Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Anlik sonuclar demek sandigin %80in acildigimi demek? Böyle bir iddia nasil olabilir? Bir haber ajansi bilgisini devletten almali zaten. Bunlar yurtdisinda exit polls degil ki.

Herkes bir ögrenmis fox. Eh o'da Aa'dan gelen verileri kullaniyor.

Ben iddiamda kesinim. Iki saatte secim sonuclanmaz. Sonuclanmamali. Ama dogru olan önemli degil sanirim.

Abla ben anlatamadım sanırım. Bir kez daha deneyeyim ;

AA özel sektör ve bu kurumun adamları seçim sonuçlarını hemen sistemlerine girip merkeze bildiriyor

ama

YSK ise belli bir prosedür var ve ona göre hareket ediyorlar bu prosedürden kaynaklı da merkeze gelen bilgide gecikme yaşanıyor.

Adamlar el falına bakmıyor ki matematik bu 3 ondan 5 bunda topla eşittir 8

Sanırım hdpkk dan bahsediyorsunuz...
Nasıl barajı geçti sizce? Şüpheye gerek yok. Chp oyları ile geçti. Chpliler sağ olsun. Hdp nin chp ye büyük bir teşekkür borcu var.
Bir önceki seçim chp oyları %26, şimdi %22. Aradaki fark hdp yi meclise taşıdı. Nasıl derseniz selahattin demirtaş %7 oy aldı yani hdp kemik oyu yüzde 7.
Velhasılı bazı chp seçmenleri cb seçiminde oyu inceye, parti seçiminde hdp ye vermişler.
Burada iyi partiyi nereye koyuyorsunuz?
Hadi verdi diyelim. Mhp seçmeni akpye oy verebiliyorsa chp seçmeni de hdp ye iyi partiye oy verebilir.

chp nin oranı düştü arkadaslar
milletvekili sayısı düştü
faturayi kime kesecekler ?

inceyemi :eğlence:

Neden Tayyip yüksek oyla başlayıp düştü biri bana açıklama yapsın ben anlamadım pek normalde sonuç yükselir düşmezki bu Nasıl matematik

Gelen ilk veriler, açılan ilk sandıklar Tayyip Erdoğan'ın yüksek oy aldığı sandıklardır. Onlar sisteme girilmiştir öncelikli olarak. Genele yayıldıkça da oy oranının düşmesi normal oluyor.

Neden Tayyip yüksek oyla başlayıp düştü biri bana açıklama yapsın ben anlamadım pek normalde sonuç yükselir düşmezki bu Nasıl matematik

yüksek oyla başlamadı yüksek oy oranı ile başladı. yüzde yüz üzerinden giderseniz .
inceye çıkan oylar artınca oranı düştü.

Anlik sonuclar demek sandigin %80in acildigimi demek? Böyle bir iddia nasil olabilir? Bir haber ajansi bilgisini devletten almali zaten. Bunlar yurtdisinda exit polls degil ki.

Herkes bir ögrenmis fox. Eh o'da Aa'dan gelen verileri kullaniyor.

Ben iddiamda kesinim. Iki saatte secim sonuclanmaz. Sonuclanmamali. Ama dogru olan önemli degil sanirim.
Sayın tezcan, siz misiniz :)

Hani bize diyorlar ya, suriyeliler savaştan geldi onlar hicret etti siz de ensar olun. Ben de öyle diyordum. Merhamet doluydu içim.

Ama artık gitsinler diye dua ediyorum. Şu güvenli bölge açılsa da gitseler. Üst kat komşum suriyeli 9 çocuğu var. İnanın her gün cam siliyor, bahçe temizliyorum. Kadına söylediğim vakitte de; bağırıp çağırıp suratıma kapıyı kapatıyor...!

Bunlar sanki onlar ev sahibi biz onlara muhtaçmışız gibi davranıyorlar. Burunları havada, hak, hukuk, insanlık bilmiyorlar.

Şöyle örnekleri oralı buralı diye vermeseniz. Üç kat var üstümde üçünde Türk. Çöp yağıyor evime. Açık camdan içeri sigara izmaritleri. Balkona düşenleri söylemeyeyim mideniz kaldırmaz. Adam kulaklarını mı temizledi bilmiyorum kulak çubuğu süzüle süzüle gözlerimin önünden düştü. Burnunu sildi aşağı attı. Dün çöpçü çöpü topluyor yukardan çöp atıldı adamın kafasına geliyordu nerdeyse. Şimdi ben bu Türkleri hangi ülkeye göndereyim. Görgü kural bilmeyen insan her toplumda var maalesef. Keşke herkes bizim gibi olsa ama olmuyor ne yazık ki.

Son düzenleme:
Bahçeli koltuğu zirvede bırakıyor,
IYI / MHP birleşiyor, sayın Akşener yeni MHP'nin başkanı oluyor
ve AKP ile ultra koalisyon kuruyor.

Kesin bilgi acil yayalım lütfen ....

Neresinden tutsam elimde kalıyor

1) biz de siyasetçiler koltuğu bırakmaz.
Ya darbe olur düşürülür, ya öldürülür, ya kaseti çıkar, ya modası geçer. Bahçeli de şu sonuçlarla en azından bir süre daha popüler :)

2) Bahçeli Akşener’e gunahını vermez, kazandığı seçimi niye versin? Hele ki CHP ile ittifak ediyor olduğunu görmüşken.

3) hadi akp ye alıştık, Akşener’in demediği kalmadı. En son gördüğümde ş...sizler, yalancılar, pinokyolar havada uçuyordu :) gerçekten mi?
Hem neden CHP degil akp?

Bu arada temel Karamollaoğlu haberi doğruydu bu niye degil? :))

Başka söze gerek yok artık bence net!...
6CC227A2-4329-4AEA-8EFA-5CEF31AA35A2.jpeg

X