marka verdim çünkü kullandığınız içerik önemli. Üreten kişi eczacı. Oraya da sorabilirsiniz hatta mesajla cevap veriyorlar.
Çok teşekkür ederim, ben nioli yağı kullandım ama sanırım marka gerçekten önemli

Konu hakkinda fikrim yok, ama bakterinin adina bakilirsa zaturre ile ilgisi var.

Konu uste ciksin diye yaziyorum.
Teşekkür ederim sağ olun.
Evet zatürre ve menenjite de yol acabiliyormus bu bakteri
Nereden nasıl bulaştı bilemiyoruz
Ne yaptıysak kar etmiyor
Belki birinin başına gelmiştir ya da başına gelen birinden bir şeyler duymuştur diye buraya da yazayım dedim

Ahh bu bakterinin adını duyunca hemen konuya yazmak istedim. Oğlum doğumda bu illeti kapmış, sürekli ağlayan, hiç uyumayan bir bebekti. Yok kolik, yok süt alerjisi var anca teşhis koyuldu. 2.5 aylıkken 10 gün hastanede yattık beraber. Ağır bir Antibiyotik tedavisi gördü , akabinde potasyum serumu 24 saat takılı kaldı on gün boyunca böbrekleri temizlemesi için. Dr bu bakterinin çok dirençli olduğunu, 10 günlük kür yetmezse yeni bir tedavi planlayacağını söylemişti. Çok şükür 10 günün sonunda temizlendi üreme olmadı. Ama ömrümden ömür gitti yani, çok küçüktü. Çok zor günlerdi. Dr lar bunun yoğun bakımda üreyen bir bakteri olduğunu söylemişlerdi. Ben oğlumu normal doğurdum ancak yer olmadığı için ameliyathanede doğumu gerçekleştirdim. Orda kaptı gibi görünüyor. Öyle doğal kürlerle geçecek bir şey değil maalesef. Dr un yeniden tedavi uygulaması gerekir. Tez zamanda şifa bulsun inşallah
Mayıs ayında 5 gün hastanede yattık zaten ama yeterli olmadı, kurtulamadık bir türlü
Bu bakteri hemen hemen bütün ilaçlara karşı direncliymis
Şu an iğne oluyor her gün kızım 6 tane iğne verdi doktor ama verirken de yeterli olmayabilir dedi 🤦🏻‍♀️ boşuna acı cektirmiyorumdur inşallah yavruma

Ev yapımı elma sirkesiyle yıkayın o bölgeyi nioli yağını mutlaka uygula. Hindistan cevizi yağı yedir her gün bir çay kaşığı.
Beslenmeyi düzenleyin şekerli ürünler paketli gıdalar yemesin.
Kemik sulu bol sarımsaklı çorbalar yap.
Çok geçmiş olsun 😢😢
Hafta başından beri iğne oluyor zaten, o günden beri sabah akşam 1 yemek kaşığı ev yapımı elma sirkesi iciriyorum suyun içine koyup
Cranberry çok iyi geliyor diye okudum burada bazı konularda, oceanin cranberry takviyesini de aldım
İnşallah işe yararlar 🤲🤲

Herkese iyi geceler
Çok uzun zamandır üyeyim aslında bu sefer gerçekten ne yapacağımı bilmeden buraya yazıyorum.
Önce antibiyotik tedavisi gördü, hastanede yattı, iğne tedavisi gördü yok yok yok geçmiyor bir türlü.
Cocuk nefroloji, üroloji bölümlerine gittik sondali film çekilmesine gerek duymadilar, bactrim adında koruyucu bir antibiyotik verdiler
İnternette bu klebsiella pneumoniae denen illetle ilgili çok korkunç şeyler yazıyor, zatürre menenjit gibi.
Kendisi bu durumu yaşamış bir şifa bulmuş ya da yaşayan birilerine Şahit olmuş, bir şey duymuş olanlar varsa lütfen yazabilir mi? Artık düşünmekten uyuyamıyorum çok çaresiz hissediyorum
şikayetleri neydi acaba kızınızın tam olarak

Herkese iyi geceler
çok Geçmiş olsun inşallah iyidir şimdi evladinizbu bakteriyi nerden aldı acaba hastane okul buralardan almış olabilirmi şikayetleri nasıl başladı neler yaşadınız sık idrar alt karin ağrısı sürekli tuvalete gitme varmıydı şimdi nasıl iyimi acaba geçmiş olsun allah şifa versin

X