Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Etsinler zaten.. Bizim bir şey dediğimiz yok.. Siz her türlü desteksiniz.. Ondan naber.? Sayın Öcalan'a ,tabelalardan tclerin kaldırılmasına... O ne olacak? Biz Haburdan gelenleri küfüe ederek izlerken sizler Erdoğan yaptıysa bir bildiği vardır diyerek destklednşz.. Ben muharrem inceyi destekliyorum... Sezgin Tanrıkulu nu değil... Cumhurbaşkanı adayı sezgin Tanrıkulu olsa idi desteklemezdim mesela.?
Sen istediğin kadar destekleme,partin değer veriyor destekliyor.
Kimse desteklemedi o görüntüleri,tekrar tekrar temcit pilavı gibi aynı şeyleri yazmanın ,açıklama yapmanın hiç gereği yok :işsiz:,daha önce defalarca yazmıştım zaten ,nasıl olsa işinize geldiği gibi algılıyorsunuz.
Neyse benden bugünlük bu kadar ,arkamdan kaçtı demeyin ,verecek cevabı yok demeyin haa:KK53:

Başlık temsili:KK53:
images (1).jpeg

Milletvekili Olma Şartları
Milletvekili olmak için bazı şartlar Anayasamızın 76. maddesinde belirlenmiştir. Buna göre,

• 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • Askerlik hizmetini yapmış olmak,
  • Kısıtlı olmamak,
  • Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,
  • Taksirli suçlar hariç, toplam bir yıl veya daha fazla hapis ile ağır hapis cezası almamış olmak,
  • Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak; kaçakçılık, resmi ihale ile alım satımlara fesat karıştırmamış olmak,
  • Devlet sırlarını açığa vurma, ideolojik veya anarşik eylemlere katılıp bu suçlardan birinden hüküm giymemiş olmak.
Suriye'de ic savasin cikis yili 2011, bu adamin Bursaya gelip yerlesmesi 2012. Bu amcam askerligini nerde yapmis pardon?:KK66:
Ablaaaaa meral akşener de askerlik yapmamış diyorlar.:skandal: Ne diyorsun ?
Diploması varmış ama :KK9:

Erdoğan'ın İngiltere'den onay aldığı doğru
Mehmet Şimşek'te görüşmelerin iyi geçtiğini söyledi zaten
Acaba hangi devlet kurumlarını yatırımcılara sundu ki İngilizler yardım yapmayı kabul etti ??
Bilen varsa aydınlatsın :KK66:
İngilizler Kıbrıs ı ister :sopa:

Sen istediğin kadar destekleme,partin değer veriyor destekliyor.
Kimse desteklemedi o görüntüleri,tekrar tekrar temcit pilavı gibi aynı şeyleri yazmanın ,açıklama yapmanın hiç gereği yok :işsiz:,daha önce defalarca yazmıştım zaten ,nasıl olsa işinize geldiği gibi algılıyorsunuz.
Neyse benden bugünlük bu kadar ,arkamdan kaçtı demeyin ,verecek cevabı yok demeyin haa:KK53:
Kaçtı demeyeceğim elbette... İyi geceler... Yalnız şunu da belirteyim sezgin tanrıkulu bir mv dir cumhurbaşkanı adayı veya başbakanlık yapmış biri değildir... İktidar olan akpdir.. 16 yıldır bu ülkenin başında akp var..Bir cumhurbaşkanı veya başbakan milletinin bekasını terörist ile birlikte anlaşmalar yaparak belirleyemez... Mv ni ihraç etmedilerse o chpnin hatasıdır... ülkeyi yöneten sezgin tanrıkulu değil...

ncarenot ncarenot mapıslık bitmiş ... :) Hoşgeldin :)

Geldim ve herşey bıraktığım gibi :))
Işığa ve aydınlığa gören gözlerin ihtiyacı vardır. Körler için ışık bir şey ifade etmez...

Bilenler ve bilmeyenler olarak...
Bir koca paragraf yazmışım. 130 kelime. Sadece 1 kelimesini anlamışlar ve ona da birkaç cılız itiraz olmuş. Bilenler bilmeyenlere anlatmış sagolsunlar :KK200:velhasıl kelam ban yememe yine değmemiş yani :kahve:
Nuh Peygamberin gelmekte olan felaket için insan ve hayvan ehlinden uyardiğı halktan ona inananların bindiği gemiye kendi karısıyla oğlu binmemiş. Mum; dibini aydınlatamıyor cidden....

Erdoğan gitsin mi diyorsun?

Aşırı muhaliflerden misin can kardeş? Gel, seninle bugün iki medeni insan gibi karşılıklı oturup, senin derdin ne benim derdim ne şöyle bir konuşalım.

Sen, Türkiye'de ağır bir ekonomik kriz olduğunu mu iddia ediyorsun?

Dövizin yukarı tırmanışının, benzin ve motorinin astronomik rakamlara ulaşmasının bir ekonomik kriz olduğunu ve bunun tek sorumlusunun işbaşındaki hükümet olduğunu mu söylüyorsun?

Ben tam olarak böyle düşünmüyorum.

Nasıl düşündüğümü anlatayım kardeşime...

Ben çevreme baktığımda, Türkiye'de bir ekonomik kriz olduğuna inanasım gelmiyor. Gördüklerim, "Ekonomik kriz falan yok, milletin keyfi yerinde" dedirtiyor bana…

Nasıl mı?

Mesela araba satışlarına bakıyorum, son 6 yılın en yüksek seviyesinde seyrettiğini görüyorum.

Mesela, konut satışlarına bakıyorum, küçük bir krizin ardından tekrar canlandığına şahit oluyorum.

Mesela, çevremdeki insanlara bakıyorum ve onları delirmiş gibi alışveriş yaparken görüyorum.

Mesela kaç kredi kartının kara listeye girdiğini takip ediyorum, son 10 yılın en düşük seviyesinde olduğunu görüyorum.

Mesela tatil ve tur programlarına bakıyorum. İnsanların daha şimdiden akın akın tatil beldelerine akmaya başladığını görüyorum.

Buna benzer onlarca madde sayabilirim ama uzatmaya gerek yok.

Bak can kardeş...

Sen ölmeyle bayılmayı karıştırmışsın anlaşılan. Ya da ekonomik krizin nasıl bir şey olduğunu hiç yaşamamışsın.

Azıcık anlatayım...

Sen ekonomik kriz yüzünden bir çırpıda 200 bin devlet memurunun işten çıkarıldığını hiç gördün mü?

Ben gördüm.

IMF, "Size verdiğimiz bu borç para karşılığında 200 bin devlet memurunu sokağa atacaksınız" dedi ve bu talep bir emir gibi yerine getirildi.

Sen bu ülkede depremzedeler için toplanan paraların, memur maaşlarını ödemek için kullanıldığına şahit oldun mu?

Ben gördüm.

Türkiye genelinde, depremzedeler için toplanan paraların onlara verilmediğini, onların kış günü çadırlarda ölüme terkedildiğini, toplanan bağışların ise maaş bekleyen memurlara dağıtıldığını gördüm.

Sen hiç toplam büyüklüğü Bayburt kadar olan Lüksemburg gibi bir ülkecikten 750 bin TL borç para istendiğini duydun mu?

Sen duymadın ama ben gördüm.

Devlet olarak o kadar aciz durumdaydık ki Lüksemburg'un kapısına gittik, adeta para dilendik. Onlar ne yaptı biliyor musun? "Borç değil bu para, başımızın gözümüzün sadakası olarak hibe ediyoruz" dediler. Bu hibe parayı alıp getirdik, memur maaşlarının ancak bir kısmını ödeyebildik.

Sen bu ülkede polislerin maaş alamadıkları için eylem yaptığını gördün mü can kardeş?

Bak ben onu da gördüm!

Binlerce polis, beylik silahlarının namlusundan tutarak havaya kaldırdı ve İstanbul'da yürüyüşe geçti. "Maaşlarımızı verin, yoksa çalışmayız" diye slogan attı.

Sen hiç bankaların vatandaşa kredi vermediği, esnafın tefecilerin eline düştüğü, insanların 10 bin lira aldığı tefeciye bir ay sonrası için 15 bin lira ödediği dönemi gördün mü? Ödeyemediğinde sokak ortasında kurşunlandığını ya da malına, mülküne, şirketine eşkıyalık yöntemiyle el konulduğunu gördün mü?

Ben bunu da gördüm.

Peki sen bu devletin "Ülkeye balans ayarı yapıyoruz" bahanesiyle bizzat tefecilik yaptığı, milletin parasına çöktüğü dönemi gördün mü?

Ben o dönemi de gördüm.

28 Şubat postmodern darbesini gerçekleştirenlerin, milletin cebinden 370 milyar doları cebren aldığını gördüm. Hemen akabinde, bankaların tek tek hortumlandığı, yüzlerce milyar doların iç edildiği dönemi yaşadım.

Bunun da akabinde doların bir gecede 600 liradan 1500 liraya yükseldiğini gördüm.

Sen hiç belediyelerin iflas ettiğini, emrinde çalışan personelin parasını veremediğini, temizlik işçilerinin maaş alamadıkları için Türkiye genelinde çöp toplamadıklarını ve sokakların ağzına kadar çöp dağlarıyla dolup taştığını gördün mü?

Görmedin di mi?

Ben gördüm ama sen de görebilirsin. Gir google'a, "çöp dağları" diye yaz, ne demek istediğimi anlarsın.

Ha, “Bunlar geçmişte kaldı, bana şimdilerden bahset” diyorsan, onu da konuşalım.

"Döviz yükseliyor, benzin motorin fiyatları artıyor" diyordun değil mi? Bak bunda haklısın, kimse bu gerçeği inkâr edemez. Peki ama bu yükseliş sadece Türkiye'de mi dersin?

Dövizden başlayalım...

Amerika ve Çin şu anda dünyanın birinci ekonomik gücü olmak için çarpışıyor. Amerika, Çin'in önünü kesmek için elindeki en büyük silahı, yani doları kullanıyor. Bu kullanım şekli nedeniyle dolar şu anda gelişmekte olan bütün ülkelerde ve hatta bütün dünyada aynı şekilde dalgalanıyor.

İnanmayabilirsin bu söylediğime...

Gir google'a, doların dünya ülkelerindeki seyrini takip et. Üç aşağı, beş yukarı, Türkiye'deki tablonun bir benzerini göreceksin diğer dünya ülkelerinde...

Bizde biraz daha fazla dalgalandığını görebilirsin. Onun nedenini sen de ben de çok iyi biliyoruz. En basit örneğini vereyim. İngiltere’deki televizyonlar, "Erdoğan gitmezse ve faizler yükseltilmezse döviz yükselecek" diyor. Almanya aynı, Fransa aynı, Amerika aynı, Avusturya, Belçika, aynı can kardeş. Hepsi aynı anda senin ülkene operasyon çekiyor, anladın?

"Döviz yükseliyor, fakirleşiyoruz" diye isyan ediyorsun değil mi?

Çok haklısın!

Merkez Bankası dövize müdahale etti, faiz oranlarını 3 puan yükseltti ve döviz aşağı doğru indi değil mi? Ve sen de bu durumda, daha çok fakirleşmekten kurtulduğunu düşündün değil mi?

Bak sana bu faiz artışının ne anlama geldiğini şöyle anlatayım.

O üç puanlık faiz artışı, sana ve senin geleceğine, doların yükselişinden 10 kat daha fazlaya patladı. Yani sana gelecek olan para, ülkenin kasasına girecek olan para direk faizcilerin kasasına gitti. Senin cebine ve geleceğine en büyük darbe indirildi ama senin ruhun bile duymadı.

Petrol de öyle...

Varili neredeyse 100 dolara dayanan petrol, bütün dünya ülkelerinde benzin ve motorinin abartılı zamlanmasına neden oluyor. Aklına gelen ilk ülkenin adını söyle mesela...

İngiltere mi?

Benzin fiyatları şu anda 1.60'ın üzerinde tarihi bir fiyata fırlamış görünüyor. Sterlin olarak hesaplarsan 8 bin Türk lirası civarında bir rakam ediyor bu oran. Fransa, Almanya veya başka bir ülke mi? Gir internete kendin bak fiyatlara...

Hah, şimdi gelelim senin muhalif tarafına...

Sana göre Erdoğan giderse, döviz de düşecek, petrol fiyatları inecek, ekonomik kriz de bitecek değil mi? Yani en azından, oy verdiğin partinin iktidar adayları sana bunu söylüyor ve sen de bunlara inanıyorsun.

Eyvallah!

De, nasıl düşecek, bunu soruyor, sorguluyor musun? Mesela sana nasıl bir ekonomik paketle geliyorlar, nasıl bir reçete sunuyorlar?

Var mı bir çözüm önerileri?

Ben duymadım, sen duydun mu?

Meral Akşener, "Ben devlete ait uçakları ve kaçak sarayı yıkacağım ekonomiyi düzlüğe çıkaracağım" diyor.

Temel Karamollaoğlu, "Ben bütün büyük yatırımları durduracağım, böylece ülke şaha kalkacak" diyor.

Muharrem İnce, "Ben dövize hiç müdahale etmeyeceğim. döviz kendiliğinden düşecek" diyor.

Düşün ki oy vermeye hazırlandığın Muharrem İnce, "Çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğim" diyor, ama mazot şu anda çiftçiye 2 buçuk liradan veriliyor.

"18 yaşına kadar herkesin hastanelerde ücretsiz muayene olmasını sağlayacağım" diyor ki bu sistem yıllardır zaten uygulanıyor.

Elini vicdanına koy da söyle can kardeş.

Sen bu komik vaatler dışında, adaylardan şöyle dişe dokunur başka bir ekonomik çözüm önerisi duydun mu?

Bak can kardeş...

Ben, "Şuna oy verme, buna ver" diyecek değilim. Paşa gönlün kimi istiyorsa git, oyunu ona ver. Sana sadece şu dostane tavsiyede bulunmak istiyorum.

Geriye dön, şöyle bir araştırma yap!

Özal'ı, Erbakan'ı ve Ecevit'i ekonomik kriz başta olmak üzere çeşitli bahanelerle koltuktan indirenlerin, daha sonra memleketi ne hale getirdiğini bi araştır.

Her bir ekonomik darbeden sonra, milletin açlık ve sefalete mahkum edildiğine, milyarlarca devlet kaynağının sadece bir kaç gün içinde iç edildiğine şahit olacaksın.

33608633_2289258587769833_5604023325811539968_n.jpg

Her şey tamam, bir tek üretim yeri kaldı

Şirketin başına getirilen Mehmet Gürcan Karakaş, 1 Eylül’de göreve başlayacak. 3,2 milyar avroya mal olması beklenen milli projenin başlangıç yatırımı 1 milyar avro olacak. Şirket adı, CEO’su ve yatırım kaynağı netleşen Türkiye’nin otomobilinin nerede üretileceği merak konusu .
Türkiye’nin Otomobili projesinde önemli bir eşik daha geride kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2 Kasım 2017 tarihinde protokolü imzalanan şirketin kurulumu tamamlandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda kurulan “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.” olarak belirlendi. Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanarak resmileşen şirkette Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell ve Zorlu Holding’in payları yüzde 19’ar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin payı da yüzde 5 olarak belirlendi.

ELEKTRİKLİ ALTYAPISI İÇİN ÇALIŞMA SÜRÜYOR

Ankara’da düzenlenen şirket kurulumu imza töreninde konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Türkiye’nin önde gelen 5 şirketi ve Türk Özel Sektörü’nün temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlikte Bakanlığımızın da desteğiyle bundan sonraki süreç daha hızlı ilerleyecektir. Süratle tasarım ve üretim ile ilgili faaliyetlere başlayacağız. Bu yalnızca bir otomobil üretme projesi değil aynı zamanda fikri mülkiyet hakları bize ait olan, markasıyla, tasarımıyla, yazılımıyla ve teknolojisiyle yerli bir atılımın önemli bir basamağıdır. Bu iş, ileri teknolojidir, teknolojik dönüşümdür. Hükümet ve Bakanlık olarak, Ar-Ge, tasarım ve üretim faaliyetleri başta olmak üzere, gerekli desteklerin sağlanması ve Türkiye’de elektrikli araçlarla ilgili altyapının kurulması için gerekli düzenlemeleri yapacağız” dedi.

KARAKAŞ 1 EYLÜL’DE GÖREVE BAŞLAYACAK

Şirketin başına Bosch’tan transfer edilen Türk yöneticilerinden Mehmet Gürcan Karakaş getirildi. Küresel otomotiv dünyasının en başarılı Türk yöneticililerden biri olan Karakaş, gerek Türkiye gerekse uluslararası pazarlarda çok önemli başarılara imza atan bir isim. Türkiye’nin Otomobili’ni dünyanın en önemli otomotiv şirketlerinden birisi yapma yolunda liderlik edecek Karakaş görevine 1 Eylül 2018’de göreve başlayacak.

OTOMOBİLİN TASARIM SÜRECİ BAŞLATILDI

Yerli otomobil markasının oluşturulmasında büyük önem teşkil eden tasarım süreci başlatıldı. Tasarım sürecinde önemli yerli ve uluslararası isimlerin desteği alındı. Tasarımın 2019 sonunda çıkarılacak prototip araç ile vatandaşların beğenisine sunulması hedefleniyor. Türkiye’nin otomobili geleceğin teknolojileri üzerine inşa edilip teknik özellikleri çağımızın tüm gereksinimlerini fazlasıyla karşılayacak. Yeni nesil araçların temelini oluşturacak olan platformun çalışmalarına başlandı ve platform özellikleri çağın önemli teknolojileri olan elektrikli, bağlantılı ve otonom sürüş özellikleri göz önünde bulundurularak belirlendi. Türkiye’nin Otomobilini hayata geçirmek için çalışmalar tam kararlılıkla ve planlandığı gibi devam ediyor. Bundan sonraki süreçte, şirket için kilit diğer pozisyonlar doldurulacak. Şirket içi yapılar oluşturulmaya başlanacak, mühendislik ve tasarım çalışmalarına hız verilecek. Kurulan şirketin hayırlı olması temennilerini ileten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, “1,5 milyon üyemizi temsilen şirket hissedarı olarak projenin başarısı için azimle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“KÜRESEL PAZARDA SÖZ SAHİBİ OLACAK BİR ARAÇ ÜRETİRİZ”

Projenin Türkiye için makroekonomik gerekliliğin yanında ileri teknoloji projesi olmasından dolayı stratejik olarak çok önemli olduğunu ve doğru bir proje olduğunu belirten Mehmet Gürcan Karakaş, “Son 12 yıldır otomotiv teknolojilerinin içinde aktif rol alıyorum. Teknolojideki gelişim klasik otomobili bir mobilite ekosistemine dönüştürecek. Projemizdeki yüksek motivasyon ve kararlılığı, ülkedeki büyük potansiyelin kullanımıyla birleştirdiğimizde küresel pazarda söz sahibi olunacağına kesin gözüyle bakıyorum. Türkiye’de doğdum, büyüdüm, bu ülkede okudum. İş hayatına Türkiye’de adım attım. Bu projeyle, küresel pazarlarda edindiğim bilgi birikimimi ve tecrübemi ülkeme aktarabilme fırsatım olduğu için çok mutluyum. Emin olun Türkiye, küresel ortamda rekabet edebilen bir marka ve otomobilden daha fazlasını yapacak” dedi.

https://www.dunyavegercekler.com/haber/her-sey-tamam-bir-tek-uretim-yeri-kaldi.html

1990 yilindan bu yana IHA ve benzeri araclarin calismalari yapiliyor, prototipleri uretiliyor, ne bayrak diregi?:-)

1995te yapilan Turna'lar 2001 den beri TSK tarafindan aktif olarak kullaniliyor. IHA yapimi ve gelistirilmesi calismalari sandiginizin aksine AKP ile baslamadi, AKP ile de bitmeyecek. Turkiye AKPden once oldugu gibi AKPden sonra da yoluna devam edecek. Butun gericilere ragmen..

Ama siz, Turkiyenin 2002de AKP tarafindan kuruldugunu sanmaya devam edebilirsiniz, resisinizin emrettigi gibi.:KK53:

1990 yilindan bu yana IHA ve benzeri araclarin calismalari yapiliyor, prototipleri uretiliyor, ne bayrak diregi?:-)

1995te yapilan Turna'lar 2001 den beri TSK tarafindan aktif olarak kullaniliyor. IHA yapimi ve gelistirilmesi calismalari sandiginizin aksine AKP ile baslamadi, AKP ile de bitmeyecek. Turkiye AKPden once oldugu gibi AKPden sonra da yoluna devam edecek. Butun gericilere ragmen..

Ama siz, Turkiyenin 2002de AKP tarafindan kuruldugunu sanmaya devam edebilirsiniz, resisinizin emrettigi gibi.:KK53:
Cematin 2012 den beri terör örgütü olduğunu sandıkları gibi bunu da yanlış biliyorlar.
2004 yılında yapılan MGK toplantısında cemaat in terör örgütü olduğu ve bitirilmesi gerektiğinin kararı alındı. Dönemin cb Ahmet Necdet Sezer kararı onayladı.
Yine zamanın başbakan başdanışmanı yalcin akdogan olur kendileri orda burada mgk kararı bizim için yok hükmündedir diye demeçler verdi. Göz yumdular cemaatin her yaptığına. Kıydılar Tsk nin onurlu subaylarına Ergenekon balyoz ayağına...
Yıl oldu 2012 başları kesilmiş tavuk gibi kandırıldık aldatıldık... bıdı bıdı... yersen..
Sorsan bunu da bilmezler..
"2004 mgk kararları"
Google sorup okuyabilirsiniz..

Cematin 2012 den beri terör örgütü olduğunu sandıkları gibi bunu da yanlış biliyorlar.
2004 yılında yapılan MGK toplantısında cemaat in terör örgütü olduğu ve bitirilmesi gerektiğinin kararı alındı. Dönemin cb Ahmet Necdet Sezer kararı onayladı.
Yine zamanın başbakan başdanışmanı yalcin akdogan olur kendileri orda burada mgk kararı bizim için yok hükmündedir diye demeçler verdi. Göz yumdular cemaatin her yaptığına. Kıydılar Tsk nin onurlu subaylarına Ergenekon balyoz ayağına...
Yıl oldu 2012 başları kesilmiş tavuk gibi kandırıldık aldatıldık... bıdı bıdı... yersen..
"2004 mgk kararları"
Sen neler diyorsun can kardeş?
Açılımı elestirince "Kandan besleniyor."olduk fetoyu elestirince iftira atiyor olduk.
:KK45:

"2004 mgk kararları"
Ergenekon'da "savci biziz, itirazi olan bize soylesin" diyenler cikar kavgasina girince "paralel yapti" oldu. PKK teroristlerinin tanikligiyla 5 yil boyunca bir karis hucrede curuttukleri daglarda PKK ile savasmis TSKnin gururu sanli pasalarimizi, albaylarimizi nasil mahvettiklerini, intihar ettirdiklerini, olumlerine dahi sebep olduklarini unuttular, simdi PKK destekcisi baska partiler oldu. Muharrem Ince'nin siyasete bulasmis ordu mensubunun apoletlerini sokecek olmasi dertleri oldu. Yersen..

yatacağız diyorlar

herhalde saraylı:-) orada dikkatimi çeken hiç bayrak direğinin ipi değildi hani nerde nerde deniyorya işte burda :rolleyes:demekti. Sonuçta göçebe hayattan gelmedik bittabi :KK75:Ancak bak ne diyorlar (Yatırımları durduracağız temel karamolla )

1516274518-13ba0f.png

Bu arada bugün Anne kuş ile pazara gittik..
Partiler pazar girişine stand kurmuşlar.
Benimki kaptı bir bayrak oğluşunun resimlisinden. Pazara girdik işte. Annem bastonla yürür. Ben bir tezgahta annem yanda. Bir kadın birden hoykürmeye başladı. Başımı çevirdim ki anneme bağırıyor. Yaşından ve başındaki örtüden demi utanmıyorsun bu bayrak ne puuuuu diye anneme saydırıyor..
ben anneme kosup kadina ağır ol bakalım diye cümlemi bitirmeden kayıplara karıştı kadın. 70 yaşındaki bastonla yürüyen kadını ezikleyecek şuursuz.. nasıl bir gözleri döndüyse artık. O kadar davana kiymet verip sahip cıkıyorsun madem beni gorunce niye kaciyorsun. Bana da efelensene ? sokakta durum budur...

X