Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Yargı her zaman birilerine hizmet etti kim güçlü ve başta ise adalet hukuk yargı ondan yanadır. Asla tarafsız ve güçsüzden yana da olmadı. Üstten birileri birşey ister astlar bunu yapmak zorundadır.
:KK57:Yargı bumu böylemi olmalı yargı nedemek üstten emir alarak karar veren mi demek iyi Ozaman benim babam savcı olsun ben Ada'm öldüreyim oda beni yargılamasın Allah aşkına ya bu kadar iyimser Nasıl olabiliyorsunuz yargının üstümü olurmuş Ozaman yargı olmasın ne diye o işi yapıyor ya valla diyecek laf söz bulamıyorum :KK9:

Kadin-erkek esitliginden kadinin eline kazma kurek alip calismasini mi anliyorsunuz gercekten? Ya da erkegin bebek emzirmesini?:KK45:
Yav, tum dunyada ve Turkiyede bunca kadin erkek esitligini savunan kurumlar sizin ve liderinizin kadar dusunememisler yuz yildir, ha bire kadin erkek esitligi diye havanda su dovmusler demek ki..:KK53:

Allah için verdiği demeçte kadını aşağılayan ,yerden yere vuran, hiçbir şeye layık değil dediği bir satır var mı? Kadınlar daha naiftir diyor. Ne var bunda.

Eleştiri ister misiniz kadınlar konusu ile ilgili. Anne olmayan kadın yarım kadındır gibi birşey söyledi. Keşke onunla gelseydiniz. O kadar üzüldüm ki ben o söyleme. Ağzımı açıp bir kelimesini savunmam. İsteği dışında anne olamayan anne olmak için çırpınan kadınlar için yürek yakan bir ifadeydi bana göre.

:KK57:Yargı bumu böylemi olmalı yargı nedemek üstten emir alarak karar veren mi demek iyi Ozaman benim babam savcı olsun ben Ada'm öldüreyim oda beni yargılamasın Allah aşkına ya bu kadar iyimser Nasıl olabiliyorsunuz yargının üstümü olurmuş Ozaman yargı olmasın ne diye o işi yapıyor ya valla diyecek laf söz bulamıyorum :KK9:

İyimser olmuyorum ben yaşadıklarımdan çıkardığım sonuçlara göre yorum yapıyorum. Ailevi sebeplerden ötürü anlatamayacağım ama adaletsiz bir yargılama olduğunu bildiğim yaşanmışlıklarım var benim.

İyimser olmuyorum ben yaşadıklarımdan çıkardığım sonuçlara göre yorum yapıyorum. Ailevi sebeplerden ötürü anlatamayacağım ama adaletsiz bir yargılama olduğunu bildiğim yaşanmışlıklarım var benim.
Yargıyı bu hale getiren kim ???

Muhalif partiler "FETO arastirilsin" diye onerge getirdiler, mecliste AKPnin oylariyla reddedildi.
Muhalefet "17-25 Aralik operasyonlari arastirilsin" diye onerge getirdi, AKP oylari ile reddedildi.
Muhalefet meclise "15 Temmuz darbesi arastirma komisyonu kurulsun" diye onerge verdiler, AKPnin oylari ile reddedildi.

Sizin bilmenizi istemedikleri birseyler var demek ki..

Tabi ki var bunu söylüyorum zaten en başından beri. Şeffaf devlet yönetip herşeyi halka anlatıp ,bunu yaptım ,bunu yapıyorum ,bunu da yapmayı planlıyorum diye hesap vereceğini mi sanıyorsunuz. Herkes için yapılan ya da yapılacak olan şeyler uygun olacak ya da olmayacaktır. Geçenlerde 3. Köprüden uzak olmasından kullanmamaktan bahsedildi burada. Benim evimin yanında geçiyor o yollar . Ama ben kullanmıyorum diyenlerin aksine kullanıyorum. 1.5 saatte de gittiğim yol 20 dk ya düştü. Ogs den çekilen para 8 lira. 70 dk kar ettim ben zamandan. Şimdi kullanmayan da kendince haklı ben de kendimce haklıyım.

Yargı her zaman birilerine hizmet etti kim güçlü ve başta ise adalet hukuk yargı ondan yanadır. Asla tarafsız ve güçsüzden yana da olmadı. Üstten birileri birşey ister astlar bunu yapmak zorundadır.
O senin dedigin diktotorya donemlerinde olabilen birsey.. Yani ayni simdiki gibi.. Yargi bunlar HSYKyi kendilerine baglayana dek bagimsizdi. Gucu olandan korkmak soyledigin gibi birsey degil. Gucu olan en guclu avukatlari tutar, karsisinda yenilirsin diyeydi. Milletvekillerinden memurlar korkardi, memurluktan atilirlar diye..

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından yayımlanan istatistiklere göre, 1959-2011 yılları arasında AİHM’e Türkiye aleyhine yapılan ve bir karar organına havale edilen başvuru sayısı 42 bin 549 iken, 1 Ocak 2012-31 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılan başvuru sayısı 24 bin724 olarak açıklandı. 2017 ise Türkiye açısından kara bir yıl oldu. AİHM’e yapılan 63 bin 369 hak ihlali başvurusunun, 25 bin 987’sinde Türkiye’nin mahkûm edilmesi istendi.

AKP döneminde yüzde 571 artış

2017 yılı verileri de hak ve özgürlük konusundaki kaygı verici gerilemeyi rakamlarla ortaya koydu. AİHM verilerine göre, 2002 yılında Türkiye aleyhine yapılan başvuru sayısı 3 bin 871 iken bu sayı 2017 yılı sonu itibarıyla 25 bin 987’ye ulaştı. Buna göre Türkiye’de son 13 yılda Türkiye aleyhine AİHM’e yapılan başvuru sayısında yüzde 571 artış yaşandı.

Hak ihlallerinde Türkiye ilk sırada

Adalet Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, 1959-2016 yılları arasında Türkiye aleyhine toplam ihlal kararı verilen başvuru sayısı 2 bin 889 oldu. AİHM’in internet sitesinde yer alan 2017 yılı verileri de eklendiğinde, Türkiye’nin mahkûm olduğu dosya sayısı 2 bin 988’e ulaştı. Türkiye böylece 47 Avrupa ülkesi arasında ilk sırada yer aldı. Türkiye’yi bu alanda, Rusya (2.127 mahkumiyet), İtalya (1.819 mahkumiyet), Romanya (1.202), Ukrayna (1.188) ve Polonya (958 mahkumiyet) takip etti.

Tabi ki var bunu söylüyorum zaten en başından beri. Şeffaf devlet yönetip herşeyi halka anlatıp ,bunu yaptım ,bunu yapıyorum ,bunu da yapmayı planlıyorum diye hesap vereceğini mi sanıyorsunuz. Herkes için yapılan ya da yapılacak olan şeyler uygun olacak ya da olmayacaktır. Geçenlerde 3. Köprüden uzak olmasından kullanmamaktan bahsedildi burada. Benim evimin yanında geçiyor o yollar . Ama ben kullanmıyorum diyenlerin aksine kullanıyorum. 1.5 saatte de gittiğim yol 20 dk ya düştü. Ogs den çekilen para 8 lira. 70 dk kar ettim ben zamandan. Şimdi kullanmayan da kendince haklı ben de kendimce haklıyım.
FETO, darbe, 17-25 Aralik.. Bunlar icraat degil yanliz.. Bunlar AKPnin rahatsiz oldugunu iddia ettigi olaylar.. Neden arastirilmasini istemesin, neden halktan saklasin? Kendi parmagi yoksa, hersey halka anlattigi gibiyse?

O senin dedigin diktotorya donemlerinde olabilen birsey.. Yani ayni simdiki gibi.. Yargi bunlar HSYKyi kendilerine baglayana dek bagimsizdi. Gucu olandan korkmak soyledigin gibi birsey degil. Gucu olan en guclu avukatlari tutar, karsisinda yenilirsin diyeydi. Milletvekillerinden memurlar korkardi, memurluktan atilirlar diye..

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından yayımlanan istatistiklere göre, 1959-2011 yılları arasında AİHM’e Türkiye aleyhine yapılan ve bir karar organına havale edilen başvuru sayısı 42 bin 549 iken, 1 Ocak 2012-31 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılan başvuru sayısı 24 bin724 olarak açıklandı. 2017 ise Türkiye açısından kara bir yıl oldu. AİHM’e yapılan 63 bin 369 hak ihlali başvurusunun, 25 bin 987’sinde Türkiye’nin mahkûm edilmesi istendi.

AKP döneminde yüzde 571 artış

2017 yılı verileri de hak ve özgürlük konusundaki kaygı verici gerilemeyi rakamlarla ortaya koydu. AİHM verilerine göre, 2002 yılında Türkiye aleyhine yapılan başvuru sayısı 3 bin 871 iken bu sayı 2017 yılı sonu itibarıyla 25 bin 987’ye ulaştı. Buna göre Türkiye’de son 13 yılda Türkiye aleyhine AİHM’e yapılan başvuru sayısında yüzde 571 artış yaşandı.

Hak ihlallerinde Türkiye ilk sırada

Adalet Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, 1959-2016 yılları arasında Türkiye aleyhine toplam ihlal kararı verilen başvuru sayısı 2 bin 889 oldu. AİHM’in internet sitesinde yer alan 2017 yılı verileri de eklendiğinde, Türkiye’nin mahkûm olduğu dosya sayısı 2 bin 988’e ulaştı. Türkiye böylece 47 Avrupa ülkesi arasında ilk sırada yer aldı. Türkiye’yi bu alanda, Rusya (2.127 mahkumiyet), İtalya (1.819 mahkumiyet), Romanya (1.202), Ukrayna (1.188) ve Polonya (958 mahkumiyet) takip etti.
Gerçek hayatta istatistik diye birşey yok. Yaşanmışlıklar vardır . Gücü olan herşeyi yapar olmayan paşa paşa verilen cezayı çeker.

Keşke demekten nefret eden biri olarak keşke herşey şeffaf olabilse. Gerçekten adalet diye birşeyin tarafsız olabileceğine inansam. Keşke eğitim içine siyaset bulaşmadan herkese eşit olsa. Çocuklarımızın beyni yıkanmadan eğitim alabilseler. Kızımın bir öğretmeni Atatürk e hakaret ederken ,bir diğeri dinlerin olmadığını, ataizmi aşılamaya çalışmasa mesela. Okulları denetleme mekanizması senede bir kere gelen müfettişe bağlı olmasa.

Keşke gelir dağılımı eşit olsa. Ben malımı paylaşmayı eşime çocuğuma öğretmeye çalışırken birileri çalıp çırpmayı öğretmese. Ben merhamet et dedikçe vicdan sahibi olmaya çalışıp vicdanlı çocuk yetiştirmeye çalıştıkça en yakınımdan darbe yemesem mesela. Çocuğum iyilikten maraz doğarı öğrenmese.

Herşey paraya bağlı olmasa mesela. İnsanca duygular daha ön planda olsa. Ama maalesef o kadar çok keşke var ki. Ve ortada maddiyat para ve güç varsa keşkeler çok daha fazla olacak.

Ben kendimce yine aynı nedenlerden dolayı kulak asmadığını düşünüyorum. Öyle bir yapıdan bu kadar kötülük göreceğini düşünmedi. Yani nasıl ki halk dinle kandırılıyorsa bence kendisi de aynı şekilde kandırıldı.

Liste olayına da katılmıyorum şöyle ,zaten o dönemde insanlar o cemaatin bir parçası olmakla gurur duyup kendilerini gizlemiyorlardı. İsimler zaten ortadaydı. Bir de ben kendim adıma cemaatin sadece bir hoca tarafından da yönetildiğine inanmıyorum.

Yenilen kul hakkı tabi ki vardır yoktur dense inanmam. Paranın ve gücün olduğu yerde her zaman adam kayırma da vardır. Kim güçlüyse onun dediği olur doğa kanunu gibi birşey bu.

Bunlar siyasette bizim gördüklerimiz. Her zaman görünen dağın bir de arkası vardır. Konuştuğumuz kadar basit değil hiçbir şey.

Peki diyelim ki kandırmadı fetö Erdoğanı böyle böyle devam ettiler... İkisinin kafa kafaya verip amaçladığı şey ne olabilirdi? Fetullah Gülen cemaatinin adamlarını neden sokmak istedi de Erdoğan bunlara tamam dedi? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti sadece bir cemaat öyle istedi diye yerleştirilir mi? Diyemez miydi Erdoğan olmaz .. Bakın şöyle anlatayım...Bir cumhurbaşkanı ve de başbakan, ülke yöneten bir adam böyle bir oyuna gelmemeliydi..Sokakta top oynamıyorlar... Ülke yönetiyorlar... Şimdi sizin eşiniz size sürekli kandırıldığını söyleyerek hata yapıyor olsa siz ona güvenebilir misiniz? Bakın 3 yanlış bir doğruyu götürür... Tayyip Erdoğanın bu kaçıncı kandırıldım demesi? Ülke kandırılaralak yönetilmez.. Demek ki beceremiyor.. Akp li bir sürü bakan fetöyü çatır çatır savundu.. Ve yargılanan tek bir bakan ve milletvekili yok... Az önce urfalı Halil İbrahim diye bir doktorla ilgili bir şey paylaştım... isterseniz bakın... Bizim en çok da sinirlendiğimiz onca insan yargılanırken bir tek bakanın bile yargılanmaması... 2013 öncesi diyorlar da herkesten bu kadar şüphelenip kendi içindekileri temize çıkarması bence çok yanlış.. Yanlış...

Gerçek hayatta istatistik diye birşey yok. Yaşanmışlıklar vardır . Gücü olan herşeyi yapar olmayan paşa paşa verilen cezayı çeker.
Dunya da duzdur o zaman.. Ben yerde yuvarlaklik gormuyorum..
Bak bu adamda kendince gece ve gunduzu aciklamis, senin istatistik ve yasanmisliklari aciklamana benzer bir sekilde..

Keşke demekten nefret eden biri olarak keşke herşey şeffaf olabilse. Gerçekten adalet diye birşeyin tarafsız olabileceğine inansam. Keşke eğitim içine siyaset bulaşmadan herkese eşit olsa. Çocuklarımızın beyni yıkanmadan eğitim alabilseler. Kızımın bir öğretmeni Atatürk e hakaret ederken ,bir diğeri dinlerin olmadığını, ataizmi aşılamaya çalışmasa mesela. Okulları denetleme mekanizması senede bir kere gelen müfettişe bağlı olmasa.

Keşke gelir dağılımı eşit olsa. Ben malımı paylaşmayı eşime çocuğuma öğretmeye çalışırken birileri çalıp çırpmayı öğretmese. Ben merhamet et dedikçe vicdan sahibi olmaya çalışıp vicdanlı çocuk yetiştirmeye çalıştıkça en yakınımdan darbe yemesem mesela. Çocuğum iyilikten maraz doğarı öğrenmese.

Herşey paraya bağlı olmasa mesela. İnsanca duygular daha ön planda olsa. Ama maalesef o kadar çok keşke var ki. Ve ortada maddiyat para ve güç varsa keşkeler çok daha fazla olacak.
Siz ve sizin gibiler herseye eyvallah ettigi, hesap sormadigi icin boyle. Gorduklerinizi bile sorgulamaya korkuyor, ayni adama devam diyorsunuz butun yanlislarini bile bile, kabul gordukten sonra niye degistirsinler kendilerini? Adamlar artik alay ediyorlar sizlerle yav.. aya 4 seritli yol yapicaz desek inanacak bir kitlemiz var ne demek? Akliniza hakaret.. Bunu diyen CHP, IYI parti filan degil, kendi liderinizin damadi..

X