28 yasinda bir kadinin 21 yasinda olan bir erkekle olmasi?

yaşın önemi var çünkü erkekler kadınlara göre geç olgunlaşır

Bu erkek egemen toplumun bize dayatması.Erkek kadından büyük olsun,höt desin oturtsun,kendinden 20 yaş küçük kadınla gününü gün etsin;sorun yok.Kadın kendinden küçük birini severse,evlenmek isterse ' vay efendim olur mu öyle şey ' ,bunu başta yadırgayan da maalesef kadınlar.Yok kadın erken yıpranıyormuş falan,sen kadına değer vermezsen 9 ayda bi doğurtup hizmetçi muamelesi yaparsan istersen kocası 20 yaş büyük olsun,ister 20 yaş küçük, tabi ki kadın yıpranır.Sonuç olarak kadın kadın hakkında böyle düşünürse,erkek ne yapsın.Çocuk yaşında kadınların amca yaşında erkeklerle evlenmesindense kadının büyük olduğu ilişkilerin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.
Hem ne demişler;yuvayı dişi kuş yapar.:1closedeyes:

Onlar anlasabiliyorsa, birbirlerini sevmislerse neden olmasin ? ben bunu gayet normal goruyorum. hatta onlarin adina da seviniyorum

Bazi erkek vardi, esinden 10 yas buyuktur ama akli 5 yasinda ki çocugun aklidir
Onemli olan, anlasmak, uyusmak

21 yas erken de diyemiyorum...yine yasla ilgisi yok bu.
30 yasinda tanidigim bekar erkekler var, daha çocuk gibiler (aile)
ama 20 yasinda tanidigim bazi erkekler ise acayip akilli, olgunlar (aile)

Kisiye gore....

Arada 8 değil, 18 yaş fark da olsa, onlar birbirlerini sevdikten sonra kimseye laf düşmez.
Kaldı ki bence de gayet normal bir durum bu..
Kadın-erkek eşitliği diye yırtınan hemcinslerimiz konu sevgililik veya evlilikte kadının yaşça büyük olmasına gelince bir anda erkek gözüyle bakmaya başlıyorlar olaylara.
O 21 yaşındaki erkek belki de pekçok 30 yaş üstü erkekten daha olgundur, kim bilebilir ki..
Böyle durumlarda asla kimseyi yargılamamak ve yadırgamamak gerektiğini düşünüyorum.
Kimin nasıl mutlu olacağı ve nasıl mutlu olamayacağının takdiri kimseye ait değildir. :kahve:

kizi erkekten daha cok taniyorum ama erkegin 21 yasinda olduguna ragmen acayip olgun biri. yasini bilmezsen 27-28 sanirsin. birbirlerini cok seviyorlar ama ne yazikki onlarin etrafindaki tum insanlar kizi sucluyorlar ve bu iliskinin yanlis oldugunu belirtiyorlar. zor bir durum. cevrenimi dinleyeceksin yoksa kalbinimi?

ben kadının erkekten büyük olmasını onaylamıyorum . kesinlikle ilerde çok büyük sorun yaşarlar. aşk bir yere kadar. kadın erkekten önce yıpranıp çöküyor .

Tabiki sevmek önemli ilk başta ama yaş farkının ileride sorun oluşturacağı kanısındayım.Ben kendi adıma istemem...

neye göre çok yada az diyebiliriz ki
böyle bir kural yok
eğer birbirlerini seviyorlarsa, anlaşıyorlarsa, aşıklarsa sorun nedir ?
dediğiniz gibi aşk kural,engel,yasa tanımaz,
aşksa,
bu adam 21 değil 30 yaşında olsa daha mı çok sevecek bu kadını,
böyle bir kural mı var?
yaşla beraber kişilik olgunlaşsa keşke
bugün yeryüzünde mutsuz çift kalmazdı,
olgun olan ruhtur onlar bulmuşsa birbirini sorun yoktur,

Son düzenleme:
21 yaşında kız olsa tamam da 21 yaşında erkek bu..28 yaşında olan eşim bile hala olgunlaşmış değil..21 yasındaki erkeği de çocuk buluyorum ne öğrenmiş ki şimdiye kadar biz bile bişey öğrenemedik

kadın erken yıpranıyor degil yıpratılıyor
herşeyin sorumlulugu üzerinde yıpranır tabi
rahat yaşasın kendine baksın 50 sinde biletaş gibi olur her kadın

Ask yas tanimaz ve ben baskalarinin hayatina karismayi sevmiyorum cünkü herkes kendisinden sorumlu
ama ben asla öyle birsey yapmazdim cünkü kardeslerimle ayni yasta olan biriyle beraber olmazdim

Ask yas tanimayabilir cok büyük konusmamak lazim...
ilk baslarda olmasada sorunlar cikabilir.. 21 yasindaki bir erkek daha hayatini yasamamis kimligini belkide bulmamis olabilir.. Zevk aldiklari aktiviteler farkli olabilir.. bunlari sorun etmeyenlere sözüm yok ama yinede iyi ölcüp tartip bicmek lazim...

Fark çok Bence Benim Düşüncem Her Zaman Için Erkeğin Büyük Olmasi Kadinin Küçük Olmasi Lazim Aşk Laftan Anlamiyor Olabilir Ama Herzaman Için Kadin Içinde Erkek Için Ilerde Her Zaman Problem Olcaktir Bu....

onlar mutlularsa bence problem yok.yaşıt olan insanlarıda görüyoruz hiç anlaşamayan.bence bu olgunlukla ilgili hayat bakış ve birikimle.
anlayamadıgım bu toplumda kadınla erkek arasında yaş farkı 20 olsada kimse garipsemez ama erkek büyükse.bir kadında gayet normal olarak kendinden küçük biriyle olabilir-evlenebilir.erkekler her konuda çifte standart vay beeee

Katılıyorum toplumun bizlere yüklediği şeylerle ilgili bu sabit fikirlilik... Bence esnek olmalı... Onlar mutluysa hiç de sorun değil.... Hem yaş dediğin nedir ki... Biyolojik bir kavram... Aşk ise biyolojik bir kavram değildir her yaşta çalar kapımızı... :dilcikar:

Gönül ferman dinlemez.Ama hayatın gerçeklerinide gözardı etmemek lazım.Sonra üzülen yine biz oluruz.Erkekler geç olgunlaşıyorlar.Hayata aynı pencerelerden bakmayı başarabiliyorlarsa ne mutlu.Ben eşimi istediğim olgunlukta bulmuyorum.Benden üç yaş büyük olmasına karşın.Ama kişiye göre değişir.Duygularımızıda bastırarak yaşayacak değiliz ya.İçimizden geldiği gibi............

evet bu konuda görüşler 2 ye ayrılacaktır....toplumca hoş karşılanmayan bir durum belki ama maalesef aşkın yaşı yokta...milletin çenesi gayet formunda :eek:klava: :eek:klava:
aşk iki ikişi arasında yaşanır seven iki kalp gerisinde samanlık seyran..:asigim:
mutluluklar dilenebilir ancak..:lepi:

.................................................................................

X