3,5 aylıkken sünnet

Saripapatya060844

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
104
37
29
Kızlar merhaba deneyimli anneler bana yardımcı olabilir mi kafam bu konuda çok karışık. Bebeğim üç buçuk aylık ve ben sünneti yaptırmalı mıyım yoksa büyüdüğünde mi yaptırmalıyım hangisi daha doğru oluyor kaç aylık ya da kaç yaşında yaptırmak en iyisi sizce

Kızlar merhaba deneyimli anneler bana yardımcı olabilir mi kafam bu konuda çok karışık. Bebeğim üç buçuk aylık ve ben sünneti yaptırmalı mıyım yoksa büyüdüğünde mi yaptırmalıyım hangisi daha doğru oluyor kaç aylık ya da kaç yaşında yaptırmak en iyisi sizce

İnsan bunu bebeğine neden yapar ?
Batır desem parmağına iğne batıramazsınız
Ama vücudunun bir organını, onun onayı olamadan, dönüşümsüz olarak değiştireceksiniz
Bu hakkı ebeveynlere kim verdi ?
Bir de bu konu üzerine psikoloji konuşulmuyor mu tüylerim diken diken oluyor

Ama vücudunun bir organını, onun onayı olamadan, dönüşümsüz olarak değiştireceksiniz
İyi hoş diyorsunuz da toplumsam tabu su bu nasıl karşılanır Türkiye de böyle şeylere yer yok mutlaka sünnet olmalı

Ben soyle duymustum ya hatirlamicak kadar kucuk yada durumun farkinda olucak kadar buyuk olmaliymis. Paikolojik acidan
Yanlis bir bilgi
Durumun neden farkinda olsun ki?
Su anda hatirlamiyorum ama belli yas araliginda zaten yapilmiyor , cocuk icin en kolayi ilk 6 ayda yaptirmak
Ben 6 aylikkrn yaptirdim cok da rahat atlattik
Su anda 9 yasinda oglum , okula basladiginda sordu anne arkadaslarim sunnet oluyor ben olucak miyim dedi , sen bebekken oldun cocugum dedigimde mutluluktan boynuma sarilmisti korkunc birsey tesekkur ederim anne bebekken yaptirdigin icin demisti :)
En iyisi hatitlamadigi donemde yaptirmak

Yanlis bir bilgi
Su anda hatirlamiyorum ama belli yas araliginda zaten yapilmiyor , cocuk icin en kolayi ilk 6 ayda yaptirmak
Su anda 9 yasinda oglum , okula basladiginda sordu anne arkadaslarim sunnet oluyor ben olucak miyim dedi , sen bebekken oldun cocugum dedigimde mutluluktan boynuma sarilmisti korkunc birsey tesekkur ederim anne bebekken yaptirdigin icin demisti :)
Öyle mi ne kadar guzel... Peki nasıl bir süreçten geçiliyor zor oluyor mu küçükken yaptırmak

Yuzde bi milyon katiliyorum sana
Ben yaptitmamak icin cok direndim ama resmen esimin ve annemin yuzunden boyun egip yaptirdim
O zamanlar simdiki esimle evli olsaydim hayatta yaptirmazdik

Yanlis bir bilgi
Lisede psikoloji hocam soylemisti bu şekilde. Ona dini anlattigimizda anlayabildigi bunun neden yapildigini falan anlayabildigi yaslardan bahsediyorum. Tabiki cocuk tam anlamaz ama guzellikle konusuldugunda anlar. Bende hatirlamicagi zamanlarda bebeklikte yapilmasi taraftariyim tabiki.

Ben 3 aylıkken yaptırdım ilk gün çok uzuldum ağladım ama sonra iyi ki yaptırdım dedim. Sünnet derisi sağlık icin tibbi olarak da alınması gerekiyor zaten ama Allah biliyor ya yaptirmak sünnet olmasaydı asla yaptıramazdım. Operasyon lokal anestezi ile oldu 5 dakika filan sürdü bacaklarini hareket ettirmesin diye sıkıca tuttukları için korktu ve ağladı. Onun dışında sonrasında gerekli temizlik ve kremle kısa sürede iyileşti. Bir de karton bardağı kesip bezine koyduk birkaç gün çünkü bez degdikce ağlıyordu. İkinci bebeğim erkek olursa 40 gun içinde yaptırmayı düşünüyorum o zaman yaptirsam çok daha kolay olurmuş geciktirdiğim için pişmanım.

3/6 yaş dönemi arası fallik dönemdir.Bu dönemde çocuk cinsiyetini keşfeder ve karşı cinsiyetteki ebeveyni ile büyük aşk yaşar.Erkek çocuk bu dönem sünnet edildiğinde annesine yönelik aşkı nedeni ile cezalandırıldığını ve igdes edildiğini düşünür.Kiz çocukları da geçmişte erkek olduklarını ama kendilerinde ki pipinin cezalandırılmak için kesildiğini düşünebiliyor.Yani 3 yaştan önce ve ya kesinlikle 6 yaştan sonra hatta onayı olduğunda yaptirin

Ben 3 aylıkken yaptırdım ilk gün çok uzuldum ağladım ama sonra iyi ki yaptırdım dedim. Sünnet derisi sağlık icin tibbi olarak da alınması gerekiyor zaten ama Allah biliyor ya yaptirmak sünnet olmasaydı asla yaptıramazdım. Operasyon lokal anestezi ile oldu 5 dakika filan sürdü bacaklarini hareket ettirmesin diye sıkıca tuttukları için korktu ve ağladı. Onun dışında sonrasında gerekli temizlik ve kremle kısa sürede iyileşti. Bir de karton bardağı kesip bezine koyduk birkaç gün çünkü bez degdikce ağlıyordu. İkinci bebeğim erkek olursa 40 gun içinde yaptırmayı düşünüyorum o zaman yaptirsam çok daha kolay olurmuş geciktirdiğim için pişmanım.
Ne kadar sürede geçiyor tamamen

X