Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Saadet Partisi'nden istifa yalanlaması: Liderimiz Temel beyle birlikteyiz
Havuz medyası ve devletin resmi haber ajansı AA'da yer alan spekülatif ve çoğu uydurma istifa haberleri, Saadet Partisi teşkilatları tarafından yalanlanıyor. Yalanlamalara yer vermeden havuz medyası, iktidarını kaybetme korkusu yaşayan AKP'deki panik havasını ortaya koyuyor. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, yaptığı yazılı basın açıklaması ile istifa haberlerini yalanladı.

Büyütmek için resme tıklayın
Saadet Partisi Van İl Başkanlığından yapılan açıklamada, son günlerde basında çıkan, “başka partiye geçti veya istifa etti” söylentilerinin kesinlikle yalan olduğunu ve tüm teşkilat mensuplarının görevlerinin başında olduğu ifade edildi.

Halkın takdiri ile Van için mücadelelerinin süreceği belirtilen açıklamada, "Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu'nun etkin siyaseti ve Türkiye'de taşları yerinden oynatan söylemleriyle davasına sımsıkı bağlı olan Saadet Partililer tüm heyecanıyla Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekili seçimleri için tüm gücüyle Van'ın huzur ve refahı için çalışmaya devam ediyor. Bundan sonra da daha güzel işlere imza atacaklar" denildi.

GENEL BAŞKANIMIZ TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE BİRLİKTEYİZ
Son zamanlarda özellikle havuz medyasının tahtı sallanan iktidarın düşüşünü önleme çabası ile giderek halkta karşılığı artan Saadet Partisi'ne yönelik saldırgan tavır ve asılsız haberler yalanlandı. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, medyada ilçe teşkilatlarının görevden alındığına veya istifa ettiğine dair gerçek dışı ve mesnetsiz haberler yapıldığına dikkat çekti. "Bu tür haberler tamamen maksatlı ve teşkilatımızın moral ve motivasyonunu, Türkiye'de Saadet Partisi'ne giderek yükselen teveccühü bozmaya yöneliktir" denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bizler Saadet Partisi Van il ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde hak için ve halka hizmet etme gayreti ile çalışıyoruz. Fitne-fesat odakları ilçe yönetimlerimizi ve teşkilatımızı karalayarak amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bizler her şeyden önce bu işe dava gözüyle bakıyoruz. Dava adamı olmanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla Van halkının ve bizlere gönül veren teşkilat mensuplarımızın bilmesini isteriz ki biz hiçbir zaman mevki ve makam peşinde koşmadık, temsil ettiğimiz anlayışı onurumuz ve şerefimiz bildik diklenmeden dik durduk, bu kutsal yolculuğumuzda dua ve desteklerini esirgemeyen herkese müteşekkiriz ve aynı şekilde devam ediyoruz. Kahve köşelerinde ve çıkar peşinde koşanlar, koltuk sevdalısı olanlar Saadet Partisi gibi Millî Görüş ismiyle müsemma olan böyle bir davayı sizin o kötü emellerinize kurban etmedik ve ettirmeyeceğiz. Bizler Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Temel Karamollaoğlu'nun, Genel Merkezimizin talimat ve destekleriyle görevimizin başındayız. Başımız dik, alnımız ak bir şekilde yeni Türkiye'nin inşası için çalışmaktayız. Bu yalan ve gerçek dışı haberlere itibar etmeyin. Tüm Teşkilatımız görevinin başındadır

https://www.milligazete.com.tr/habe...yalanlamasi-liderimiz-temel-beyle-birlikteyiz

Kesinlikle korkutma amaçlı Allah bildiği gibi yapsın kötü planlar yapanları kendilerine çevirsin bütün belaları
Çok zor bir dönemde yaşıyoruz. Dürüstlük sevgi saygı... hiçbirşey kalmamış. Bunu siyaset açısından söylemiyorum. Yaşam açısından. Bütün dostluk ilişkileri bile menfaate dönmüş.

Çok zor bir dönemde yaşıyoruz. Dürüstlük sevgi saygı... hiçbirşey kalmamış. Bunu siyaset açısından söylemiyorum. Yaşam açısından. Bütün dostluk ilişkileri bile menfaate dönmüş.
Evet ya insanlar birbirine düşman sırf görüşleri farklı diye neler neler yazıyorlar okurken bile içi acıyor insanın birbirimize düşürdüler hep ayrıştırdılar ne güven kaldı ne bşy benim çocukluk yıllarım nede güzelmiş. Kindar bir nesil yetişti inşallah değişim güzel yönde olur

Trakya dan çıktık Ankara ya oy vermek için gidiyoruz. Yollar kalabalık. Mola yerinde durduk yine kalabalık. İnsanlar tatile mi gidiyor cozemedim.

Tatil yerinde yaşayan arkadaşlar durumlar nasıl. Sahillerin boş olmasını. Arabaların plakasının yüzde doksaninin oranın plakası olmasını umuyorum. Öyle mi?

Akp seçmeninden CHP’ye oy gitmezdi zaten.
Akp seçmeni olmalarına aykırı bir durum bu.

Bunun sosyolojik olarak incelenmesi lazım, genelde taassup olarak tanımlayıp geçiliyor, yada cahil/makarna falan ama bence işin boyutu bunlarla sınırlı değil.

Nasıl ki 3-4 nesil aynı partiye oy veren, CHP yüzde Atatürk seçmeni kabul eden bir CHP seçmeni Akp ye oy vermezse aynı şey bu da..
Ama CHP seçmeninin sebepleri daha aşikar olduğu için üzerinde durulmuyor.

Küskün seçmen için,
Oy kullanmayabilirlerdi,
Akşener ihtimali olabilirdi (ama feto ile ilişkilendirildiği için düşük ihtimaldi)
Karamollaoğlu hala bence ihtimal dahilinde.
Onun da ittifakı CHP olunca yine olmayabilir.

Ben Akp ye oy veren %2-3 oy kullanmayacak diye düşünüyordum. Ama bunu oy kullanma yüzdesinde görmeyeceğiz çünkü İnce’den umutlu pek çok insan sandığa koşarak gidecektir.

Ama hala bir atraksiyon bekliyorum.
Kandil’den getirilen elebaşları etkili olur mu? Yeter mi? ajitasyonlu bir mağduriyet daha garanti olmaz mıydı? Göreceğiz :)

AKP seçmeni diye yanlış bir cümle kurmuşum. Onu şöyle düzelteyim;

Hiç bir partinin kemik seçmeni o partiyi tek başına iktidara taşıyamaz. Gerçeğe yakın bir örnekle gidersek ;

Bu ülkede

- %20 Muhafazakar seçmen,(AKP, SP vb)
- %10 Muhafazakar ama milliyetçi kökenli seçmen,(MHP ve İYİ vb)
- %20 Cumhuriyetçi seçmen, (CHP)
- %7.5 Kürt seçmen (HDP)

bu oranlar kemik oylardır. Yani partiniz yolsuzluk yapsa da yine de ben buraya oy veririm diyen cepte ki oy.

toplam ; %57,5-60 partilere dağılan kemik oy var. Kalan %40 gibi bir oran da bu ülkede iktidarı belirleyen seçmendir.

Bu %40 pasta seçmenden en büyük payı alan yaşadı.

Bu ülke de Atatürk'ün resmini kaldırıp çok sevdikleri Fetönün organizasyonun resmini koyup para çıkarttılar.
Oy verirken bunu da unutma Türkiye!!!
Screenshot_20180623-121427.jpg

Bu ülke de Atatürk'ün resmini kaldırıp çok sevdikleri Fetönün organizasyonun resmini koyup para çıkarttılar.
Oy verirken bunu da unutma Türkiye!!!
Eki Görüntüle 2160384
Ama Akşener Fetöcü CHP Fetöcü sen Fetöcü ben Fetöcü ve vatan hainiyiz onlarsa vatan sever yersen elma var yemezsen armut :KK70:

Hiç bir partinin kemik seçmeni o partiyi tek başına iktidara taşıyamaz. Gerçeğe yakın bir örnekle gidersek ;

Bu ülkede

- %7.5 Kürt seçmen (HDP)

bu oranlar kemik oylardır. Yani partiniz yolsuzluk yapsa da yine de ben buraya oy veririm diyen cepte ki oy.

toplam ; %57,5-60 partilere dağılan kemik oy var. Kalan %40 gibi bir oran da bu ülkede iktidarı belirleyen seçmendir.

Kaynak göstersem daha rahat hissederdim.
Geçen bir yerde okudum, tabi tespiti ne kadar güvenilir bulursanız,
Bu ülkede Akp ye en az bir kere oy veren seçmen %70
Bu oranın doğru olduğunu varsayarsak,
en azından, fikri hiç değişmeyen diğer partiler kısmı %30.
Muhafakar seçmeninde %20 den fazla olduğunu düşünüyorum. %30 belki 35
Ama rakamlar kısmında katıldığım geri kalan %40ın seçimde belirleyici rol oynadığı.

Bu da güncelle değişiyor.
Mesela fırın açıklaması çok talihsiz bir açıklama oldu. Ama oy verecek olanın fikri değişecek kadar mı? Hayır.
Ama ‘koalisyon’ tabirini kullanmak çok büyük skandal.
Oy kaybettirmeli.
Başkanlık sistemini getirirken bu ülke koalisyonlardan ne çekti diye diye getirdiler.
Sistemin temelini bunun üzerine kurup, sistemin deneneceği ilk seçimde koalisyon demek?

Oy yüzdeleri tahminleri de yazılsa aslında.
Merak ediyorum kimin ne öngördüğünü.

Ya arkadaşlar cayinizi kekinizi alacaksiniz cayir cimen yuvarlanacaksiniz diye secim vaadi mi olur? Lutfen herkes aklini basina toplasin sandiga giderken... hepimizin coluk cocuk sahibiyiz cocuklarinizin nasil bir ulkede yasamasini istiyorsunuz? Egitim sistemi bitik... saglik sistemi berbat aylar oncesinden randevu almak zorunda kaliyoruz hastanelerden ozellikle buyuk sehirlerde... hastanede sira yok ama evde sira bekliyoruz... ve hastanelerde suriyelilerin bizden onceligi var bunu biliyor musunuz? Butun fabrikalarimiz satildi... dusunce ozgurlugu yok. Halktan kopmus satafat icinde yasayan muktedir tarafindan yonetiliyoruz lutfen gozunuzu kulaginizi acin artik.... bakin muhafazakar arkadaslarim artik turban yasagi fln gelmez gecti o devirler boyle bir korkuyla bizi felaketlere suruklemeyin...

Ülkemiz Konya'ya deniz getirecem, liman yaptıracam diye seçim vaadi bile duydu.

Aslında oy verecek kimseyi bulamıyorum. Ama yurttaşlık görevi olarak birine oy vereceğim.

Bu ülkede

- %7.5 Kürt seçmen (HDP)

Burda sp yi akp ile aynı yerde görmek bile canımı sıktı biz milli görüşçüyüz milliyetçiyiz %10 luk kısıma dahil edebilirsiniz akp ile bir alakamız yoktur tamamen farklı görüş ..

Başkanlık sistemini getirirken bu ülke koalisyonlardan ne çekti diye diye getirdiler.
Sistemin temelini bunun üzerine kurup, sistemin deneneceği ilk seçimde koalisyon demek?

Kesinlikle hem fikirim "koalisyon olmayacak diye başkanlığa gidilmedi mi ?"

O %40 seçmen bana yalan söylendi diye düşünüyor.

X