Menopoz 23 Yaşındayım Galiba Menopoza Girdim,İçim Acıyor

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Rica ederim canım ben ekisini gözümün önündeki örnekle gördüğüm için ısrarla öneriyorum.
Diğer macun Aktardan hazırlamasını isticeksin: Biberiye, karabaş otu, polen,
çörek otu, ısırgan tohumu, çubuk tarçın, hindistan cevizi, kekik, salep, civan perçemi bunlar öğütülüp çiçek balıyla karıştırılıcak
en son içerisine kırmızı cinsenk (japonyadan geliyor küçük kan şurupları gibi şişelerde oluyor) eklenip karıştırılıcak
sabah akşam bir tatlı kaşığı yenilicek.
Karabaş otu çayını hiç bırakmıcaksın bol bol çörek otu (çörek otu her hastalığa devadır)
bu bir hadistir zaten Peygamber efendimiz (s.a.v) söylemiştir çörek otu hakkında. Soğan ve soğan çorbası hormon düzenler
Bir kür daha kiraz sapı mısır püskülü maydonoz tohumu çay gibi demlenicek sabah akşam içilicek bunlar tıkanıklık çözücüdür adet görmen için. Sabırla bunlardan
faydalanmanı öneriyorum İnşallah sanada deva olucaklar.
Kendini yıpratma moral en önemlisidir üzüldükçe sıkıldıkça hormon düzenin altüst olmaya devam eder. Bunlardan sultan macunu ve üstteki macunla karabaş otu çayı vede kürlerden birini düzenli kullan doktorunada düzenli git. Bol bolda dua et dua iste üzülme lütfen çaresiz dert yoktur.
Önemli not aldıkların taze olmalı ve güvenilir bir aktardan almalısın direk aktara bırakma sen hepsinden 1er ytl lik alır ardından bunları öğütmesini söyler bal ile karıştırır kendin yaparsın macununu anlattığım gibi.Aktardan istersen belki fiyatı abartabilir uygun çünkü fiyatları. Bazı aktarlar azıtırda :eek:klava:
Acil şifalar diliyorum dua ile :1hug:

çok tşk ederim ama bişi sorcam bunların hepsini yani bütün kürleri aynı andamı uygulicam yoksa sadece şimdi dediklerini karıştıpmı yicemm

şimdi yatmam gerek yrn çalışıyorum yarım günde olsaa..yrn yazmaya devam ederim..hepinizi çok seviyorum..purmelal sana ayrıca tşk ediyorum bu iyiliğini unutmicam yrn işten geldiğimde bu yazdıklarını not edip ilk işim aktra gitmek olacak:)

canım arkadaşım ümütsizliğe kapılma hemen ne olur,dur bakalım..tıp o kadar ilerledi ki... ne olur güçlü ol ,salma ,koyu verme kendini rahatlamaya çalış...anlıyorum kolay bir durum diil bunu yaşamak ve hissetmek ama güçlü olmak durumundasın..ben inanıyorum ki,düzelecek ,geçicek bu durum...yanındayız ve duacınız ...

inanın canım okadar sıkılıyorki yazmak bile içimden gelmiyor.az önce deryacan die bi arkadaşın erken menepozunu okuyunca gözyaşlarımı tutamadım.şuan bi yandan ağlıyor bir yandan yazmaya çalışıyoru.yaklaşık beş yıldır pko luyum.kullanmadığım ilaç kalmadı.gitmediğim dr prof...bi ara adetlerim baya düzelmişti,ya şimdi.3 ay önce ginella kullandım (doğum kontrol hapı)bitince biliyposunuz adet olunur aradan 20 gün geçti olmadım dr a gittim yine.farlutal verdi..bekledim bitti 10 gün geçti yine olmadımmm..dr a yine gittim bu sefer gonophe ve dusptapon verdi..bugün 5.gün bitti ve bir damla yokk:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::-)gün geçtikçe kilo alıyorum ve bekarımmm...ben bebek düşkünü çocuk hastası ben dayanamıyorum içim acıyor..annem artık bırak ilaçları bünyeni bukadar üst üste ilaçla mafettin diyor.oysa elimden gelen herşeyi yapıyorum ama nafile.bir damlayada razıyım ama yok yok yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
çok acı çekiyorum,kendimi yarım hissediyorum.canım yanıyor ya:KK43::-):KK43:senağlamasenağlamasenağlama

arkadasım cok gecmıs olsun :1hug:benım problemım senınkı gıbı deıl ama bende bu ay duphaston kullandım bugun hap bıtelı 8.gun ve anca lekelnme basladı nette arastırmıstım hap bıttıkten 10gun sonra adet oluyomusun sabırla bekle canım ınsalah olur allah acıl sıfalar versın:1hug::Saruboceq:

Kemancı sana bende doğal hiçbir zararı olmayan bir iksir söylüycem öğütülmüş çörek otu ile balı karıştır her gün aç karına bir tatlı kaşığı ye gün içinde öğle ve akşamda yiyerek sayıyı artırabilirsin bunun hiç bir zararı yok hatta her kaşık alışında üzerine birazda tarçın serpip ye yukarıda Purmelal arkadaşımda söylemiş bunu ömür boyu kullanabilirsin kanı yeniliyor vücudu gençleştiriyor hormonlarını düzenliyor kistleri küçültüyor hamile kalmaya yardımcı oluyor bu sadece hamileyken kullanılmaz çünkü hamileyken düşük tehlikesi olabilir diye bırakıyrsun geçmiş olsun canım umarım düzlirsin bende çocuk sahibi olmak için kullanıcam dört kayıp yaşadım inşallah bunun faydası olucak Allahın izniyle selam ve dua ile

canım bu kadar üzme kendini.her derdin bir çaresi vardır elbet.allahtan ümit kesilmez .bu kadar ümitsiz olma .yaşın daha çok genç.önce kendini rahat bırak.fazla stres yapma.stres bütün hastalıkların başlangıcıdır.

Allahım inanamıyorum senağlama
her ay adet sancılarıma lanet okurken şükretmeyi bilememişim halime...
ne nankör bi kulum... senağlama
inanın içimi acıttı yazdıklarınız
Rabbim yardımcınız olsun

ibrahim saracoglunun sogan kürünü denemeyi düşünseniz arkadaşlar?
çok güzel sonuclardan bahsediliyordu tvde...

kendini bu kadar yıpratma
tıp artık cok ilerledi
öenmli olan en iyi doktoru bulmak yerimseniben

cnm erken menapoz bu kadarda genc yasta oluyomu ne bilem yaaa inşallah degilsindirr
içim kan agladı okurken bende picosluyum ve herseye ragmen sükrediyorum halime
Rabbim daha beterinden saklasın ne dertler varrr
bencede biraz bitkisel kürler denesen cnm belki iyi gelir
Allahım sana şifa versin

canım senin için çok üzüldüm ama sıkma canını benim kuzenim 6 ayda bir adet olurdu o da 2 gün hesap et yılda sadece 2 defa ama çok şükür şimdi iyi üstelik 3 tanede çocuğu var sen psikolojini yüksek tut inşallah her şey yoluna girer:1hug:

canim öncelikle bu kadar stres yapma cünkü pcostaki en etkili sey stress!!!
bendede var pcos..bende 6 ayda bir oluyorum,kilo aliyorum,ilaclarla bile bazen adetim gelmiyor,aynen testosteronum cok yüksek...say say bitmez...
ama sende biliyorsunki pcosta hic adet olmayanlar bile var...hemde hiccc.mesela benim bi arkadasim..düsünsene hayatinda adet nedir bilmiyordu,simdi ikiz cocuklari var...
tip o kadar ilerledi ki...sende pozitif düsünmek zorundasin..pcosun tek düsmani stres..ötesi yok...
cok iyi bir endokrinoloji uzmanina git ve tüm tedavini sifirdan baslat..ama moralinide yüksek tutman kaydiyla...

inanın canım okadar sıkılıyorki yazmak bile içimden gelmiyor.az önce deryacan die bi arkadaşın erken menepozunu okuyunca gözyaşlarımı tutamadım.şuan bi yandan ağlıyor bir yandan yazmaya çalışıyoru.yaklaşık beş yıldır pko luyum.kullanmadığım ilaç kalmadı.gitmediğim dr prof...bi ara adetlerim baya düzelmişti,ya şimdi.3 ay önce ginella kullandım (doğum kontrol hapı)bitince biliyposunuz adet olunur aradan 20 gün geçti olmadım dr a gittim yine.farlutal verdi..bekledim bitti 10 gün geçti yine olmadımmm..dr a yine gittim bu sefer gonophe ve dusptapon verdi..bugün 5.gün bitti ve bir damla yokk:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::-)gün geçtikçe kilo alıyorum ve bekarımmm...ben bebek düşkünü çocuk hastası ben dayanamıyorum içim acıyor..annem artık bırak ilaçları bünyeni bukadar üst üste ilaçla mafettin diyor.oysa elimden gelen herşeyi yapıyorum ama nafile.bir damlayada razıyım ama yok yok yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
çok acı çekiyorum,kendimi yarım hissediyorum.canım yanıyor ya:KK43::-):KK43:senağlamasenağlamasenağlama

Bende pkoluyum 12 yaşımdan beri ancak 1 senediir tedavi oluyorum adam akıllı, hiçbir değişiklik yok ilaç alırsam regl oluyorum ama içmezsem son adetten 40 50 gun sonra belki oluyorum ve bidaha hiçbişi olmuyor. Bende bekarım, içerde neler dönüyor bilmiyorum. Bildiğim bişiler varsa;

Birtek hekime saplanmamalıyız çünkü gittiğiim iilk 2 hekim pkolu olduğumu anlamadılar

Regli,bebeği ve kocayı lülülülülülü kovalamıcaz!!

Kafamızdan attığımız anda herşey normale dönecek,tedaviler cevap verecek..

Lütfen bedeninizi ve psikolojinizi yerle bir etmeyin ve ağlamayın

sevgilera.sa.s

canım merhaba yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm .bugün benim için çok kötü bir gün.jinekolojik muayeneye gittim çünkü adet düzensizliğim var.Dr. hanım ultrasonla muayenesi sırasında yumurtalıklarımın küçüldüğünü ve erken menopoz tehlikesiyle karşı karşıya olduğumu söyledi ve TRİQUENS adlı doğum kontrol hapına başladı.3 aylık tedaviye başlıyorum 3ay sonra seni bu tehlikeden kurtarıcam dedi.Sizce başarabilirmiyim çok üzgünüm çünkü ben 25 yaşındayım.ilginize teşekkür eder önerilerinizi beklerim.

arkadaslar yeni katildim araniza ,bende 30 yasindayim yaklasik on yil once erken menepoz teshisi kondu,ben ilk basindan beri duzensiz adet olurdum evlendik sonrada devam etti,ben cocuk istiyorum diye doktora gittim ama doktor erken menepozda oldugumu bunun mumkun olmadigini soyledi,inanilmaz uzuldum agladim sizladim kendimi eve kapadim kimseyle konusmak istemedim cok zor gunler yillar gecirdim ,ben ve denediklerim neler yapmadimki ama kaderden kismetden ote birsey yok,umudumu yitirmiyorum rabbim buyuk gun dogmadan neler dogar ,HEPIMIZE SABIR VE SAGLIK DILIYORUM

selam ben 37 yaşında guatr hastasıyım bu yüzden menopoza girdim.ama soğan kürü yaptıktan sonra menopozdan çıktım ama yine kanamam gelmiyor sanırım yine hormon seviyeleri değişti.yarın kan tahlili yaptıracağım.soğan kürüne tekrar başlayacağım ama guatr sorunumu çözmezsem yine tekrarlanır...hem tiroid hastası olup da hem menopoza giren varmı?

X