Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Evimde şu an 3 patates ve biraz da soğan var...Bu 3 patatesle perşembe gününe kadar idare etmeliyim... Çünkü perşembe pazar var... Marketler daha pahalı... Sebzenşn hele hele meyvenin yanına yaklaşılmıyor... Kiraz sorayım dedim arkadaş 15 tl dedi.. Vallahi dedim herhalde içindeki çekirdek altından...Bitsin bu çile de normale dönelim..... Sihirli değnek beklemiyoruz elbette...

Kiraz nasıl 15 lira,oda napolyondur herhalde,salı pazarında bile çok güzel kiraz 5-6 liraya satılıyor..
Bugün aldım 5 liraya oda el arabaları varya satış yapanlar ondan aldım.
Iğdır kayısısı aldım kafam kadar oda 5 liraydı..
Görüyonmu zenginliği 2 meyve almışım :kızgın::kızgın:

Maalesef canım. Eşim fasulyeyi çok sever ama fiyatı görüncr hep der o kadar da çok sevmiyorum diye. Bazen alıyorsun bazen alamıyorsun ama ben bu haldeyken hesap derdine düşmüşlen asgari ücret ile çalışan insanları düşünemiyorum. Allah yardımcımız olsun
Onların çoğu düşünebilseydi durumda asgari ücrette çok farklı olurdu..
Cebinde kurusu yok gece hastalanan çocuğunu hastaneye götürmeye, aradılar götürdüm.
Çocuk zayıf, cılız yavrum. İyi beslenememekten.. Dr da söyledi zaten.. ishal olmuş çocuk. İlacını eksiğini gediğini tamamlayıp eczaneden geldik.
2 dk girdim evlerine dolaplarında ne var görebilirm belki diye... Tam takır dolap ama evin her duvarında Erdoğan resmi..
Yahu tamam siz sürünün de bu yavrunun kabahati ne dedim ? Evlattan degerli Rte sevgisi . Yaşlar 28-30.. para verirsem sağa sola borç öderler yine çocuk sefil olur diye paşa paşa çocuğun yiyebileceği şeyler aldım ağırlıklı.. yani elden gelen öğün olmaz o da vaktinde bulunmaz ama işte insan yapamıyor..
Vallahi artık üzülemiyorum bile bu kafaya..
Allah akıl. İdrak versin..

Asgari ücretle çalışanların Allah yardımcısı olsun,helede 2-3 çocuğu olanların durumu daha zor..
Haklısın işte bu yüzden bir mağduriyet varsa insan kendisini düşünmekten ziyade haksızlığa ses edip birlikte mücadele etmeli. Daha düşük ücretlerle iş imkanları sunuyorlar millete işe gitmeyene laf ediyorlar. İki kişilik işler verip 1600 ile çalıştırmakta!! Adalet nerde peki.
Dilerim her insan emeğinin karşılığını alır ve şuan geçim sıkıntısı yaşayan herkrs refahını arttıracak bir düzen görür.

Onların çoğu düşünebilseydi durumda asgari ücrette çok farklı olurdu..
Cebinde kurusu yok gece hastalanan çocuğunu hastaneye götürmeye, aradılar götürdüm.
Çocuk zayıf, cılız yavrum. İyi beslenememekten.. Dr da söyledi zaten.. ishal olmuş çocuk. İlacını eksiğini gediğini tamamlayıp eczaneden geldik.
2 dk girdim evlerine dolaplarında ne var görebilirm belki diye... Tam takır dolap ama evin her duvarında Erdoğan resmi..
Yahu tamam siz sürünün de bu yavrunun kabahati ne dedim ? Evlattan degerli Rte sevgisi . Yaşlar 28-30.. para verirsem sağa sola borç öderler yine çocuk sefil olur diye paşa paşa çocuğun yiyebileceği şeyler aldım ağırlıklı.. yani elden gelen öğün olmaz o da vaktinde bulunmaz ama işte insan yapamıyor..
Vallahi artık üzülemiyorum bile bu kafaya..
Allah akıl. İdrak versin..

Akıllanacaklar inşallah onlarda..

Haklısın işte bu yüzden bir mağduriyet varsa insan kendisini düşünmekten ziyade haksızlığa ses edip birlikte mücadele etmeli. Daha düşük ücretlerle iş imkanları sunuyorlar millete işe gitmeyene laf ediyorlar. İki kişilik işler verip 1600 ile çalıştırmakta!! Adalet nerde peki.
Dilerim her insan emeğinin karşılığını alır ve şuan geçim sıkıntısı yaşayan herkrs refahını arttıracak bir düzen görür.

Geçen pazarda amcanın 15 kuruşu çıkmadı cebşnden varya,amca ben vereceğim dedim kabul etmedi.
Pazarcı ne yaptı biliyormusun aldu torbayı elinden parası kadar verdi sebzeyi..
Sonrası pazarcıyla kavga ettim..

Kiraz nasıl 15 lira,oda napolyondur herhalde,salı pazarında bile çok güzel kiraz 5-6 liraya satılıyor..
Bugün aldım 5 liraya oda el arabaları varya satış yapanlar ondan aldım.
Iğdır kayısısı aldım kafam kadar oda 5 liraydı..
Görüyonmu zenginliği 2 meyve almışım :kızgın::kızgın:

Vallahi billahi 15 tl dedi pazarda hem de... Yanında 6 tl ye de kiraz vardı ama belli yani... Neyseki başka bir tezgahtan hem göze hep cebe hitap eden meyveler aldık azar azar.. 3 kişiyiz zaten.. Az alıyoz:) olsun ben hep 50 tl lik alıyorum kafasında değilim tabi:)

Maalesef canım. Eşim fasulyeyi çok sever ama fiyatı görüncr hep der o kadar da çok sevmiyorum diye. Bazen alıyorsun bazen alamıyorsun ama ben bu haldeyken hesap derdine düşmüşlen asgari ücret ile çalışan insanları düşünemiyorum. Allah yardımcımız olsun

Ah canım ya onların çoğu hayatından pek memnun.Bir ara bir arkadaş vardı burada hatırlayamadım

rumuzunu ama eşi asgari ücretli, 2 çocuk, 3.yü yapmaya çalışıyor.Halinden çok memnun.

Herşey çok güzel onun için.Bize demediği kalmadı hükümeti eleştiriyoruz diye.Herkes halinden

memnunmuş, işler mis gibiymiş, onların orada kimsenin şikayeti yokmuş

Vallahi billahi 15 tl dedi pazarda hem de... Yanında 6 tl ye de kiraz vardı ama belli yani... Neyseki başka bir tezgahtan hem göze hep cebe hitap eden meyveler aldık azar azar.. 3 kişiyiz zaten.. Az alıyoz:) olsun ben hep 50 tl lik alıyorum kafasında değilim tabi:)

Geçen hafta aldım 5 liradan kocamandı hatta tadıda çok güzeldi,15'lik olanlar napolyon bizim aldığımız sezar herhalde:)) muz pahalı ama 10 lira nerdeyse.

Ah canım ya onların çoğu hayatından pek memnun.Bir ara bir arkadaş vardı burada hatırlayamadım

rumuzunu ama eşi asgari ücretli, 2 çocuk, 3.yü yapmaya çalışıyor.Halinden çok memnun.

Herşey çok güzel onun için.Bize demediği kalmadı hükümeti eleştiriyoruz diye.Herkes halinden

memnunmuş, işler mis gibiymiş, onların orada kimsenin şikayeti yokmuş

Bilim bilimmm kim olduğunu..

Geçen hafta aldım 5 liradan kocamandı hatta tadıda çok güzeldi,15'lik olanlar napolyon bizim aldığımız sezar herhalde:)) muz pahalı ama 10 lira nerdeyse.

Bu hafta daha pazara gitmedim.... Geçen haftalarda gittiydim.. 7.5 tl idi muz.. Bu hafta 10 olmuştur.. Bizimkiler sezardır haklısın:)

Amanınnnnnnn yetişinnnn soğanım cücüklenmiş :KK61: Ben ne bahtsız kadınım.Çocuklarıma nasıl

yemek yapıcam şimdi.Ben bu utançla nasıl yaşarım.:KK53:

Sen git at kendini balkondan helvayı kavururuz hemen :olamaz: nasıl soğanı cücüklersin :KK11:

Bu hafta daha pazara gitmedim.... Geçen haftalarda gittiydim.. 7.5 tl idi muz.. Bu hafta 10 olmuştur.. Bizimkiler sezardır haklısın:)

Kesin napolyon diye sezar yiyoruz kesin:))

Amin inşallah canım sağol,artık daralmış belli bitsin doğsun diyor.
Tazemi değilmi bilmiyorumda nene oluyorum artık:))

Hayırlısıyla inşallahhh.. Nene anneanne ne dersen de... Annemin heyecanı geldi aklıma... Bir aya yakın kaldı yanımda.. Kayınvalidem de çoook yardımcı oldu bana.. İki annemden de Allahnrazı olsun... Ama oğlum annemin ilk kayınvalidemin 4. torunu olduğu için annemin heyecanı çok farklıydı:) aayyy canım annem :) sen de ele al da gör.. İnşallah

Hayırlısıyla inşallahhh.. Nene anneanne ne dersen de... Annemin heyecanı geldi aklıma... Bir aya yakın kaldı yanımda.. Kayınvalidem de çoook yardımcı oldu bana.. İki annemden de Allahnrazı olsun... Ama oğlum annemin ilk kayınvalidemin 4. torunu olduğu için annemin heyecanı çok farklıydı:) aayyy canım annem :) sen de ele al da gör.. İnşallah

Amin inşallah canım,bizimde her iki tarafında ilk torunu olacak,ben daha heyecanlıyım diğerine göre..
Hele bir doğsun neler öğretcem ona varya..

Önceden kullanıcı adım başkaydı ama profil yazım da "Hayatım olmuş Truman Show" yazıyordu çünkü öyle hissediyordum. Çok da sevdiğim bir film. Küçüklüğümden beri hayatın belki de Truman Show gibi olduğu şüphesi vardı içimde filmi ilk izlediğimde bu paranoyamda yalnız olmadığımı anladım diye sevinmiştim :110:kullanıcı ismimi değiştirip Truman Show yaptım sonra. İsim anam da @Bibibella dır :KK200:

Atatürkçü değil Organik Atatürkçü yazdım çünkü bu ülkede o kadar çok şahit oldum ki Atatürk'ün değerlerini hiçe sayıp, ilke ve inkılapları umrunda olmayan fakat başı sıkışınca Atatürk ve Atatürkçülüğün arkasına sığınan ikiyüzlü insanlar. Onlar yapay, katkı maddeli resmen hormonlu oldukları için kayıtsız şartsız Atatürkçü olduğumu belirtmek için öyle yazdım. Umarım gizliden ya da açık açık Atatürk düşmanı kim varsa tez zamanda sonları gelir.

:KK200::KK200:etiketliyememişsin ama gördüm :KK19::KK19:
Çok severim filmi de seni de :KK8::KK8:

X