Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Geçen pazarda amcanın 15 kuruşu çıkmadı cebşnden varya,amca ben vereceğim dedim kabul etmedi.
Pazarcı ne yaptı biliyormusun aldu torbayı elinden parası kadar verdi sebzeyi..
Sonrası pazarcıyla kavga ettim..

Bu düzeni ezilen ile ezileni gören beraber değiştirecek. Ama bunu anlamıyorlar maaşesef. Herşeye iyi deyip kendisini bu hale reva görüyorsa ne diyeyim o kişiye. Yazık...

Ben bir yerden sonra bu tip insanları anlamakta idrak sorunu yaşıyorum.

O kadar üzüldüm ki amcaya,pazarcı aldı poşeti elinden bir hışımla seside kabalaştı.
Dur dedim ne oluyor sakin ol,baban yaşındaki adama bağıramazsın,banada avukatımısın sen dedi yaa..
Ne dengesiz insanlar var..

İyi cesaret göstermişsin. Ben savunulandan daha önce azar işittiğim için pek karışmıyorum bazı şeylere.
İş yerimde çalışan işçi kardeşlerimize işinin dışında başka iş veriyorlar dedim yapmayın bir olun vs ekmeğimizden mi olalım dedi.

Hayatta inandığım bir slogan vardır. Kendi müdürlerimede diyorum yeri gelince. Hak verilmez alınır diye. İnanın yaşadığım zaman boyunca ben buna şhit oldum. Hal bu ülke de başkasının hakkını aramak ise anarşiklikle, komünistlikle ya da devlete ihanetle tanımlandı hep. ( komünist değilim ama lakabım bu benim müdürüm böyle diyor. Gerçi sorunum yok komünist olmakla)

Haksızlığa gelemiyorum bende,adamın amcaya tavrı yanlıştı bütün öfkem onaydı zaten..
Birde deli tarafım çoktur benim,bir kerede yaya yolu bana açıkken araba üzerime geldi,adama gel dedim indi arabadan üzerime geliyor.Karısı durdurdu..
Geçende motorcuyla eşim kafa kafaya geldi arabadan nasıl atladım adamın üzerine uçtum beni ayırdılar sonra..

İşte bazen insanlar ekmeğimden olmayım diye susup sessiz kalmaya çalışıyorlar..
Hangisi doğru oda farkli bir oluşum..

Özellikle twitter a girdiğimde ki girmeden duramıyorum o kadar üzülüyorum o kadar endişeleniyorum ki sana anlatamam...bi yakınıma yardım olsun diye yönettiğim bi futbol taraftar sayfası var twitterda o yüzden çok fazla tweetle karşılaşıyorum neler neler yazılıyor çiziliyor aklımı kaçıracak gibi oluyorum. tehditler,hakaretler,talimat bekleyenler,elinde silahlı fotolar paylaşanlar neler neler öfke dolu kindar bi toplum olduk bu ne zaman oldu nasıl oldu...ayrıştırıldık bölündük kutuplaştırıldık bu mu yani Türkiye Cumhuriyeti'nin hak ettiği...Ülke olarak hiç bir saygınlığımız itibarımız kalmadı...sarayın itibar olduğunu düşünen insanlar var ve bunu benim aklım almıyor. o zaman donatalım ülkenin dört bir yanını saraylarla bu mudur yani?
Dediğin gibi siyasilerin hepsi gelip geçici ve çoğunun yaşantısı torunlarının torunlarına kadar garanti altında...ya halkın? dünyaya bir çocuk getirmek için kararsız olan o kadar çok insan var ki geleceğinden endişe duyup...insanlar artık kendi yarınlarından endişe duyuyor ya huzur kalmadı huzur...
Allah hepimizin yüzünü güldürsün inşallah...Ülkemizi korusun...Seçimlerde sonuç ne olursa olsun hepimizin hayrına olsun...İlerde diğer ülkeler bizi kıskanıyor derken bunu gerçekten dolu dolu söyleyebilelim

80 olaylarında 7-8 yaşlarında çocuktum, rahmetli babam partizan bir adam olmadı hiç, bizim evde siyaset konuşulup sağcılık solculuk yapılmazdı ama zavallı babam benden yana korkmuş olacak, ki zira okula gidiyordum, ayrıca bir hanede kim sağcı kim solcu tespiti çocuklar sıkıştırılarak yapılıyordu büyük ihtimalle, sonra sonra büyüdükçe idrak ettim, çünkü bizim orada bazı evler gece yarıları taranıyordu, belki de siyasi görüşlülerin evleri tespit edilip gece baskın yapıyorlardı, çok insanlar öldü babam kendi halinde bir adam, bir eşi 3 evladı olan ekmek derdinde biri, hatırlıyorum da gece uykuları haram olmuştu babama, sabaha kadar uyumazdı, bizi evin güvenli bulduğu bir odasına yatırır, sesinizi çıkartmayın derdi, adamın o günlerdeki tek derdi 3 küçük evladının ölüsünü görmemekti, çekti beni kenara mune sokakta seni abiler sıkıştırır sağcı mısın solcu musun diye sorarlarsa cimbomluyum de demişti, küçüğüm zaten sağcılık ne demek solculuk ne demek bilmiyorum o zamanlar, gerçi hala bile anlamam böyle şeylerden, yahu ben sağını solunu karıştıran kadınım, böyle siyasi şeylere hiç aklım basmaz, çok korkmuştum o zamanlar, abiler beni sokakta görüp sıkıştırmasın diye dua ederdim, ölmek korkusu değildi çocuk aklımdan geçenler, ya cimbomluyum demeyi unutursam korkusuydu zira ben Beşiktaşlıyım, Beşiktaşlıyım demek kötü birşey demek ki babam ısrarla kendi tuttuğu takımı bana söylettirmek istiyor diye düşünürdüm, içimden tekrarlardım cimbomluyum cimbomluyum.

Bu ülke çok acılar yaşadı, çok canlar yitip gitti, o yüzden sağduyulu olmak halk olduğumuzu bir olduğumuzu, birlik olduğumuzu unutmamamız lazım, unutur gibi olursak Ortadoğu'da ölen bebelerin fotoğraflarına açıp baksınlar, ülkesinde kardeş katli yapıldığı için vatanını terk etmek zorunda bırakılan ve minicik bedeni kıyıya vuran Aylan bebeğin fotoğraflarına baksınlar.

Biz birbirimize sahip çıkmazsak kimseler sahip çıkmaz, bizi vatansız koymasın Rabbim, özgürlüklerimizden etmesin, elimizdekileri yitirirsek hiçbir yerlere sığamayız çünkü.

Oyy Mune ablacim duygulandim yazdiklarina..

Insanin vatani gibisi yok. Turkiyemizi vatanimizi guzel cennet vatanimizi koru Yarabbim. Guzel huzurlu mutlu gunler gorelim hep..

Bu arada ben de Cimbomluyum,, Allah rahmet etsin amcaya..

Oyy Mune ablacim duygulandim yazdiklarina..

Insanin vatani gibisi yok. Turkiyemizi vatanimizi guzel cennet vatanimizi koru Yarabbim. Guzel huzurlu mutlu gunler gorelim hep..

Bu arada ben de Cimbomluyum,, Allah rahmet etsin amcaya..
Sağol ablacım, amin inşaallah, canım babam o zamanlar aklına cimbomluyum dedirtmek gelmiş demek ki, fanatik Galatasaraylıydı rahmetli.

Yaya geçidi muhabbetinde kendimi gördüm. Ben çok söylenen çok kızan biriyim. Etrafımda artık herkes rahatsız oluyor değişmeyen sorunları söylediğim için. Kendi başıma söyleniyormuşum gibi geliyor o yüzden soyutluyorum kendimi artık.
İnsanlara ne kadar anlatırsan anlt, ne kadar yardım edersen et bildiğini okuyacaklardır o yüzden çok müdahil olmamaya özen gösteriyorum ama kendimle ilgili yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım onladar yani.
Gerçi buhün özel hast. Beklerken birisi söylendi ve bu ne ya devletten farlı kalmamış vs. Konuşuyor. Dayanamadık dedim. Özel hast suçluyorsunuz ama Devlet hast düzgün çalışmadığı için burası böyle oradı işini düzgün yapsaydı özel hast dolmazdı dedim. Sustu adamcağız sırası gelene kadar eleştirmedi
( biriside demez mi çocuğuna burası avrupa değil sıra beklemek gereksiz fırsat buldumu dalacaksın) Şivesi almancadan dolayı kendini belli ediyordu. Çok sinirlendim o kadına ama zor tutttum kendimi, git avrupada muayene ol. Ülke niye bu halde diyen yok herkes çıkarcı olmuş.
Neyse bak yine sinirlendim bununuazarken siyasi bir reklama denk geldim iyi mi daha çok sinir oldum

ozgurlukten bahsediyorsunuz bir bayragimiza tahammül edemiyorsunuz bunasil özgürlük

yeni kapi yaziyorum miting alanini ama heryer öyle
urfa da heryer yavvv dolu dolu
GURURUMUZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…