2024 tüp bebek tedavisi ile hamile kalanlar bayanlar

Yumurta kaliteleri

• A) 2BB

OY: 1 5,3%
  • B)2ab

OY: 0 0,0%
  • C)3aa

• D)3ab

OY: 3 15,8%
  • E)3bb

OY: 0 0,0%
  • F)4aa

• G)4ab

OY: 5 26,3%
  • H)5aa

OY: 10 52,6%

• Ankete Katılan
    19

Guvenchal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2024
85
41
33
2024 tüp bebek tedavisi ile hamile kalan bayanlar ne zaman başladığınız hangi kalite yumurta ile kaçıncı denemede hamile kaldınız?

Ilk toplanan yumurtadan negatif gördüm. Hemen peşine toplanan yumurtanan oğlum oldu (ikinci transfer).
Sonraki 2 transferim (dondurulmuş) negatif oldu.
Sonbahara doğru üçüncü yumurta toplamam olacak.
Toplamda 4 transferden (8 embriyo) bir oğlum oldu.
Kısmetse kardeş için çabalıyoruz

Kasımda yumurta toplandı, Şubat ayında 3aa embriyo transfer edildi negatif oldu. Nisanda 3aa ve 3ab transfer edildi, biri karnımda
En kısa zamanda sağlıkla mutlulukla gebe kalmanızı dilerim
Canım çok teşekkür ederim çok sağolun dualarınıza çok ihtiyacım var. Bende adetimi bekliyorum transfer için 3aa ve 2bb kalitede 2 tane transfer edicek sizce 2bb şansı çokmu düşük var mı hiç 2bb ile transferi tutan

Merhaba Allah kardeşinide nasip eder inşallah oğlunuzu hangi kalite embriyo ile kucağınıza aldınız hatırlıyor musunuz

Kalite söylenmedi. Doktorumun dediği eğer döllenip 3/5 günlük olduysa tutma potansiyeli var yani. Yaşama şansı olmasa döllenip bölünmezdi. Kalite söyleyip aklimi bulandirmadi. Bence sizde takılmayın ve kendinizi strese sokmayin. Tutan tutuyor.

Merhaba bende gecen sene tedavi görmüştüm pozıtıf sonuç almıştım 30 kasım da sezeryan ile doğum yaptım şimdi tekrardan 2. Çocuğum İçin tedaviye başlayayım diyorum en erken ne zaman başlayabilirim acaba

Hiçbir fikrim yok ama bayada olmuş süre.
Bence bir doktorun fikrini almalısınız.

Evet zaten 5.güne geldiyse yaşama şansı tabiki de var

Ben doğumdan 1.5 yil sonra başladım. Şimdilik daha gebelik oluşmadı ama kardeş arasinda 3+ yaş olmasini istediğim içim başladık. Kendi yaşimda baya etkiledi bu karari (37). 20li yaşlarda olsaydim belki 1-2 sene daha beklerdim

Evet zaten 5.güne geldiyse yaşama şansı tabiki de var

Kesinlikle. Bu kalite olayi kadar sacma birşey yok tüp bebek tedavisinde.
Embriyo bölünmüş ve 5. Güne gelmiş. Daha neyin kalitesi olsun? Sonuçta makine imalatı değil. Insan hücresini kalite açısından değerlendirmek bana etik gelmiyor

Benim kalan 5.gün embriyolarım 2aa ve 2ab sanırım, doktorum hiç takılmamamı sadece birkaç saatliğine embriyo kalitesine bakıp skorlandığını söylemişti. Çözüldükten ve transfer edildikten sonra zaten hücre sayısı artıyor, 5.güne gelen her embriyonun gebelik şansı vardır.

İşte bende o yüzden hemen düşünmeye başladım bende suan 35 yaşındayım artık kendiliğinden de olmuyor tüp bebek şart o yüzden yaş geçmeden hemen ötekisini de düşünüyorum ilk transfer tutmuştu geriye de 6 7 tane embriyo kaldı şimdi bu şehirden de tayin olacağız burdan gitmeden hızlı bi şekilde kalan embryoları deneyeyim diyorum eğer hiç biri tutmaz sa hazır burda iken tekrar yumurta toplatırım akabinde tain olurum diye düşündüm

Canım senin ilk tutan transferinin embriyo kalitesi neydi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…