Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
AKP-MHP yillardir birbirlerinin sirtinda, birbirinin destegi ile mecliste istedikleri gibi at kosturdular. Birbirlerine koltuk degnekligi yaparken dahi birbirlerine demedikleri hakaret kalmamis. Birbirlerini seytan-iblis ilan etmisler. Simdi gene ikisi kolkola girmis, memleketin yonetimine talip. Birlikte kendilerine melek, CHPye seytan diyorlar..:KK70: Yersen..:KK53:

Bunlara vermezseniz oyunuzu, dinden cikar, tas olursunuz heee..:KK53:
:rolleyes::KK70:

Ne desem bilemedim yiğneeeee

16 senedir doguda kullanilan kacak elektrigi bile onleyemediler, hala elektirk faturasini odeyen vatandasa odetiyorlar. Buzdolabi ne ki, kacak elektrik kullananlar her evde klima kullaniyorlar. Dogalgaza da gerek yok, elektrikli sohben ve firin var onlara.. Faturalar nasilsa birileri tarafindan odeniyor. WC 1 lira yapmislar ama... Bosveeer..:KK14:

Güneydoğu’daki Kaçak Elektrik Tüketimi Devasa Boyutlarda…
Kategori : ELEKTRİK ENERJİSİ, ENERJİ GÜNDEMİ - Tarih : 30 Ağustos 2017

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde elektrik tüketimi kaçak elektrik kullanımı devasa boyutlara yükseldi.

Kaçak kullanım oranında her yıl sürekli artış yaşanırken, 45 dereceyi bulan sıcaklıklarla birlikte tarımsal sulama ve klima kullanımına bağlı olarak kaçak elektrik tüketiminde rekor artış gerçekleşti. 6 ilin elektrik tüketimi İstanbul’un tükettiği elektriğe yakın olurken, dünyanın altıncı büyük barajı Atatürk Barajı’nın da 6 aylık elektrik üretimi buradaki 5,7 milyon insanı serinletmeye bile yetmedi.

DEDAŞ Şanlıurfa İl Müdürü Osman Hondu yaptığı açıklamada, sıcaklık artışına paralel şekilde enerji tüketiminin de artış olduğunu, bölgedeki 6 ilin yaklaşık olarak İstanbul kadar da elektrik tükettiğinin vurgusunu yaptı. Bölgedeki 5 ilin bir ayda kullandığı enerjiyi ise sıcaklığın doruk noktaya ulaştığı Şanlıurfa’nın hemen hemen tek başına kullanması ise oldukça dikkat çekici.

Burasi Mardin.. Luks! bir binanin klima dunyasi.. Odeyenler sagolsun, hepinize duacilar..:KK49:AKP sayesinde cennetliksiniz hepiniz, hala sikayet, hala sikayet..

resized_9191f-A109119_01.jpg

Evet okumadan yazdım itiraf ediyorum:pancak burda sizin savunmanız hep kasar demedi caaaaanimmmmm veya dediyse hak etti minvalinde. Şunu diyebiliyoruz en azından ( yaptıysa olmaz ,hata etmiş) bi kerede bunu deyin..
Her attığım linke yok canım öyle değildir desiysede haketmistir :ukala:hayır ak parti yandaslarindan ki ben:21: Erdoğan dediyse doğrudur iykide öyle demiş olsam surada dar ağacı kurarsiniz :skandal:ki haber sitesinden bulduğum haberin bir paragrafı CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçilmesi halinde, iktidara yakın medya kuruluşlarında çalışan bazı gazeteciler için "kaşar" ifadesini kullandı. İnce, "Ben o kaşar gazetecilerle konuşmayacağım bile. O sarayın yalakası kaşar gazeteciler var ya, cumhurbaşkanı olduğumda beni ilk ziyaret eden o kaşarlar olacak" dedi. Yalakayami gulersin kasarami:bicak::deli:hayır erdogan dan gazetecilere çoook laflar etti karşısında durdunuz, neden inceye aynı irade ile karşı durmuyorsunuz:duduk:hayır bide hepimizi kucaklayacam adam diyor....ak parti seçmenleri kucaklamayaaacam al ışte zihniyet bu anacim. Ve biz bunu çok iyi biliyoruz ki ülkeyi terkedin demez ama nefeste aldırmaz bu zihniyet.Daha bu minnacık forumda fikirlerimiz için eleştiriliyor :eek:susturmaya sindirmeye calisiliyoruz :duduk:kah o öyle yazılmaz, bu böyle yazılmaz, kah cahilsin,kah bilmem nesin(burada mağdur rolü de oynamiyorum he)cunku teget geçiyio sizin sözler :ukala: herkes kendine yakışanı yapar der gülüp geçiyorum bide o kadar çok yazıyorsunuz ki :-)aynı şeyleri :uykucu:Neyse istiklal marsina gelince e be amcalar dersinize çalışıp cikaydinizya :KK70:koro olamamislar:KK70:şimdi ordaki amcalari birak.Erdoğan'da yanlış okumuş mu diye baktım da simdi yanlış değil ama eksik var (olsun artık dokulen kanlarimiz helal ) olsun artık demiyor hata diyosaniz hata:duduk:....en azından sancaga alçak demiyor:KK67: birinde de promterden okudu diye haber var:halay:ilk 2 kıtasının, ilk satirini okusa :duduk:gösterebilirim belki .Ama yinede herşeyde yanlışlık yapsalar bile benim için çok önemli mihenk taşlarından vatanım bayragim marsim.....o ilahi versiyonunu bende sevmedim, bi ara değiştirilecek dendi ama olmaz diye düşünüyorum. Ha belki şimdiki revize edilebilir diye düşünmüşlerdir ama çok ta gerek yok sankio_Oben her dinleyisim agliyorum:super::KK68: yazarım hem kız sanane :63:niye yazma diyon siz yazma dedikçe daha cok yazmak geliyor icimden:63: ve hasil ince bizi dilim dilim eder seçilince:KK76: ben söylemlerinden bunu anlıyorum ve asla samimi gelmiyor zaten:63: üslubu simdiden çok bozuldu sizin oğlanın :KK12: en azından bizim oğlanın belli bi zaman geçince :halay: daha yazacaklarım bitmedi ama geç kalıyorum adiyoooss gençler ve genç kalmaya çalışanlar :KK45:

Şimdi fetoyu yerden yere vuranlar, vaktiyle laf söyletmiyor, islamı dünyaya

yayıyor diye peygamber muammelesi yapıyorlardı.Gün gelecek aynı şey

yaşanacak''Kim ben mi yok canım ben hep söyledim'' e dönecek.

Dünya değişiyor.Ortaçağ kafası dinlerle idare.İster kabul et ister etme

değişim tüm dünyaya kabul ettirecek.

(yukarıdaki yorumunu okumadım.Ama neyi savunduğunu biliyorum.)

Şimdi alışverişten geldim 6 kişilik bir iftar daveti için tavuk eti tercih ettim ama oda uçmuş buzdolabım var ama tıkabasa pek dolduramıyoruz 100₺ tuttu ki çoğu şeyi unuttum bebek bezi vs. Markete gidesim gelmiyor herşey o kadar pahalı ki lütfen bi an önce düzelsin şu fiyatlar asgari ücrete zam geldi ama fazla fazla herşeye zam geldi napsın millet şimdi çok şükür kira ödemiyoruz Allah kirada olanlara yardım etsin :dua:

Çok nankör insanlar var var ya. Erdogandan önce Erdogandan sonra ya bir bakın Allah aşkına. Bu adam bizi yarı yolda bırakmadı geliştirdi calıştı çabaladı ötekiler gibi yiyip terörist yandaşı olmadı. Amerika neden Erdoğanı sevmiyor zannediyorsunuz. Adam çünkü türkiyeıye can verdi ayaga kaldırdı borçları sildi üstüne borç verdi. Afrine girdi Müslüman kardeşlerimize yardım etti. Bu adamdan ne kötülük beklersiniz Allah aşkına. Onun gibisi gelmez bir daha dünyaya kim ne derse desin Allah bin kere razı olsun. Recep Tayyip Erdoğan aşığıyım. Hep öyle olacam.Allah başımızdan eksik etmesin onu insallah. Ömrüne ömür katsın. Gücüne güç versin.

Ahhh canım yaaa.Erdoğan aşığısın hııı.Yaş 21 akp döneminden öncesi yok.

Ben sana bi anlatayım.

Babam beni el arabasıyla okula götürürdü.(Arabamız vardı)

Yiyecekleri balkonda saklardık.(Buzdolabımız da vardı)

Annem eski çuvallardan elbise dikerdi.(babam devlet çalışanı olmakla beraber alışverişim hep
Nışantaşından yapılırdı.)

Sene 2004 eve kırmızı birşey geldi.Bu et dediler.(evimizde sürekli et olurdu hatta pirzola falan
yerdik)

Camilerde inek yetiştirilir, ezan okunmazdı.(Her yaz kuran kursuna giderdik camiye, inanmazsın
tacize uğramadan evimize gelirdik)

Namaz kılanları taşlarlardı.(bizim çocukluğumuzda bir insan için namazında niyazında demek
o insan saygıdeğer demekti ve öyleydi.Tirişkadan ibadet edilmezdi)

Ahhh ahhh daha neler neler???
(o günleri yaşasaydın bugünden nefret ederdin)

Bas mührü Millet ittifakı'na! Türkiye 100 yıl önce olduğu gibi bir kez daha işgal edilmiş olsaydı, işgalci düşman kuvvetler ne yapardı sizce?

Yapacakları şeyleri tek tek sıralayayım:

- Olağan Üstü Hal kaldırılacak

- Selahattin Demirtaş hapisten çıkarılacak

- PKK ve HDP'nin istediği gibi yerel yönetimlere özerklik verilecek
- Afrin ve El Bab'dan çıkılacak

- TİKA kapatılacak.

- TRT satılacak

- Cumhurbaşkanlığı Külliye'si satılacak

- Nükleer santral durdurulacak

- Kanal İstanbul projesi durdurulacak

- Yerli otomobil projesi durdurulacak
- Hızlı Tren projesi durdurulacak.

- Devletin envanterinde bulunan uçaklar satılacak
- Üçüncü Havaalanı Projesi durdurulacak

- Rusya ile yapılan S -400 anlaşması iptal edilecek

- Hapishaneler boşaltılacak. Yani Fetö teröristleri salınacak.

- IMF ile yeniden masaya oturulacak
-Cumhurbaşkanı ve ona destek veren herkes yargılanacak.

Kahredici olan ne biliyor musunuz?

Kahredici olan şu ki bunları bir Amerikan valisi veya bir Yunan generali değil, kendine "Millet İttifakı" diyen muhalif partilerin lider adayları söylüyor.

Daha kahredici olan ise bu vaatlerin, meydanları dolduran on binler tarafından onaylanıyor, alkışlanıyor olması...

Erdoğan şeker fabrikalarını özelleştirince "Ülke satılıyor" diye vesvese üretenler, açık açık, "Gelirsem bu kurumları elden çıkaracak, adeta ülkeyi satacağım" diyenleri ölümüne destekliyor.

Erdoğan nefreti bir insanı daha ne kadar körleştirebilir?

Meral Akşener gözümüzün içine baka baka, "Darbecilere direnen TRT'den öç alacağım" diyor. TRT çalışanlarının tamamını kapının önüne koyacağını, onları açlığa, sefalete mahkûm edeceğini söylüyor.

Muharrem İnce gözümüzün içine baka baka, "Bu ülkeyi ayakta tutan hangi direk varsa ilk önce onu yıkacağım" diyor. Dünyanın karşı olduğu havaalanlarına, otomobil projelerine kendisinin de karşı olduğunu söylüyor.

Temel Karamollaoğlu, "Hızlı treni hemen tedavülden kaldıracağım. Kanal İstanbul Projesi'ni durduracağım" diyerek başka bir yıkımın, başka bir yağmanın haberini veriyor.

Biri yargıyı, diğeri polis teşkilatını darmadağın edeceğini ve oradaki insanları sokağa atacağını söylüyor.

Bir başkası, darbe gecesi Fetö'cülere canı pahasına direnen Hulusi Akar Paşa'yla, Afrin Kahramanı Metin Temel Paşa'nın apoletlerini sökeceğini söylüyor.

Ve...

Ve hepsi ağız birliği etmişçesine Erdoğan'ı ve onu destekleyenleri yargılayacağını söylüyor.

Ve bunları yapacağını vadedenler...

"Yıkacağız, satacağız, kapatacağız, yargılayacağız" diyenler, dönüp bize ne diyor? "Türkiye bizimle huzura kavuşacak" diyor!

"Artık sağcı solcu kalmadı. Bir vatan kaldı elimizde..........." diyen ne de güzel söylemiş.

Sanki...

Sanki bugünler için söylemiş!

"Kahredici", "daha kahredici" dedik ama en kahredici olan ne biliyor musunuz?

Bu ülkede hala, "Ben AK Parti'nin listelerini beğenmedim. Onun için bu kez gidip oyumu başka partiye vereceğim" diyenlerin bu olup biteni görmemesi var ya!

İşte en kahredici olan bu!..

Öyle ya!..

AK Parti listelerinde yer alanlar, "YPG terör örgütü değildir" diyenlerden daha kötü ya! Ondan dolayı oy vermeyecekler herhalde!

AK Parti listelerindeki isimler, terörist cenazesine gidip ağlayanlardan, çok daha adi ya!

AK Parti listelerinde yer alanlar, "Hiç bir şeyden tiksinmedim şehitler ölmez, vatan bölünmez sözünden tiksindiğim kadar" diyenlerden daha alçak ya!

AK Parti listelerinde yer alanlar, devletine "Katil" diyen, Mehmetçik'e, "İşgalci" diyen namertlerden daha namert ya!

AK parti listelerinde yer alanlar sırtını PKK'ya, YPG'ye yaslayan terör yardakçılarından daha hain ya!

AK Parti listelerinde yer alan isimler, terör yanlısı Selahattin Demirtaş'tan çok daha kötü ya!

AK Parti listelerinde yer alanlar, darbe gecesi sela okunan camileri basanlardan daha fazla ülke düşmanı ya!

AK Parti listelerinde yer alanlar kendilerine "Koyun", "Göbeğini kaşıyan adam", "makarnacı, kömürcü, cahil, eğitimsiz, g.t kılı" diye hakaretler etti ya!

AK Parti listesindekiler, "Seçimi kazanınca sizi denize dökeceğiz" dedi ya!

Onun için oy vermeyecekler herhalde!

Verme tabi can kardeş, sakın ha AK Parti listelerine oy verme!

Meral Akşener'i Cumhurbaşkanlığı'na, Muharrem İnce ve Temel Karamollaoğlu'nu yardımcılıklarına getir.

Selahattin Demirtaş'ı, Pervin Buldan'ı, Sezgin Tanrıkulu'nu ve bilimum diğer teröristleri de kabineye soktun mu...

Gerisi kolay!

Dolar kendiliğinden düşecek, ekonomi hemencecik düzelecek ve ülkeye huzur, mutluluk gelecek!

Hepimiz kardeş olacağız!

Hadi!

Bas mührü Millet ittifakı'na! Süleyman özışık Makaleden bazı bölümler kesilmiştir orninalinin linki .....https://seslimakale.com/videodetay/suleyman-ozisik--bas-muhrunu-millet-ittifakina-26495

Pensilvanya’dan yönetildiği “aşırı belli” olan sosyal medya hesapları bu aralar “Sıkıldık, bıktık, tamam” gibi sloganlarla “zoraki ittifak” haline bürünen muhalefetin ekran yüzü olmaya çalışıyorlar. Ergen çocuk tavırlarıyla “devletçilik” oynadıklarının farkında değiller.

“Kredi kartı borçlarını sileceğiz” diyerek insanların “Yuppiii” demesini bekliyorlar. Muhalefet yine “Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeye” odaklanmış durumda ama yöntemleri bu konuda tabanlarına dahi umut vermiyor. Amaçlarına ulaşmak istiyorlarsa şu kısa formüllere başvurmaları gerekiyor:

1) 81 ile 108 yeni üniversite, 3 bin 480 yeni hastahane, 537 öğrenim yurdu, 19 bin 134 km duble yol, 150 adet tünel, 269 bin 200 derslik, 423 baraj, 491 hidroelektrik santrali, 29 havalimanı, 787 bin konut yapacaksınız! Bütün bunları 15 yılda yapacak, üstelik Türkiye’yi 3 kat büyüteceksiniz!

2) Yerli savaş helikopteri, yerli denizaltı gemileri, yerli hava savunma sistemleri, savaş gemisi, tank, Göktürk uydusu, milli piyade tüfeği, insansız hava araçları yapacaksınız!

3) Hızlı tren, Marmaray, tüpgeçit, devasa havalimanı, nükleer santraller yapacaksınız!

4) Türkçe bilmeyen insanların olduğu bir ülkeye gittiğinizde on binlerce insanın gönlünde taht kurduğunuz için size “Sultan” diyecekler. Türkçe bilmeyen insanların Millet Meclisi’ne gittiğinizde sizi dua ve tekbirlerle karşılayacaklar!

5) Ekonomi ve döviz üzerinden milleti ezmeye çalışan dünya baronlarına korkmadan kafa tutacaksınız! “Yalnız” kalsanız bile “Topunuz gelin” diyecek bir yüreğe sahip olacaksınız! Her zorluğa rağmen çıkış yolu bularak insanların refahını düşünecek ve bu toprakların hakikatine sırtınızı dönmeden yolunuza devam edeceksiniz!

Bunları kim yaparsa bu ülkede söz sahibi o olur!

Bunları kim yaparsa halkın gönlünde taht kurar!

Bunları yapanı bombalarla, tanklarla, darbelerle devirmeye çalışsalar da millet müsaade etmez!

Bunları yapan için “Allah benim ömründen alsın, ona versin” duaları edilir!

Bunları kim yaparsa 24 Haziran’ın galibi o olur!

Bas mührü Millet ittifakı'na! Türkiye 100 yıl önce olduğu gibi bir kez daha işgal edilmiş olsaydı, işgalci düşman kuvvetler ne yapardı sizce?

Yapacakları şeyleri tek tek sıralayayım:

- Olağan Üstü Hal kaldırılacak

- Selahattin Demirtaş hapisten çıkarılacak

- PKK ve HDP'nin istediği gibi yerel yönetimlere özerklik verilecek
- Afrin ve El Bab'dan çıkılacak

- TİKA kapatılacak.

- TRT satılacak

- Cumhurbaşkanlığı Külliye'si satılacak

- Nükleer santral durdurulacak

- Kanal İstanbul projesi durdurulacak

- Yerli otomobil projesi durdurulacak
- Hızlı Tren projesi durdurulacak.

- Devletin envanterinde bulunan uçaklar satılacak
- Üçüncü Havaalanı Projesi durdurulacak

- Rusya ile yapılan S -400 anlaşması iptal edilecek

- Hapishaneler boşaltılacak. Yani Fetö teröristleri salınacak.

- IMF ile yeniden masaya oturulacak
-Cumhurbaşkanı ve ona destek veren herkes yargılanacak.

Kahredici olan ne biliyor musunuz?

Kahredici olan şu ki bunları bir Amerikan valisi veya bir Yunan generali değil, kendine "Millet İttifakı" diyen muhalif partilerin lider adayları söylüyor.

Daha kahredici olan ise bu vaatlerin, meydanları dolduran on binler tarafından onaylanıyor, alkışlanıyor olması...

Erdoğan şeker fabrikalarını özelleştirince "Ülke satılıyor" diye vesvese üretenler, açık açık, "Gelirsem bu kurumları elden çıkaracak, adeta ülkeyi satacağım" diyenleri ölümüne destekliyor.

Erdoğan nefreti bir insanı daha ne kadar körleştirebilir?

Meral Akşener gözümüzün içine baka baka, "Darbecilere direnen TRT'den öç alacağım" diyor. TRT çalışanlarının tamamını kapının önüne koyacağını, onları açlığa, sefalete mahkûm edeceğini söylüyor.

Muharrem İnce gözümüzün içine baka baka, "Bu ülkeyi ayakta tutan hangi direk varsa ilk önce onu yıkacağım" diyor. Dünyanın karşı olduğu havaalanlarına, otomobil projelerine kendisinin de karşı olduğunu söylüyor.

Temel Karamollaoğlu, "Hızlı treni hemen tedavülden kaldıracağım. Kanal İstanbul Projesi'ni durduracağım" diyerek başka bir yıkımın, başka bir yağmanın haberini veriyor.

Biri yargıyı, diğeri polis teşkilatını darmadağın edeceğini ve oradaki insanları sokağa atacağını söylüyor.

Bir başkası, darbe gecesi Fetö'cülere canı pahasına direnen Hulusi Akar Paşa'yla, Afrin Kahramanı Metin Temel Paşa'nın apoletlerini sökeceğini söylüyor.

Ve...

Ve hepsi ağız birliği etmişçesine Erdoğan'ı ve onu destekleyenleri yargılayacağını söylüyor.

Ve bunları yapacağını vadedenler...

"Yıkacağız, satacağız, kapatacağız, yargılayacağız" diyenler, dönüp bize ne diyor? "Türkiye bizimle huzura kavuşacak" diyor!

"Artık sağcı solcu kalmadı. Bir vatan kaldı elimizde..........." diyen ne de güzel söylemiş.

Sanki...

Sanki bugünler için söylemiş!

"Kahredici", "daha kahredici" dedik ama en kahredici olan ne biliyor musunuz?

Bu ülkede hala, "Ben AK Parti'nin listelerini beğenmedim. Onun için bu kez gidip oyumu başka partiye vereceğim" diyenlerin bu olup biteni görmemesi var ya!

İşte en kahredici olan bu!..

Öyle ya!..

AK Parti listelerinde yer alanlar, "YPG terör örgütü değildir" diyenlerden daha kötü ya! Ondan dolayı oy vermeyecekler herhalde!

AK Parti listelerindeki isimler, terörist cenazesine gidip ağlayanlardan, çok daha adi ya!

AK Parti listelerinde yer alanlar, "Hiç bir şeyden tiksinmedim şehitler ölmez, vatan bölünmez sözünden tiksindiğim kadar" diyenlerden daha alçak ya!

AK Parti listelerinde yer alanlar, devletine "Katil" diyen, Mehmetçik'e, "İşgalci" diyen namertlerden daha namert ya!

AK parti listelerinde yer alanlar sırtını PKK'ya, YPG'ye yaslayan terör yardakçılarından daha hain ya!

AK Parti listelerinde yer alan isimler, terör yanlısı Selahattin Demirtaş'tan çok daha kötü ya!

AK Parti listelerinde yer alanlar, darbe gecesi sela okunan camileri basanlardan daha fazla ülke düşmanı ya!

AK Parti listelerinde yer alanlar kendilerine "Koyun", "Göbeğini kaşıyan adam", "makarnacı, kömürcü, cahil, eğitimsiz, g.t kılı" diye hakaretler etti ya!

AK Parti listesindekiler, "Seçimi kazanınca sizi denize dökeceğiz" dedi ya!

Onun için oy vermeyecekler herhalde!

Verme tabi can kardeş, sakın ha AK Parti listelerine oy verme!

Meral Akşener'i Cumhurbaşkanlığı'na, Muharrem İnce ve Temel Karamollaoğlu'nu yardımcılıklarına getir.

Selahattin Demirtaş'ı, Pervin Buldan'ı, Sezgin Tanrıkulu'nu ve bilimum diğer teröristleri de kabineye soktun mu...

Gerisi kolay!

Dolar kendiliğinden düşecek, ekonomi hemencecik düzelecek ve ülkeye huzur, mutluluk gelecek!

Hepimiz kardeş olacağız!

Hadi!

Bas mührü Millet ittifakı'na! Süleyman özışık Makaleden bazı bölümler kesilmiştir orninalinin linki .....https://seslimakale.com/videodetay/suleyman-ozisik--bas-muhrunu-millet-ittifakina-26495
Allahaşkına bi şey kopyalıyorsun buraya önce bi oku şekerim kim yazmış ne yazmış diye
Süleyman Özışık denen adam daha düne kadar 1 numaralı fetöcüydü
Gerçi kime diyoruz
Reisiniz de öyleydi bakanlarınız da
Yoksa hala öyleler mi ?!

Pensilvanya’dan yönetildiği “aşırı belli” olan sosyal medya hesapları bu aralar “Sıkıldık, bıktık, tamam” gibi sloganlarla “zoraki ittifak” haline bürünen muhalefetin ekran yüzü olmaya çalışıyorlar. Ergen çocuk tavırlarıyla “devletçilik” oynadıklarının farkında değiller.

“Kredi kartı borçlarını sileceğiz” diyerek insanların “Yuppiii” demesini bekliyorlar. Muhalefet yine “Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeye” odaklanmış durumda ama yöntemleri bu konuda tabanlarına dahi umut vermiyor. Amaçlarına ulaşmak istiyorlarsa şu kısa formüllere başvurmaları gerekiyor:

1) 81 ile 108 yeni üniversite, 3 bin 480 yeni hastahane, 537 öğrenim yurdu, 19 bin 134 km duble yol, 150 adet tünel, 269 bin 200 derslik, 423 baraj, 491 hidroelektrik santrali, 29 havalimanı, 787 bin konut yapacaksınız! Bütün bunları 15 yılda yapacak, üstelik Türkiye’yi 3 kat büyüteceksiniz!

2) Yerli savaş helikopteri, yerli denizaltı gemileri, yerli hava savunma sistemleri, savaş gemisi, tank, Göktürk uydusu, milli piyade tüfeği, insansız hava araçları yapacaksınız!

3) Hızlı tren, Marmaray, tüpgeçit, devasa havalimanı, nükleer santraller yapacaksınız!

4) Türkçe bilmeyen insanların olduğu bir ülkeye gittiğinizde on binlerce insanın gönlünde taht kurduğunuz için size “Sultan” diyecekler. Türkçe bilmeyen insanların Millet Meclisi’ne gittiğinizde sizi dua ve tekbirlerle karşılayacaklar!

5) Ekonomi ve döviz üzerinden milleti ezmeye çalışan dünya baronlarına korkmadan kafa tutacaksınız! “Yalnız” kalsanız bile “Topunuz gelin” diyecek bir yüreğe sahip olacaksınız! Her zorluğa rağmen çıkış yolu bularak insanların refahını düşünecek ve bu toprakların hakikatine sırtınızı dönmeden yolunuza devam edeceksiniz!

Bunları kim yaparsa bu ülkede söz sahibi o olur!

Bunları kim yaparsa halkın gönlünde taht kurar!

Bunları yapanı bombalarla, tanklarla, darbelerle devirmeye çalışsalar da millet müsaade etmez!

Bunları yapan için “Allah benim ömründen alsın, ona versin” duaları edilir!

Bunları kim yaparsa 24 Haziran’ın galibi o olur!
Yapmak önemli tabii. Ama o yaptığın şeylerin borcu ne kadar mesela biliyor musun?Mesela kanal İstanbul kaça yaptırılacak ve yapan şirkete kaç seneligine su kadar günlük kullanılacak su kadar yıllık işletme hakkı sende olacak denecek? Çocuğun bile borç ödeyecek mi mesela? Biliyor musun bunları merak ediyorum

X