2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Evet ben de böyle düşündüm
Kaynamış su soğuduktan sonra önce su sonra mama değil mi he ölçeğe 30 ml su galiba
Ben hazır suyu kaynatıyorum çok az. Kenarda da kaynatılmış soğumuş suyum olur. Çok az kaynar su kalanı da kaynamış soğumuş sudan ilave edip ılık bir su yapıyorum 120 cc çizgisine tam gelecek şekilde. Sonra mamayı ekliyorum. Ben bazen akşam mamasını bi tık sıcak yapıyorum. Bebişi duşa sokup giydirip uyutmadan önce mamasını veriyorum o arada ılıyo maması.

Kızlar sol mememde süt cok az. Bebek 5 dk emip kendini geri cekiyor sağa alıyorum ordan devam ediyor bastan beri. Bu power pump yöntemini denesem mi sadece sol tarafa olur mu öyle tek taraflı acaba?
Ben de öyle sanıyordum aynen solu 5 dk emiyodu, sonra bi sağdım soldan 50 sağdan 20 çıktı şok oldum ya hiç sağıp baktın mk

Kızlar merhaba, bebeğim 4 aylık oldu ve kilosu 5400 civarında dr mama başlayalım dedi sabah öğle akşam hipp veya sma dedi hipp aldım ama ilk defa mama kullanıcam korkuyorum ya beni reddederse artık lansinoh biberonu var nasıl yapsam nekadar versem kaç cc vermem gerektiği hakkında bişey söylemedi
Sen emzirmeye devam ediyorsun di mi aynı zamanda? Ben de ikisi bir arada götürüyrum sabah akşam 120 cc mama, gün içi emziriyorum + 30 cc mama , gece uyanmalarında sadece emzirme şeklinde ilerliyorum, kilosu yakın seninkine şuan 5,750. Burada biri önermişti termosta kaynar suyu oluyo hep, bi şişede kaynamış soğumuş su yapıyorum oda sıcaklığında, 100lük normal su 20lik sıcak su gibi tam ayarında oluyo

Ben de öyle sanıyordum aynen solu 5 dk emiyodu, sonra bi sağdım soldan 50 sağdan 20 çıktı şok oldum ya hiç sağıp baktın mk
Canım şöyle gecen aksam 5-6 saat emmedi solu kendini cekti sonra ben kendim sağdım makineyle 110 cc süt cıktı. Dün de cok emmedi 3-4 saat sonra ben sağayım dedim aksam bu sefer 10 cc cıktı. Sağdan sürekli saatte bir emdiği için aağdıgımda 30-40 cc cıkıyo anca. Bugün meme ultrasonu cekılmeye gittim yıllık kontrol kapsamında. Doktorum direkt solda süt göremiyorum dedi 😀 en son 3 saat önce emzirmiştim solu. yani süt solda cidden cok az.

Canım şöyle gecen aksam 5-6 saat emmedi solu kendini cekti sonra ben kendim sağdım makineyle 110 cc süt cıktı. Dün de cok emmedi 3-4 saat sonra ben sağayım dedim aksam bu sefer 10 cc cıktı. Sağdan sürekli saatte bir emdiği için aağdıgımda 30-40 cc cıkıyo anca. Bugün meme ultrasonu cekılmeye gittim yıllık kontrol kapsamında. Doktorum direkt solda süt göremiyorum dedi 😀 en son 3 saat önce emzirmiştim solu. yani süt solda cidden cok az.
Aaa o zaman her emmeden sonra solu sağ bence , ay benim acaba hiç 110 luk çıkar mı sağsam 😀 çok güzel bir şey olmalı🥰🧿 ben bazen sadece meraktan sağıyorum. Bu sefer hatta buzdolabında unutmuşum üstte, resmen su gibi olmuş mama üstünde azıcık yap gibi kalmış, acaba sütüm sadece su mu dedim😂 sonra baktım internetten normalmiş

Aaa o zaman her emmeden sonra solu sağ bence , ay benim acaba hiç 110 luk çıkar mı sağsam 😀 çok güzel bir şey olmalı🥰🧿 ben bazen sadece meraktan sağıyorum. Bu sefer hatta buzdolabında unutmuşum üstte, resmen su gibi olmuş mama üstünde azıcık yap gibi kalmış, acaba sütüm sadece su mu dedim😂 sonra baktım internetten normalmiş
Ben kilo alımı normal oldugu ıcın 2 aydır sağmamıstım. Ondan önce sagdıgımds hep max 30 cc cıkardı 110 cc cıkınca şoka girdim resmen. Benım de sağdıgım süt krem tonda yaglı belli. Buzdolabına koymustım alt kısmı komple su beyaz kısmı azıcık üstte kalmıstı calkaladım😀 anne sütünün yüzde 70 inin su olduğu doğru yani. Emdikten sonra sağsam ne faydası olur ki ?

Ben kilo alımı normal oldugu ıcın 2 aydır sağmamıstım. Ondan önce sagdıgımds hep max 30 cc cıkardı 110 cc cıkınca şoka girdim resmen. Benım de sağdıgım süt krem tonda yaglı belli. Buzdolabına koymustım alt kısmı komple su beyaz kısmı azıcık üstte kalmıstı calkaladım😀 anne sütünün yüzde 70 inin su olduğu doğru yani. Emdikten sonra sağsam ne faydası olur ki ?
O zaman vücudun bebeğin daha fazla süte ihtiyacı olduğunu düşünüp daha çok süt salgılıyormuş

Emdikten sonra sağımı ya sütü arttırmak için yaptırıyolar ya da bebek tam memeyi boşaltamazsa yaptırıyolar bu aylarda memeyi komple boşaltmaları 5 dk sürüyo zaten😀

O zaman vücudun bebeğin daha fazla süte ihtiyacı olduğunu düşünüp daha çok süt salgılıyormuş
Evet bu uygulama hiperlaktasyona bile sebep olabiliyomuş 2 bebek var gibi algılıyomuş beyin o yüzden bebeğin kilo alımı normalse sağmayın demişti doktorum

Evet bu uygulama hiperlaktasyona bile sebep olabiliyomuş 2 bebek var gibi algılıyomuş beyin o yüzden bebeğin kilo alımı normalse sağmayın demişti doktorum
Eveet benimki alt sınırdaydı zaten ama mama takviyesine başladık

Emdikten sonra sağımı ya sütü arttırmak için yaptırıyolar ya da bebek tam memeyi boşaltamazsa yaptırıyolar bu aylarda memeyi komple boşaltmaları 5 dk sürüyo zaten😀
Ay di mi 5 dk sürüyo benim de , sonra ah ıh yapıyo, bi 5 dk sonra anlıyo doyduğunu😀

Kızlar bebekle uzun yollu bir tatile geldik arabada o kadar korkunçtu ki her şey dönüşe uçak bileti aldım o yolu bi daha asla bebekle dönemem 😄tam bir cahil cesaretiyle geldik buralara dönemiyoz😂

Ben dakka tutuuyorum 7 dakka birini 7 dakka birini emzırıyorum cunku kendısı de o sıra bırakmaya çalsıyor en azından 7dakka dolana kadar zorluyorum

X