Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Canim sallamak bana gore degil evlenip vatandaslik alanlar var ama ulke ulke degisiyor tabii bu insanlarda bizim ulkede siginmaci olduklari icin yani 1 gunde 2 gunde gelip kimseye vatandaslik verilmiyor peki diger ulkelere siginmaci olarak giden diğer ülke vatandaşları onları da sığınmacı olarak gedikler için vatandaşlık veriliyor ülke ülke değişiyor Arkadaşlar bunun şimdi gereksiz bir muhabbet haline getirmeyelim sadece Suriyeli diye niye takılıyorsunuz Müslüman bir ülke diye mi aynı şekilde Rusya'dan Japonya'dan Amerika'dan Fransa'dan farklı ülkelerden gelen vatandaşlık alıp burada benim bulunduğum yerde bile Ağalar paşalar gibi oturan insanlar var Onlar da uy kullanıyor Suriyeli de burada onlar kadar oturuyor sığınmacı diye gariban diye kimsesiz diye mi bu kadar kendinizi haklı görüyorsunuz Bana kalırsa Türkiye dışından vatandaşlık demiyorum bakın Türkiye'de yaşam ayıp dışarıda bulunan Türk yabancı kim varsa bu hakka sahip olmamalı ama benim istemem ile senin kabul etmenle veya benim kabul etmem ile olmuyor
Hakikaten bu sekilde ezen arkadaslari rabbim ayni duruma dusurup sinav etmesin INSALLAH
Ne suriyeliymis ya yillardir dusmedi dilinizden

Vallahi canım her ülke değişiyor doğru söylüyorsun zaten bizde onu söylüyoruz. Her ülkenin kendine göre kuralı kaidesi var. Pat diye olmuyor. Oturum izni alma yaşamak ayrı bişey, vatandaşlık almak ayrı bişey. Benim abimde Polonyalı ile evli oda TC vatandaşı olmak için 5 yılın dolmasını bekliyor. Yani evlilikle olmuyor canım. Bu arada yurt dışında Almanya ve Avusturya için söyleyebilirim. orada da mülteci olarak yaşamak için her yıl ayrı ayrı değerlendirmelere tabi tutuluyor. Orada çalışmadan istenilen şartları sağlamadan yıllarca mülteci kalan hatta geri gönderilen yüzlerce kişi var.
Süriyelilere gelince Tabiki sahip çıkacağız komşumuzun vatandaşını koruyup kollayacağız ama maalesef bu süreç doğru yönetilmeli oy kullanmaktan ziyade ülkeye faydasına bakılmalı ver ver nereye kadar. Bugün bu ülkenin vatandaşı olarak o kadar aciz ve yoksul ailleri aynı yardımı alabiliyor mu? Süreç doğru yönetilmiyor itiraz buna.

Hiç biriniz geçmişe dönüpte eski yaşam şartlarını hatırlamıyorsunuz heralde.şimdiki yaşam şartlarına bakmıyorsunuz..tutturmuşsunuz yok makam arabası,yok Sarayı ben olsam bende yaşarım ayrıca kim olsa yaşar adam hem ülkeyi yönetiyor ülkeyi dünyaya baş kaldırıyor bi adamda çıkıp yaptığını yapsın bakim ama nerde..chp tutturmuş biz olmasak hdp (terörist)olsun diye..arkadaşlar kendinize gelin chp resmen teröristleri besliyor..sizce cumhur başkanıni bukadar cekememelerinin sebebi nedir??iyice düşünün derim

Hiç biriniz geçmişe dönüpte eski yaşam şartlarını hatırlamıyorsunuz heralde.şimdiki yaşam şartlarına bakmıyorsunuz..tutturmuşsunuz yok makam arabası,yok Sarayı ben olsam bende yaşarım ayrıca kim olsa yaşar adam hem ülkeyi yönetiyor ülkeyi dünyaya baş kaldırıyor bi adamda çıkıp yaptığını yapsın bakim ama nerde..chp tutturmuş biz olmasak hdp (terörist)olsun diye..arkadaşlar kendinize gelin chp resmen teröristleri besliyor..sizce cumhur başkanıni bukadar cekememelerinin sebebi nedir??iyice düşünün derim
Reis insin de Apoyu getirsinle umurlarinda degil o insinde bir arada inceyi savunduklari gibi ekmelettin diyorlardi bu satirlar da eee hanii nerede:confused:goremedim

Vallahi canım her ülke değişiyor doğru söylüyorsun zaten bizde onu söylüyoruz. Her ülkenin kendine göre kuralı kaidesi var. Pat diye olmuyor. Oturum izni alma yaşamak ayrı bişey, vatandaşlık almak ayrı bişey. Benim abimde Polonyalı ile evli oda TC vatandaşı olmak için 5 yılın dolmasını bekliyor. Yani evlilikle olmuyor canım. Bu arada yurt dışında Almanya ve Avusturya için söyleyebilirim. orada da mülteci olarak yaşamak için her yıl ayrı ayrı değerlendirmelere tabi tutuluyor. Orada çalışmadan istenilen şartları sağlamadan yıllarca mülteci kalan hatta geri gönderilen yüzlerce kişi var.
Süriyelilere gelince Tabiki sahip çıkacağız komşumuzun vatandaşını koruyup kollayacağız ama maalesef bu süreç doğru yönetilmeli oy kullanmaktan ziyade ülkeye faydasına bakılmalı ver ver nereye kadar. Bugün bu ülkenin vatandaşı olarak o kadar aciz ve yoksul ailleri aynı yardımı alabiliyor mu? Süreç doğru yönetilmiyor itiraz buna.
Screenshot_20180612-130946_Samsung Internet.jpg
ben ne demisim sen nereye cevirmissin:sinirli: yorumun gerisinde de bende ulke ulke degisiyor dedim zaten ama konu Turkiye degil burada yazilanda:KK66:

omu yapanların provakatör olduğunu anlıycak kadar akıllsınızdır diye umuyorum geçen akşener mitinginde bağıran provakatör gibi
Bayraklarda mi provakatör ?Neden o ortamda o bayraklara izin verildi. Bakın olabilir inanırım da ancak Özgürlüğünü isteyen bizzat sayın İnce değil mi zaten.Yıllarca Erdogana yapılan pravakatörlere verilen cevaplar ağızlarda sakız oldu burada.Heryerde olabilirler. Ama bu nedir peki.
20180612_131434.jpg
20180612_131456.png
ben twiterdan anlamam hdpye cevap olarak yazmış dimi!

Eki Görüntüle 2156523 ben ne demisim sen nereye cevirmissin:sinirli: yorumun gerisinde de bende ulke ulke degisiyor dedim zaten ama konu Turkiye degil burada yazilanda:KK66:
ya kuzum ne diyorsun sen bi anla banada anlatırsın :)
Türkiye de başka avrupa ülkeside evlendiğinde veya başka sebeple 2 günde vermiyor.
Süriyeliler şuan özel konumdan dolayı ama alabiliyorlar. Bu arada vatandaşlık verilmesinde iyi bir niyet vardı. Gizli istihdamın önüne geçmek ve düşük ücretle kaçak çalışmalarını önlemek içindi. Ama maalesef bu süriyeliler tarafından kötü kullanılıyor niye anlamak istemiyorsunuz.

ya kuzum ne diyorsun sen bi anla banada anlatırsın :)
Türkiye de başka avrupa ülkeside evlendiğinde veya başka sebeple 2 günde vermiyor.
Süriyeliler şuan özel konumdan dolayı ama alabiliyorlar. Bu arada vatandaşlık verilmesinde iyi bir niyet vardı. Gizli istihdamın önüne geçmek ve düşük ücretle kaçak çalışmalarını önlemek içindi. Ama maalesef bu süriyeliler tarafından kötü kullanılıyor niye anlamak istemiyorsunuz.
Ay sistim Turkiyede degil zaten burada yazilan Turkiyede evlendiginde bile 5 sene bekliyorsun ornek yazanda kizlar var avrupadaki ulkelere ornek dedim

Son düzenleme:
Bayraklarda mi provakatör ?Neden o ortamda o bayraklara izin verildi. Bakın olabilir inanırım da ancak Özgürlüğünü isteyen bizzat sayın İnce değil mi zaten.Yıllarca Erdogana yapılan pravakatörlere verilen cevaplar ağızlarda sakız oldu burada.Heryerde olabilirler. Ama bu nedir peki.Eki Görüntüle 2156529 Eki Görüntüle 2156531 ben twiterdan anlamam hdpye cevap olarak yazmış dimi!
valla tuttuğum parti o sırada izin veriyosa ona bile kızarım yanlış yapmışlar aynısını sen diyebilcek misin akp için

Ak Parti seçmeni, Suriyelilerin Türkiye Cumhuriyetinin ve evlatlarının geleceği adına oy kullanması hakkında ne düşünüyor?Ben bunu gerçekten merak ediyorum.Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
Ben onaylamıyorum oy kullanmasını.Misafirdi,mağdurdu tamam ama vatandaşlığa geçmelerini,ve de oy kullanmalarını onaylamıyorum ve de etik bulmuyorum ,çünkü oy vereceği parti belli.Ama Erdoğan istese 3.5 milyon civarı Suriyeli'ye oy kulanmasını sağlayabilirdi,sonuçta önemli bir seçim.Onaylamıyorum ama başka partiden de onaylamadığım şeyler var.Mesela ;
-Mitinglerde CHP ile HDPnin beraber olasını onaylamıyorum.CHP mitinginde Selo başkan tezahüratlarını yapan kişileri susturmamasını onaylamıyorum.
-Temel Paşa'nın apoletlerini sökeceğim sözünü onaylamıyorum.Senelerce bizi ötekeleştiriyor denilen ,eleştirilen Erdoğan a kızanlar,Muharrem İnce'yi haklı görüyor.Bu demektir ki ,beni istemeyen ,benim gibi düşünmeyen kişiler düşmanımdır icabına bakarım olarak görüyorum.
-Katıldığı programda yaşanan gerilimden askerin morali bozulur mu sorusuna ,sadece askerin mi morale ihtiyacı var ,benim de morale ihtiyacım var diyor.Teröre mücadele eden askerlerin morali ,benim için bütün siyasetçilerin moralinden daha önemlidir.Sonrasında Selahattin Demirtaş'ın eşine moral ziyareti yapılmasını onaylamıyorum.
Erdoğan'ın çözüm sürecinde seneler önce yaşanan görüntülerden malum hepimiz rahatsız olduk.O zamanki yanlıştı ama adıyla sebebi çözüm süreciydi en azından .Meral Akşener geçen gün kendisi Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğluyla görüştüğünü ,hepsinin içinde bulunmalarını istendiğini,HDP nin razı olduğunu söyledi,en azından oy için ,sırf Erdoğan gitsin diye Aponun heykelini dikmek isteyenlerle beraber değil.Neden hiç İnce mitinglerde PKKdan bahsetmiyor,HDP ye ışık yakıyor,çünkü mecbur onların %10 mudur 13 müdür oyuna ,hesap kitap işleri bunlar ,yok efendim provokotörmüş mitingteki kişiler,geçiniz bu işleri...
Diyelim Meral Akşener veya İnce kazandı,HDP nin desteklediğini söylenmişti zaten.Dışarıdan destekleyecek,HDP ile çoğunluğu sağlayacak o zaman gelen iktidar ,HDP nin isteğini yerine getirmeden dediklerini yaptırabilir mi?
Yani bütün bunları düşünmeyip ama Oslo ama Habur cevapları bana hiç samimi gelmiyor.

Son düzenleme:
Vallahi HDP diyince Tüh Kaka diyip PKK deyip işin içinden sıyrılmak kolay değil canım. İmralı kandilli görüşmelerini HDP üzerinden ben yürütmedim. Bu ülkenin bir kürt sorunu var. Bu sorunu iktidar kim olursa olsun özveri ile çözmek boynunun borcudur. HDP ye oy verenlerin talepleri açık Demirtaş hapisten çıksın meclisde temsil hakkı istiyorlar. Bugün İnce ülkenin her kesimini kucaklayıcı bir rol üstlendi. Bu rolün karşında HDP oy verecen veya verecekler onun kucaklayıcı mesajını almış mitingine gitmiş ise ne var bunda. sanki Barzani - Kandillinin peşmergeleri İnce nin mitingine gelmiş gibi davranmayın.

Aklınızı başınıza alıp iyi
Sayın apoda ben diyordum zaten la bunlar cok komik harbiden ya :KK70: apoyu siz seversininiz cicim fetöcülerede bayılıyordunuz bir ara ne çabuk unuttunuz :deli:
Sen ne diyosun be böyle konuşarak zaten teröristleri ne kadar desteklediğini belirtiyorsun..adam zaten onlara güvenerek hata yaptığını ve farkına vardığında da neler yaptığını gördük kazıdı onları kazıdı ..sen heralde hiç iki yüzlü insanlara denk gelmedin,sana yanlış yapan kimse olmadı çünkü sizler sütten çıkma ak kaşıksınız böyleleri sizi bulmaz

X