Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
O zaman siz de objektif olup haburdan gelenleri hoş karşıladığınız gibi incenin demokratik bir yarıştaki ziyaretini hoş karşılayın... Olur mu? Mesela bizler şöyle bir tiynette insanlarız.. Cehape iktidar iken haburdan gelen teröristleri davulla zurnayla karşılasaydı bugün onu savunmazdık emin olun... Demirtaşı ziyareti de bu rekabet ortamında tüm adayları ziyaret ettiğinden mütevellit sorun teşkil etmedi.. Ha eğerr çözümssüreci ayağına silah gömmelerine göz yumacak olurlarsa da bir dur bakalım sen napıyorsun deriz... Deriz biz müsterih olun.. Önce siz akp nin terörsit başı ile münasebetini sorgulayınız...
Şimdi de ince muhattap oluyor işte neyi sorguladığınızı anlamadım gerçekten
Önce içinize bakınız

Tarım bakanının Türkiye'den, çiftçiden haberi yok

Tarım bakanının Türkiye'den, çiftçiden haberi yok. 5 yıl içinde tarımı ayağa kaldırmak için bütün kırsala 40 bin ziraat mühendisi, veteriner ve teknisyen atayacağız. Neyi ekip neyi biçeceğini bilecek. Tarım-teknoloji liseleri kuracağız.

Çiftçiye üret diyoruz ama bir yıl önce ne ürettiğini bileceksin. Şu fiyatı ek, şu fiyattan alacağım diyeceğim. Mazotu düşük fiyattan alacaksın. Bütün rantiye köşeyi döndü, bizim derimiz alın teri dökenlerin köşeyi dönmesidir. Sözümüz söz, İnce'nin de Kılıçdaroğlu'nun da sözü; Tarımda Türkiye'yi dünya ülkesi yapacağız.

öncelikle chpnin mavi ile işaretlediğim bölümü takdirlik yaparsa helal :KK66:

ancak kırmızı ile işaretlediğim bölüm eğer çiftci kayıtlı ise zaten yarı fiyatından alıyor neden yikseltiyon mazotu :confused:

neyse diğer konu ise

eb7bc52ab.jpg

Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’ndaki çekinceleri kaldıracağız. ...

Onlar icin farketmiyor, reis yaparsa bir bildigi vardir. Yasasin reisleri. Isterse 1000 sehit olsun. Gorduk, biliyoruz. Yaptiklari yapacaklarinin teminatidir.

Zaten hatırlarsanız bundan önce referandumda terör bitecek denmişti... Ondan sonra ülkede bir ara sürekli patlamalar olmuştu.. Ankara, İstanbul .. Yanıyordu ülke...

İttifakları onaylamıyorum. Oyum CHP'ye olmayacak zaten beni bağlayan bir durum yok.

Saadet Partisiyle de işim olmaz.

Sizin Suriyeli aday hakkında yorumunuz nedir?

Bakın yine ben konuşmadan asla çıkıp yanlışa yanlış diyemiyorsunuz :KK70:
10 yıl önce Türkiye’ye yerleşmiş Suriye değil de Amerika’dan gelseydi bu kadar konuşacakmıydınız

Bazı belediyeler gerçekten çok güzel çalışıyor
Chp MHP akp diye genellememek lazım
Benim memleketimde 20 yıldır mhp belediyesi vardı çok güzel hizmetler de bulundu
2-3 senedir akp belediyesi var berbat desem abartmamış olurum adam daha ne olduğunun farkında değil ki :işsiz:
Heh işte mevzu aynen de bu, kalkıpta tüm CHP belediyeleri kötü denmez veya tüm AKP belediyeleri, MHP belediyeleri, ben 40 yıl İstanbul da yaşadım, doğma büyüme İstanbul'luyum, doğduğum ilçe de evlendiğim ilçede aynıydı, şu an bir belediye başkanı var İstanbul'daki ilçemizin akpli ama hizmeti kötü, tek hizmeti ne biliyor musunuz? Ramazan'da 30 gün yemek ve eğlence, kar yağar ara sokaklarda mahsur kalırsınız, hasta olsanız o karda asla inip hastaneye ulaşamazsınız çünkü çoğu ara sokağımız düz ayak değildir dik yokuşlardan ibarettir, tuzlama olmaz, yaşlı ve hastaları düşünerek bir hizmet sunulmaz kış bastırdığında vs vs bir sürü sorunu var, şimdi bu örneğe bakıp İstanbul'daki tüm AKP belediyeleri kötü diyebilir miyiz ? Asla, zira aynı AKP'nin bizden 20-30 km uzaktaki ilçede yaptığı belediyeciliğe bakıyorum, arada dağlar kadar fark var, o belediye güzel çalışıyor, millet memnun, o yüzden belediye başkanı senelerdir aynı kişi.

CHP de öyle, tüm partiyi topyekün karalayamayız, Aydın halkı belediye başkanından memnun, hizmetleri güzel, şunları şunları yaptı diye sıralamaya gerek yok, Aydın gelişti gelişmeye devam ediyor, bunda belediyenin katkısı büyük.

Ablacım Avcıları bilemem, oturan arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verir ama ben Aydın'dayım belediye başkanımız CHP'li ve şehirde çok sevilen bir kadın, o yüzden senelerdir tüm rakiplerini geride bırakarak üst üste Büyükşehir belediye başkanı oldu, nasıl ki her AKP belediyesi kötü denemezse her CHP belediyesi de kötü denemez, biz Büyükşehir belediye başkanımızdan çok memnunuz mesela, kadın arı gibi çalışıyor, hakkını yememek lazım.

Bak bunlarda bizim cicili bicili duraklarımızdan bazıları :))) Kaldı ki ben şehir merkezinden değilim, bir ilçesindeyim, buraya bile yetişiyor büyükşehir belediyesi, son zamanlarda çok güzel sosyal farkındalık projeleri yürütülüyor belediyece.

Kadın eli değen otobüs duraklarımız.
Eki Görüntüle 2153582 Eki Görüntüle 2153583
çünkü kadın :KK52:

Önce içinize bakınız
Önce içinize bakınız

Anlatmaya çalıştığım şey çok açık.. Eğer siz haburdan gelenlere ses etmediyseniz inceye de ses etmeyin.. Çünkü demokratik bir yarış içerisinde yapılan ziyaretti.. Cumhurbaşkanı adayı onlar .. Erdoğan barzani ile hangi gerekçeyle görüştü sizce.?

Anlatmaya çalıştığım şey çok açık.. Eğer siz haburdan gelenlere ses etmediyseniz inceye de ses etmeyin.. Çünkü demokratik bir yarış içerisinde yapılan ziyaretti.. Cumhurbaşkanı adayı onlar .. Erdoğan barzani ile hangi gerekçeyle görüştü sizce.?
Tamam o zaman sizde şimdi ses etmeyin :işsiz:

Akpartiyi asla desteklemiyorum lakin bu kişinin savaştan önce tr ye yerleşmiş biri olduğunu duydum ve yurt dışında yaşayan bulunduğu yerde vatandaşlık alıp siyasete giren bir sürü Türk var
Ve o zaman bunlar içinde aynı şeyi düşünseler adı ırkçılık Türk füşmanlığı olur
bence bu kişinin de hakkı aday olmak
Ha dersiniz şöyle şöyle negatif yönleri var anlarım ama diğer türlü söyledikleriniz doğru değil

Milletvekili Olma Şartları

Milletvekili olmak için bazı şartlar Anayasamızın 76. maddesinde belirlenmiştir. Buna göre,

• 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • Askerlik hizmetini yapmış olmak,
  • Kısıtlı olmamak,
  • Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,
  • Taksirli suçlar hariç, toplam bir yıl veya daha fazla hapis ile ağır hapis cezası almamış olmak,
  • Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak; kaçakçılık, resmi ihale ile alım satımlara fesat karıştırmamış olmak,
  • Devlet sırlarını açığa vurma, ideolojik veya anarşik eylemlere katılıp bu suçlardan birinden hüküm giymemiş olmak.
Suriye'de ic savasin cikis yili 2011, bu adamin Bursaya gelip yerlesmesi 2012. Bu amcam askerligini nerde yapmis pardon?:KK66:

Erdoğan'ın İngiltere'den onay aldığı doğru
Mehmet Şimşek'te görüşmelerin iyi geçtiğini söyledi zaten
Acaba hangi devlet kurumlarını yatırımcılara sundu ki İngilizler yardım yapmayı kabul etti ??
Bilen varsa aydınlatsın :KK66:

Milletvekili olmak için bazı şartlar Anayasamızın 76. maddesinde belirlenmiştir. Buna göre,

• Kısıtlı olmamak,
  • Taksirli suçlar hariç, toplam bir yıl veya daha fazla hapis ile ağır hapis cezası almamış olmak,
  • Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak; kaçakçılık, resmi ihale ile alım satımlara fesat karıştırmamış olmak,
  • Devlet sırlarını açığa vurma, ideolojik veya anarşik eylemlere katılıp bu suçlardan birinden hüküm giymemiş olmak.
Suriye'de ic savasin cikis yili 2011, bu adamin Bursaya gelip yerlesmesi 2012. Bu amcam askerligini nerde yapmis pardon?:KK66:
Habur sınır kapısında :p

• Kısıtlı olmamak,
Ayrıntılarını bilmiyordum usulsüz bir şekilde olduysa bu tabisi doğru değil ama legal olarak şartları sağlayan birinin milliyetine takılmak doğru değil diye düşünüyorum çünki bi çok Avrupa ülkesinde bir çok Türk yaşıyor ve oraya aitler

Erdoğan'ın İngiltere'den onay aldığı doğru
Mehmet Şimşek'te görüşmelerin iyi geçtiğini söyledi zaten
Acaba hangi devlet kurumlarını yatırımcılara sundu ki İngilizler yardım yapmayı kabul etti ??
Bilen varsa aydınlatsın :KK66:
Yok şimdi öyle deme kesin iyi bir şeydir o iyi bir gelişmedir kurumları sunmak harika bir şey deme öyle deme :deli:

X