28 yasinda bir kadinin 21 yasinda olan bir erkekle olmasi?

A

acromion

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi acromion
Merhaba arkadaslar. is yerimde calisan 28 yasindaki kiz 21 yasinda olan bir sevgilisi var. biliyorum ask yas tanimaz ama genede sizce yas arasi cok farkli degilmi? onlari pek tanimiyorum ama bence yas farki genede cok. sizin dusunceleriniz nedir?

• Konu Sahibi acromion
Evet aşkın yaşı yok belki ama bir erkek için 21 yaş çok küçük bir yaş diye düşünüyorum..
28 yaşında bir bayanla değil de 20 yaşında bir bayanla da olsa henüz çok genç olduğunu düşünürüm..
Aralarında 8 yaş olabilir,bu şekilde çevremde evli olan ve çok mutlu olan arkadaşlarım var..
Bana göre erkeğin yaşı küçük olduğu için delikanlılık düşünceleriyle kendinden büyük bir bayana hayranlık duyuyor olabilir..Tabii bu yaşlarda yine çok mantıklı davranan gençler de var..
Yine de insanların kendi hayatları ve kendi kararları..Saygı uymaktan başka elimizden birşey gelmiyor..

• Konu Sahibi acromion
bu onların düşünmesi gereken bir durum...
bana göre kalpler anlaştıktan sonra yaşın önemi yok...
kaldı ki yıllarca erkekler çıtır kızlarla gezip evlendiğinde toplumumzda kimse buna itiraz etmedi...bırakın kadınlar da böyle yapsın,eleştirilerimiz yıkıcı olmasın...hayatın bize ne hazırladığını bilemeyiz...büyük konuşmamak lazım...
sevdikten sonra sorun yok diye düşünüyorum...

• Konu Sahibi acromion
Askin ilk donemlerinde belki aralarindaki yas farkinin aslinda biraz fazla oldugunu farketeyebilirler. Fakat zaman ilerledikce, ve ciftler birbirlerine alisinca aradaki ucurumun farkinda olurlar diye dusunuyorum.
Insanlar arasinda cok fazla yas farki olmasi bana sorarsaniz cok iyi degil. Bir zaman sonra yasi buyuk olan daha olgunlasacak, durgunlasacak, ama digerinin kani hala hizli akacak, ve hatta tam olarak buyuyup olgunlasmadigi icin zamanla fikirleri degisecek belki.

Ask ne yer, ne zaman, ne yas tanir. Askin olmadigi yer veya durum yoktur.
Ama onemli olan ask bittikten sonradir.
Sevgi, saygi, sadakat, guven, ciftlerin asikken birbirlerinde olan uyum hala devam ediyorsa, ozaman pek fazla soylenecek birsey yok.

• Konu Sahibi acromion
Ask tarafindan bakilinca normal diyorum ama
Sensible arkadasimin dediginide göz ardi etmemek lazim
hem bu tür asklar günümüzde cogaldi cevremizde cok göroyoruz saygi duymak lazim

• Konu Sahibi acromion
Aşkta yaş yer mekan önemli değildir diyoruz ama bi süre sonra mantık devreye girdiğinde ne olacak peki? Yinede saygı duymak gerekli herkese yerimseniben

• Konu Sahibi acromion
aşkın yaşı yoktur lafından 'insan 20sinde de 50sinde de aşık olabilir'i anlıyorum ben, 28 yaşındaki bi bayanın kendinden küçük biriyle beraber olmasını diil.. bayanların daha erken olgunlaştığı da bi gerçek ayrıca.. tabi ki evlenenler veya uzun beraberlikler çok mutlu olanlar da vardır illa ki ama ben bu tür ilişkilerin genelde geçici olucanı düşünüyorum.. kendim tercih etmezdim şahsen..

• Konu Sahibi acromion
ben de 28 yasindayim, 21 yasinda bi cocugu taniyinca kardes gozuyle bakarim hemen...ask mesk aklima gelmez bile...kardesim bile 23 yasinda

• Konu Sahibi acromion
hiç çok değil. arkadaşların hepsine de katılıyorum. gelecek korkusu 21 yaşında biri sana kardeş gözüyle bakmadığını belli edip seni kazanmak için uğraşıp durursa peki? kayıtsız kalabilecek misin? yoksa kardeş gözüyle bakmaya devam edebilecek misin? çevremizde birçok çift var erkeklerin küçük bayanların büyük olduğu ve çok mutlu olduklarını görüyoruz. yaş konusuna takıntı yapıncaya kadar takılacak daha neler neler neler var. yaş inan ki hiç problem olmamalı.

Kadın yada erkek çocuk yada ergen olmadığı sürece mesele yok ve her yaş uygundur bence. Unutmayalım Peygamber Efendimzinde ilk eşi kendisinden 20 yaş büyüktü..

neden kadınlara herşey cok görülüyor anlamıyorum
7yaş farkı abartı mıdır
benim eşim benden 8 yaş büyük
ama erkek oldugundan sorun yok
kadının hicbirseye hakkı olmaıgı gibi buna da hakkı yok toplum hemen ayıplıyor
erkek büyükse ideal ilşki kadın büyükse uygunsuz

bence üzerinde konuşulacak bir konu değil bizim toplumumuzda erkek egemenliği mevcut yaaa sözüm ona onlar büyük olunca sorun hanımların yaşı büyüyünce problem ....
kafaları uyuşuyorsa beraberle demek ki konuşulacak birşey de yokmuş... normal bakmalıyız artık

aşkta yaşşş olmazzz.. sevgilim ile aramda 19yaş var desem :)))

Onlar birbirlerini beğenmişler, kendilerini yakıştırmışlarsa kimseye söz hakkı düşmez.
8 yaş da olabilir, 10 yaş da olabilir. Küçük olan sübyan olmadığı sürece bence sorun yok.
Neden 60 yaşındaki adamlar gencecik kızlarla gezerken kimse yadırgamıyor ?

Ben yadırgamıyorum kadının kendinden 8-10 yaş küçük biri ile evlenmesini... Gayet de normal geliyor. Onlar birbirlerini sevmiş, kimsenin haddine değil yargılamak, yadırgamak...

her gönülde bir aslan yatar derler ya işte bu gönül ne yaş tanır,ne mezhep tanır..bence önemli olan onların her yönden anlaşabilmesidir...eğer onlar problem etmemişlerse dışardan gelen tepkiler fazlada enterese etmez onları..insan nasıl ve kiminle mutluysa öyle yaşamalı diyorum...
sevgiler...

şimdi iyi de ilerde neolcak...

yadırgama olayı degilde kadın ilerde mutsuz olur diye düşünüyorum sonucta kadınlar daha erken yıpranıyo bu sonradan kendine güven kaybi kıskançlık gibi şeylere yol acabilir erkek genç kızlara baktıgında kadının içi cok yanar

Erken yıpranan kadınlar eskidendi... Kadına 5-10 çocuk yaptırıp, hizmetçi gibi de çalıştırırsak yıpranması kaçınılmaz. Şimdi insanlar kendilerine bakıyor. Özellikle kadınlar.
Hİç inanmıyorum ben kadının erken yaşlandığına v.s....
Kendine bakarsa bir kadın her zaman 10 yaş genç gözükebilir...
23 yaşında kadınlar var bazen abla diye hitap ediyorum. Yaşları öğrenince de...:1shok:
Çünkü bakmamış kendine...Onun bana abla demesi dışardan bakıldığında hakikaten ilginç oluyor...

Off uzattım kısaca ; Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ...

kafaları uyuşuyorsa problem yok tabii.
7 yaş sorun değil aslında ama bir erkeğin 21 yaşında kişiliğinin tam olarak oturduğunu düşünmüyorum ben.
istisnalardan ise sorun olmaz heralde.

X