Menopoz 23 Yaşındayım Galiba Menopoza Girdim,İçim Acıyor

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
nasıl bu kadar erken menopoza girilebilir ki bunun herhangi bir önlemi yok mu yanı erken menopoza gireceğimizi anlamaybılır mıyız önceden hekım kontrolunde :S

Kendimi hiç bu kadar caresiz ve mutsuz hissetmemiştim.O kadar kötüyümki 1 haftadır hergün aglıyorum.Nasıl bir seymiş bu.Hele o doktorların söyledıklerı hiç çıkmıyor kulagımdan.19 yasındayım ve erken menopoza girmıssın 2 sene once dedıler ama 2 sene içnde adet gördüm.Tüp bebek yöntemıyle daha çocugun olmucak dediler.Her kadının hayalıdır bi çocuga sahıp olmak ve ben bu gercekle yüzleşmek zorunda kaldım.psikoljm alt üst hiç bişi yapmak gelmıyor içimden bitkısel hayata girdim sankı.O kadar caresizimki :/ Doktor yumurtalıkların tükenmek üzere dedi tek carem biran önce evlenıp çocuk sahıbı olmakmıs.Yoksa ilerde hiç bi seklde çocuk sabihi olamıcakmısım.Annem,babam cevrem hepsi sokta 19 yasında tanıstım menopozla.Aılemde erken menopoz gören kımsede yok ve olamaz diyolar.Çok caresiizim napmam gerekıyo benım :/ Fsh değerlerimde yüksekmış.Yardım istiyorummm :/ Dogum kontrol hapı da kullanmak istemıyorum.6 ay kullandım sadece hapla oluyodum ama onunda zararları var belkıde yumurtalıkları temmelleştiren oydu :/ İnanın çok zor allah herkezın yardımcısı olsun :KK43: :KK43:

canım merhaba yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm .bugün benim için çok kötü bir gün.jinekolojik muayeneye gittim çünkü adet düzensizliğim var.Dr. hanım ultrasonla muayenesi sırasında yumurtalıklarımın küçüldüğünü ve erken menopoz tehlikesiyle karşı karşıya olduğumu söyledi ve TRİQUENS adlı doğum kontrol hapına başladı.3 aylık tedaviye başlıyorum 3ay sonra seni bu tehlikeden kurtarıcam dedi.Sizce başarabilirmiyim çok üzgünüm çünkü ben 25 yaşındayım.ilginize teşekkür eder önerilerinizi beklerim.

Sogan kürünü dene canım faydasını görcegine inanıyorum.

Kendimi hiç bu kadar caresiz ve mutsuz hissetmemiştim.O kadar kötüyümki 1 haftadır hergün aglıyorum.Nasıl bir seymiş bu.Hele o doktorların söyledıklerı hiç çıkmıyor kulagımdan.19 yasındayım ve erken menopoza girmıssın 2 sene once dedıler ama 2 sene içnde adet gördüm.Tüp bebek yöntemıyle daha çocugun olmucak dediler.Her kadının hayalıdır bi çocuga sahıp olmak ve ben bu gercekle yüzleşmek zorunda kaldım.psikoljm alt üst hiç bişi yapmak gelmıyor içimden bitkısel hayata girdim sankı.O kadar caresizimki :/ Doktor yumurtalıkların tükenmek üzere dedi tek carem biran önce evlenıp çocuk sahıbı olmakmıs.Yoksa ilerde hiç bi seklde çocuk sabihi olamıcakmısım.Annem,babam cevrem hepsi sokta 19 yasında tanıstım menopozla.Aılemde erken menopoz gören kımsede yok ve olamaz diyolar.Çok caresiizim napmam gerekıyo benım :/ Fsh değerlerimde yüksekmış.Yardım istiyorummm :/ Dogum kontrol hapı da kullanmak istemıyorum.6 ay kullandım sadece hapla oluyodum ama onunda zararları var belkıde yumurtalıkları temmelleştiren oydu :/ İnanın çok zor allah herkezın yardımcısı olsun :KK43: :KK43:

Canim oncelikle gecmis olsun fsh kac cikti?
Adetinin kacinci gununde yapildi,
Anti_mullerian hormonuna bakildimi?
Birde sana sunu söyleyeyim,Dogum kont haplari fsh tetikliyormus canim,
Bendede ayni sorunlar var.Adet olamiyorum bende dr bana dogum kont hapi verdi inanki biraktiktan sonra adet olamadim yandim tutustum.Doktorum bir hormonlara bakalim dedi ve fsh 100 kusur cikti ve ben hic aldiris etmedim cunku adetin 2. yada 3. gunu bakilirsa belli olur ve bana sokturucu verdi ve adetinim 2. gunude 26 cikti dok dogum kont hapi tetiklemis dedi,
YSIN DAHA COOK GENC Rabbim buyuk iyi bir merkezde hormon taramasindan gec derim.
Olmassa yumurtalarini dondurutsun Allahim kolaylik versin coook zor bir surec sevgiler:KK16:

ay canım kıyamam daha dur ne menapozu....ilaçlar bu sürede istenilen sonucu vermedi diye direkt bu sonuca götürme kendini, doktor ne yorum yaptı?

sakın üzülme dicem şimdi elinde degil biliyorum ama şöyle düşün tüp bebek deneyebilirsin daha henüz menepoz degildir o ben 32 yaşındayım erken menepoza girme riskim varmış bide fsh degerlerim çok yüksek çıkıyodu düşük over rezervi tanısı koydular şimdi tüp bebek deniyorum sende umudunu yitirme ve bol bol dua et allaha sıgın bu seni çok rahatlatacak emin olllll....

Canim oncelikle gecmis olsun fsh kac cikti?
Adetinin kacinci gununde yapildi,
Anti_mullerian hormonuna bakildimi?
Birde sana sunu söyleyeyim,Dogum kont haplari fsh tetikliyormus canim,
Bendede ayni sorunlar var.Adet olamiyorum bende dr bana dogum kont hapi verdi inanki biraktiktan sonra adet olamadim yandim tutustum.Doktorum bir hormonlara bakalim dedi ve fsh 100 kusur cikti ve ben hic aldiris etmedim cunku adetin 2. yada 3. gunu bakilirsa belli olur ve bana sokturucu verdi ve adetinim 2. gunude 26 cikti dok dogum kont hapi tetiklemis dedi,
YSIN DAHA COOK GENC Rabbim buyuk iyi bir merkezde hormon taramasindan gec derim.
Olmassa yumurtalarini dondurutsun Allahim kolaylik versin coook zor bir surec sevgiler:KK16:

80 falan cıktı üstelik adet günemdede değildim.bende 6 ay hap kullandım devamlı anca oyle oluyodum bırktım olamıyorum.yumurtalıkların işlev görmüyo dedi en son ihtimal dondurmak olcak.menopoz dıyo ama 3 aydada olsa 2 de olsa adet görüyorum akıntım az oluyo ama oluyorum anlamıyorum ben bu doktorları yarın tekrr gidicem bakalım ne dicekler :/

Cnm İbrahim Saraçoğlunun danışma hattı var.Onu arasan konuşsan. Hayatta ölümden başka herşeyin çarewsi olduğunu söylüyor. Çok mucize iksirleri var biraz pahalı ama olsun. Sağlık değil mi sonuçta?Eğer istersen sana telini yollayabilirim

ben de 25 yaşındayım.Benim de 10 senedir adetlerim düzensiz.8 aydır hiç olmadım.geçen hafta bi doktora gittim erken menopoz dedi.dünyam başıma yıkıldı.üstelik de bekarım:KK43:(çok üzülüyorum çoookk :KK43:(

kuzenimde sizin gibi düzensiz adet görüyordu hatta 7,8ay boyunca adet olmuyodu hap kullanıyodu yinede 2,3ayda bir oluyodu ama şimdi evlendi ve çocuğu var
hemen tek doktorun dediğine güvenip depresyona girmeyin derim başka doktorlarla görüşün ve umudunuzu kaybetmeyin derim

25 günde bir regl oluyordum ve ortalama 4-5 gün sürüyordu.

3 ay önceki reglim 5 gün yerine 3 günde yoğun bir şekilde olup bitti

2 ay önceki reglimde yine 5 gün yerine 2 günde çok yoğun oldu ve 2.günün sonunda bitmişti tamamen.

geçen hafta ağır bir sıkıntı geçirdim ve Bu ay ki reglim 3 gün gecikti 28. günde oldum ve şuan 2.günündeyim normal bir regl gibi geçiyor.

ANCAK ateş basması - çarpıntı - uykusuzluk var. ayrıca sinirlilik hali ve bu yüzden ağlama isteği var. nereye baksam karşıma ERKEN MENOPOZ belirtisi çıkıyor. bunu düşündükçe sürekli ağlıyorum

yaşım 27 ve nişanlıyım. Ağlamaktan helak oldum. Ne yapacağımı bilmiyorum. hiç kadın doktoruna gitmedim. hormon değeri nasıl ölçülecek.

ne yapacağım ben çok kötüyüm şuan :KK43:(((

hayatımda ilk defa ateş basması ile birlikte kalp çarpıntısı + uykusuzluk + sinirlilik yaşıyorum. depresyona girmek üzere gibiyim. saat sabahın 6 sı ve bir damla uykum yok.

Son düzenleme:
MERHABA
Ben de 3 aylık evlıyım 27 yasındayım,evlenmeden erken menopoz oldugumu ogrendım fsh ım 32 ıdı o zamandan berı her ay olcturuyorum hep yuksek hep yuksek,ılacla adet oluyorum sogan kurunu denedım hayıt otu ıcıyorum sımdı,6 aydır 9 doktora gıttım yumurtamın az oldugunu tup bebek yapmam gerektıgını soyledı acıl olarak,esım emar teknısyenı cocuk sahıbı olamamanın kadın ıcın ıkı sorunu oldugunu ogrendın bırı hıpofız dıgerı yumurtalıktakı sorunlardı her doktora hıpofız olabılırmı ondan kaynaklı mı dıye sordu hıc bırı hayır olmaz dedı , ama tek bı doktor emar cektırın bakalım bı dedı gecen gun esım emarımı cektı ve hıpofız de kıst cıktı sımdı endokrın ıle gorusmeye baslıycam.Hem kadın dogum hem endokrın olarak ılerlıycez bakalım sonuc ne olacak kıst le ugrasırken olan yumurtaları kaybetmek ıstemıyorum.Oluruna bırakmak ıstıyorum sadece dua edıyorum...fazla ustune gıtmek ıstemıyorum moral onemlı dıye dusunuyorum beynıme hukmetmeye calısıyorum hep...
hıpofız le ılgılı sorunu olan varsa paylasabılır mı
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

merhaba, anlattıklarınız illaki menapoz anlamına gelmez. En kısa sürede muayene olup gereken hormon testlerinizi yaptırmanız gerekir.

ben de 25 yaşındayım.Benim de 10 senedir adetlerim düzensiz.8 aydır hiç olmadım.geçen hafta bi doktora gittim erken menopoz dedi.dünyam başıma yıkıldı.üstelik de bekarım:KK43:(çok üzülüyorum çoookk :KK43:(

Canım kesinlikle bi özele falan görün çünkü devlette basından savıyolar.Digerinde daha özel inceliyolar.Banada erken menopoz dedi 20 yasındayım daha ama özele gittim doktor bir sürü sey arastırdı suan tedavi görüyorum

Bir kişinin kesin olarak menopoza girdiğini söyleyebilmek için son adet kanamasından en az bir yıl geçmiş olması gerekir.Menopoz tanısında FSH VE LH adı verilen hormanların düzeyi öiçülür.Geçmiş olsun arzu ederseniz benim jinekoloğumun telefonunu verebilim kendisine danışabilirsiniz.

X